Niedziela w Wysowej. Będzie koncertowo, kabaretowo i charytatywnie.

  • 10.08.2019, 08:39
  • Barbara Ćmiech

Podziel się:

Oceń:

Jubileusz 60-lecia Uzdrowiska Wysowa i 70-lecia Wysowianki
loadingŁaduję odtwarzacz...
Uzdrowisko Wysowa i „Wysowianka” obchodzą w najbliższą niedzielę (11 sierpnia) dwa jubileusze – 60-lecia uzdrowiska i 70-lecia rozlewni. Z tej okazji na mieszkańców i turystów będzie czekać mnóstwo atrakcji.

Na dosłownie trzy dni przed imprezą pojechaliśmy z kamerą do Wysowej, by podpytać Wacława Furmanka, prezesa zarządu Uzdrowiska Wysowa, o szczegóły niedzielnych wydarzeń.

Dzisiaj mamy dla Was pierwszy film – o jubileuszu. Natomiast jutro przed południem pokażemy Wam nasze nagranie z rozlewni, która naprawdę robi wrażenie, a do tego kilka kadrów z montażu nowej linii produkcyjnej, której jeszcze nikt, poza pracownikami, nie widział!

Ale wracając do jubileuszów...

Cieszące się niesłabnącą popularnością Uzdrowisko Wysowa wchodzi właśnie w szóstą dekadę swojej działalności, choć tradycje uzdrowiskowe sięgają w Wysowej XVIII wieku.

70 lat temu, w 1949 roku, mało znana wówczas Spółdzielnia „Żwirowiec” z Biecza, zarządzająca uzdrowiskiem, podjęła decyzję o rozpoczęciu produkcji naturalnej wody mineralnej „Wysowianka”, która przez lata sukcesywnie zyskiwała grono zadowolonych konsumentów, przemieniając się tym samym z małego, okręgowego przedsiębiorstwa w firmę o zasięgu ogólnopolskim.

W ciągu swego istnienia przedsiębiorstwo przechodziło kilka istotnych przeobrażeń związanych również poszerzeniem asortymentu produktowego i usługowego. Na terenie obiektów leczniczych powstała rozbudowana baza zabiegowa, a także nowoczesny kompleks strefy rekreacyjnej i gabinetów SPA. Ośrodek Uzdrowiskowy Biawena posiada także nowoczesne i w pełni wyposażone zaplecze konferencyjne.

Potwierdzeniem wysokiego standardu świadczonych usług i zadowolenia klientów są przyznawane przedsiębiorstwu od kilku lat prestiżowe Gazele Biznesu i Diamenty Forbesa oraz fakt, że Uzdrowisko Wysowa to firma odpowiedzialna społecznie, czynnie angażująca się w szereg lokalnych inicjatyw oraz będąca członkiem wspierającym Stowarzyszenie In Aqua Sanitas.

Uznaliśmy, że warto świętować obydwa jubileusze, bo zarówno sama działalność lecznicza, jak i ta związana z rozlewnictwem wód mineralnych to dla nas dwa nierozłączne elementy pracy – puentuje zbliżające się wydarzenie Wacław Furmanek, prezes Uzdrowiska Wysowa.

Impreza podwójnego jubileuszu odbędzie się w miejscu narodzin Uzdrowiska Wysowa i „Wysowianki” – w Parku Zdrojowym.

W programie przewidziano turniej piłki nożnej o puchar „Wysowianki” i warsztaty podstawowych trików piłkarskich, połączane z pokazem freestyl’u z piłą.

Każdy będzie mógł również wziąć udział w konkursie sprawdzającym wiedzę o Uzdrowisku Wysowa i „Wysowiance”, w którym główną nagrodą będzie voucher do SPA w Biawenie.

Goście mogą liczyć też na występy lokalnych zespołów, takich jak T.F.B., Krusher czy łemkowskiego zespołu Ruty Uwite. Gwiazdą wieczoru będzie natomiast kabaret Formacja Chatelet oraz autorzy niezapomnianego hitu „Oprócz błękitnego nieba” – zespół Golden Life.

Miłośnicy jazdy konnej będą mogli popisać się swoimi umiejętnościami w siodle lub zasmakować przejażdżki bryczką, a ci, którzy wolą zabawę na parkiecie - potańczyć z zespołem „New Time”.

W czasie imprezy prowadzone będą także konsultacje kosmetyczne oraz fizjoterapeutyczne przez specjalistów z Uzdrowiska Wysowa. Na stoisku „Wysowianki” będzie można poznać etapy procesu produkcyjnego wody mineralnej w butelkach PET, pełną ofertę wód oraz skosztować każdej z nich.

W takcie jubileuszu przeprowadzona zostanie zbiórka pieniędzy przez Stowarzyszenie Sursum Corda na rehabilitację i leczenie dla Natalii Pruchniewicz, wnuczki jednej z pracownic uzdrowiska, o której pisaliśmy TUTAJ

 

 

Barbara Ćmiech

Komentarze (9)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

BiBi
BiBi 11.08.2019, 16:11
Urokliwa miejscowosc, pełna tajemniczych zakamarków😘
Jacek
Jacek 11.08.2019, 15:28
Basen jest w Gorlicach bo w Wysowej został zlikwidowany.
Jaga
Jaga 11.08.2019, 21:09
Pana informacja nie jest prawdziwa.W Wysowej jest bardzo fajny aqua park w samym centrum parku
MR
MR 12.08.2019, 08:24
Zamknięty do odwołania:(
Tedeusz
Tedeusz 11.08.2019, 08:52
Wysowa jest piękna!
Jagoda
Jagoda 10.08.2019, 19:30
Wspaniałe miejsce. Piękny park. Jeżdżę od lat. Każdego roku piękniej.
Gorliczanin
Gorliczanin 10.08.2019, 15:49
Uważajcie na parkingu przy parku w Wysowej. Bo ktoś obcy moze sobie rozwalić przedni zderzak w samochodzie gdyż jest wysoki krawężnik i nie jest to oznakowane

Władze gminy prosilbym o oznakowanie tego bądź przerobienie krawężnika.

A tak po za tym to super jest w Wysowej - naprawdę można wypocząć.
Sobol Maria
Sobol Maria 10.08.2019, 13:11
Wszystko pięknie ale co z basenem ?
Jadwiga
Jadwiga 10.08.2019, 12:18
O proszę! Uwielbiam Wysowiankę i wodę Henryk. Wysowa Zdrój ma niesamowity klimat. Pozdrawiam serdecznie!

Pozostałe