Gościnności chyba już wystarczy. Glinik podejmował Unię Tarnów.

Gdy po ósmej kolejce gorliccy piłkarze zdobyli fotel lidera, wygrywając z wymagającymi rywalami, wydawało się, że pójdą za ciosem. Apetyty kibiców urosły. Czyżby oczekiwania przerosły zawodników?

Glinik Gorlice - Unia Tarnów 1:4 (0:2)

bramki: Popiela 11', Wardzała 26', Biały 51', Popiela 79' -

Niemoc piłkarzy Glinika Gorlice trwa. Już od trzech meczów nie mogą osiągnąć dobrego wyniku, dość powiedzieć w potyczkach rozgrywanych przy własnej publiczności zdobyli tylko 5 z 17 ligowych punktów.

Wczorajszy przeciwnik okazał się za mocny na aktualną dyspozycję zespołu. Już w 11 minucie wynik spotkania otworzył Łukasz Popiela, kilka minut później na tablicy wyników po stronie przyjezdnych świeciła się już dwójka, gola wraz ze swoimi kolegami świętował Dominik Wardzała. Sędzia spotkania w 37 minucie spotkania musiał przerwać zawody, ponieważ murawa boiska została spowita dymem z zapalonych przez kibiców rac. Po 10 minutach mecz został wznowiony.

Gdy zaraz po zmianie stron znów dla tarnowian trafił Artur Biały, wiadomym było, że dla gorliczan o dobry wynik w tym meczu będzie już bardzo trudno. Gorliczanie nie mogli otrząsnąć się z tego niepowodzenia i w 79 minucie po drugiej bramce Łukasza Popieli przegrywali już 0:4. Biało-niebiescy nie poddali się i chwilę później udało im się zdobyć honorowego gola. Na listę strzelców wpisał się Daniel Kmak. Jednak na nic więcej w tym meczu nie było ich już stać.

Nazwa M. Pkt. Z. R. P. Bramki Z. R. P. Bramki Z. R. P. Bramki M. Pkt. Z. R. P. Bramki
9.  Poprad Muszyna 10 16 4 4 2 21-13 2 2 1 12-5 2 2 1 9-8 2 2 0 2 0 4-4
10.  Bruk-Bet Termalica II Nieciecza 10 16 5 1 4 21-15 4 0 2 12-6 1 1 2 9-9 2 1 0 1 1 2-3
11.  Okocimski KS Brzesko 11 11 3 2 6 9-21 1 1 3 5-8 2 1 3 4-13
12.  GKS Drwinia 10 10 3 1 6 17-22 2 0 4 13-14 1 1 2 4-8
13.  Orkan Szczyrzyc 10 10 3 1 6 12-26 2 0 3 7-13 1 1 3 5-13
14.  Tarnovia Tarnów 9 9 3 0 6 13-18 2 0 3 9-10 1 0 3 4-8
15.  Poprad Rytro 9 9 3 0 6 12-21 1 0 3 5-12 2 0 3 7-9
16.  Watra Białka Tatrzańska 10 6 2 0 8 10-26 1 0 4 3-10 1 0 4 7-16
17.  Barciczanka Barcice 11 4 1 1 9 8-27 0 0 4 3-9 1 1 5 5-18

źródło tabeli: 90minut.pl