Prawo i Sprawiedliwość wygrywa Wybory Parlamentarne 2019.

  • 13.10.2019, 21:00
  • Tomasz Stasiowski

Podziel się:

Oceń:

Prawo i Sprawiedliwość wygrywa Wybory Parlamentarne 2019.
Koniec ciszy wyborczej. Wstępne prognozowane wyniki, powołując się na media ogólnopolskie i głosowanie exit poll, dają zwycięstwo Prawu i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego.

Według informacji, zgodnie z badaniem late poll, padły następujące wyniki głosowania:

  1. KW Prawo i Sprawiedliwość 43,6% (239 mandatów)
  2. KKW Koalicja Obywatelska PO .N iPL Zieloni - 27,4% (131 mandatów)
  3. KW Sojusz Lewicy Demokratycznej - 12,4% (46 mandatów)
  4. KW Polskie Stronnictwo Ludowe - 9,1% (30 mandatów)
  5. KW Konfederacja Wolność i Niepodległość - 6,4% (13 mandatów)
  6. inne 1% (1 mandat)

Profil wyborców - powyżej 60 lat:

  1. PiS - 55,6%
  2. KO - 25,3%
  3. SLD - 10%
  4. PSL - 7,4%
  5. Konfederacja - 1,1%

Profil wyborców PiS - wykształcenie:

  1. średnie - 40,2%
  2. wyższe - 26,8%
  3. zawodowe - 25,3%
  4. podstawowe - 7,7%

Mapa wyborcza:

  • PiS zwycięża w 14 województwach, oprócz lubuskiego i pomorskiego,
  • KO - woj. lubuskie i pomorskie.

Frekwencja szacowana jest na poziomie 61,1%.

źródło: exit pool media ogólnopolskie

Tomasz Stasiowski

Komentarze (76)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Komis
Komis 21.10.2019, 05:21
Wybory to jest sprawdzenie samego siebie i taki przykładowo Anatol. Jak przegrał kolejny raz, to powinien wycofać się z życia publicznego a nie frajerować.
,,,,,,,,
,,,,,,,, 15.10.2019, 16:58
Ministerstwo Finansów zaprezentowało szacunkowe wykonanie budżetu państwa w okresie styczeń - sierpień 2019 roku. Okazuje się, że dochody państwa rosną w imponującym tempie.

W okresie styczeń-sierpień 2019 r. dochody budżetu państwa wyniosły 262,8 mld zł i były wyższe o 19,4 mld zł w porównaniu z tym samym okresem roku ubiegłego. Dochody podatkowe budżetu państwa były wyższe w stosunku do okresu styczeń-sierpień 2018 r. o ok. 16,4 mld zł.

W stosunku do analogicznego okresu roku ubiegłego:

dochody z podatku VAT były wyższe o 6,6% r/r (tj. ok. 7,3 mld zł),
dochody z podatku PIT były wyższe o 12,8% r/r (tj. ok. 4,8 mld zł),
dochody z podatku CIT były wyższe o 18,1% r/r (tj. ok. 4,2 mld zł),
dochody z podatku akcyzowego i podatku od gier były na zbliżonym poziomie,
dochody z tytułu podatku od niektórych instytucji finansowych były wyższe o 4,3% r/r.

Wykonanie wydatków budżetu państwa w okresie styczeń-sierpień 2019 r. wyniosło 264,8 mld zł, tj. 63,6 proc. planu. W stosunku do tego samego okresu roku 2018 (242,4 mld zł) wydatki budżetu państwa były wyższe o 22,4 mld zł, tj. 9,2 proc, głównie w ramach dotacji przekazanej dla Funduszu Ubezpieczeń Społecznych (więcej o 11,7 mld zł) m.in. w związku z wypłatą tzw. „13 emerytury”. Ponadto z tytułu rozliczenia z budżetem UE (więcej o 3,6 mld zł), oraz z tytułu subwencji ogólnej dla jednostek samorządu terytorialnego (więcej o 2,9 mld zł). Jednocześnie wydatki na obsługę długu skarbu państwa były niższe o 5,6 mld zł r/r w związku z rozkładem płatności w ciągu roku. https://dorzeczy.pl/ekonomia/1…
Qń
23.10.2019, 15:12
"dorzeczy" to wszystko tłumaczy! Typowa tuba propagandowa pisuarów.
Masz moze jakieś potwierdzone prawdziwe info ?!
,,,,,,
,,,,,, 23.10.2019, 16:46
Fejki i kapiszony to tylko Qń tworzy. Info o podwyższeniu prognozy wzrostu gospodarczego przez bank światowy znajdziesz na każdym portalu. Na Money. pl jest wiele opinii, niestety😂😁😀pozytywnych dla obecnego rządu. Ale jak się czyta GWartą i Onet.de to przestajesz myśleć. Pamiętaj nieużywany organ zanika.... Nie mam zamiaru za ciebie odwalać roboty, sam poszukaj skoro to mało wiarygodne... Bo nie pasujące do retoryki. Jak pisali o nagrodach rządu, to byli jak najbardziej wiarygodni i nie pisowscy.....
yogi
yogi 15.10.2019, 21:07
jeśli jesteś taki dobry z ekonomii to pewnie z matematyki też, proszę policz pełen VAT i PIT od dwóch kwot brutto, np 34 zł i 42 zł i porównaj te dwie wartości, policz jaki jest wzrost tych dwóch "danin" dla państwa. Czekam odpowiedzi, bo pewnie krótką chwilę zajmą Ci te obliczenia.
,,,,,,,,
,,,,,,,, 15.10.2019, 11:58
Straszny bur/de. wyniki podano w jeden dzień, głosów nieważnych było około 1 procent... te pisiory już nie wiedzą jak wszystko zepsuć:),.. aha i dziś wznowiono obrady sejmu, obrady które wg tefałenów miały być zamachem na demokrację..dziś cisza!
gorliczanin
gorliczanin 15.10.2019, 10:32
W Gorlicach same pisiory lecące na marne 500zl nie ma się co dziwić. Do czego to doszło, że państwo płaci ludziom za seks. Co najlepsze takim wciąż mało, dla wazystkich takich cofnijcie się trochę wstecz, gdzie nie było 500plus a było więcej wielodzietnych rodzin niż teraz i tacy sami dali sobie radę, pełen szacun dla nich. A teraz co 3,4 dzieci to już do pracy nie pójdzie jeszcze kolejne dorobi i emeryturka na starość za darmo szok!!!!!!! Jak się z takim rozmawia to ma się ochotę dać mu parę złotych i powiedzieć jak dowiesz się ile jesteś wart to wróć i oddaj resztę. Ludzie do roboty!!!!!!
,,,,,,,,
,,,,,,,, 15.10.2019, 10:43
Frustrację leczy się u lekarza, nie na forum. Ktoś ci wmówił, że jesteś lepszy bo głosujesz na postkomunę. Ale to nieprawda. Sądząc po twoim aroganckim, pogardliwym języku wobec ludzi gorzej sytuowanych jesteś małym ... Owadem przykrym ale nieszkodliwym😂😁😀Boli że ludzie nie chcą pracować na darmozjadów za czapkę śliw albo czekać miesiącami,czy raczy ELYTA zapłacić cokolwiek?! Ma boleć!
gorliczanin
gorliczanin 15.10.2019, 11:08
No i właśnie 500 plusowy się odezwał czyli z tych co boi się pracy. Wolę zarobić niż wyciągać ręce po darmowe. Jeśli jeateś jak mówisz gorzej sytuowany to weź się za robotę, niekoniecznie ludzie chcą się zrzucać cierpieć na tym, że ktoś nie myśli i ma zero ambicji. No cóż tu dużo mówić ludzie tak myślący mają poziom intel poniżej 100. Apropo w mojej wypowiedzi nie było napisane na co ja za głosowałem więc domysły radzę zachować dla siebie.
,,,,,,,,
,,,,,,,, 15.10.2019, 11:27
Nie panikuj. Mnie nikt za wychowanie dzieci nie płacił. Czas przeszły dokonany. Po 40 latach pracy mam niezłą emeryturę.... A ty? A ty obrażasz, bo nie masz wytłumaczenia na swój obrzydliwy język i frustrację, że inni też chcą żyć godnie. Tobie za seks nie płacą, bo za zaniechania zapłaty nie ma. Na kogo byś nie głosował, to robisz za sfrustrowanego trolla, powtarzającego narrację tefałenów i wywyższają ego się bez uzasadnienia.
gorliczanin
gorliczanin 15.10.2019, 13:38
Ja pracuję i mam się całkiemm dobrze bynajmniej nie potrzebuję socjalu jak inni i ciężko iż ludzkie podatki idą na darmozjady. Mi płacić nie muszą, bo ja mam honor i jak narobię dzieci to sam jestem w stanie je utrzymać, bo tego nie robi się aby utrzymywało państwo!!!! Cóż ślepemu nawet okulary nie pomogą. Czyli pokolenie 60plus łakome na 13 emeryturkę? Trzeba było tak od razu, że to pokolenie ojca Rydzyka itd. A sfrustrowanym trollem to raczej Ty jestes i skoro jak widać wszystkim komentującym odp próbując narzucić swoje racje. Ehh.. kończę, bo nie będę się zrównywał do twojego niskiego poziomu. Jak to mówią świnia będzie stała po kolana w gównie i tak powie, że ma rację.
,,,,,,
,,,,,, 15.10.2019, 15:33
Dla mnie 13 emerytura to drobne na waciki. Sfrustrowany leming wali na oślep, by dać upust komplelsom i nieuzasadnionej nienawiści. Dalej nie widzisz jakim jesteś małym, podłym człowiekiem?! Wg badań UW lemingoza tak ma; myśli że myśli i nie czuje, że nie czuje. Dalej śmiało wylewaj gnojówkę, to twoje naturalne środowisko.
gorliczanin
gorliczanin 15.10.2019, 17:28
Nie będę przeszkadzał, zarabiaj dalej na hejtowaniu. W sumie w PISie afera hejterska już była, skoro ci tak dużo płacą za trollowanie to "pracuj" dalej. jak rozumiem dorabiasz sobie do marnej emerytury? Odp tutaj wszystkim, którzy są przeciwko PiSowi trolle tak mają!!!Jeszcze takie pytanie jak się nazywa człowiek sprzedający się za parę groszy? Na literę P... dla domyślenia o ile jesteś w stanie. Żegnam.
,,,,,,,,,
,,,,,,,,, 16.10.2019, 07:05
Quod erat demonstrandum.😂😂😂
Cwaniaczek
Cwaniaczek 15.10.2019, 10:59
Kolego z takim myśleniem to prosta droga do załamania finansów państwa
,,,,,,,,,
,,,,,,,,, 15.10.2019, 11:30
I dlatego finansowe instytucje nas oceniają bardzo dobrze? A złoty się umacnia?
Mini
Mini 14.10.2019, 21:58
Szkoda tylko, że oddane głosy na PiS nie są jawne. Każdy, kto zagłosował za dyktaturą, przeciw wolności i demokracji, każdy kto świadomie sprzedał się za parę złotych, powinien za jakiś czas spojrzeć w lustro, kiedy kurtyna fałszu opadnie, kiedy Kaczyński pokaże prawdziwe swoje oblicze. Wtedy pozostanie Wam tylko wstyd!!!!!!!!!! Zastanawiam się, co na starość powiedzą Ci ludzie, którzy teraz głosują na PiS, bo 500+, swoim dzieciom i wnukom. Ciekawi mnie, jak wytłumaczą fakt, że ich pokolenie doprowadziło Polskę do ruiny gospodarczej................
,,,,,,,,
,,,,,,,, 14.10.2019, 22:57
A teraz jeszcze wołaj KĄstytucja, kĄstytucja i hipokryzja osiągnie apogeum... obronco Konstytucji, pożal się Boże. Kto ci tak tę szarą konórkę skutecznie wyłączył?
Mini
Mini 15.10.2019, 19:49
Ten sam co i tobie! I nie życzę sobie obrażania mnie. Jeśli masz problem z przyswojeniem czyjegoś zdania to masz wielki problem ze sobą, zresztą chyba masz z tego co widać po twoich komentarzach. W internecie każdy cwany czyż nie tak?!!!
Mini
Mini 15.10.2019, 18:09
Ten sam co i tobie i Boga w to nie mieszaj!! A po drugie nie życzę sobie obrażania mnie. W internecie każdy potrafi być cwany, zapraszam do spotkania na żywo.
,,,,,,,,
,,,,,,,, 16.10.2019, 18:58
Bo jak Kali ukraść to dobrze?... Czy za trudne dla jednej komórki?
Mini
Mini 16.10.2019, 22:24
Tak jak napisałam wyżej zapraszam do spotkania na żywo, a nie pokazywać swojej głupoty w komentarzach. Piszczą teraz świnie w zachwycie, że na przewodnika wybrały rzeźnika!!! Jakaś menda nie ma co robić tylko trolluje tutaj. Nie zapomnij w niedzielę iść do kościoła i swojego powiernika pocałować w rączkę, no chyba że w co inne całujesz? ..........
,,,,,,,,
,,,,,,,, 20.10.2019, 13:12
To czemu epatujesz swą głupotą na forum? Sprawa religi to moja prywatna sprawa a twoje bicie ba oślep tylko potwierdza frustrację i brak argumentów. Mądremu dość dwie słowie, głupiemu i elaborat za mało. Kompleksy lecz u lekarza.. a nawalankę organizuj z gimbazą. Przesrań pukać w dno od spodu.. biedo umysłowa.
Mini
Mini 22.10.2019, 10:50
Nie dyskutuje z dziadkiem moherowym, który nie ma nic sensownego do powiedzenia oprócz wypowiedzi kopiuj wklej. Proponuję iść dotlenić mózg bo tak jakby lekko przytłumaniony.
,,,,
,,,, 22.10.2019, 22:46
Przytłumaniony😂😂😂 Boże, co ta gimbaza robi z amebą😂😁😀
,,,,,,
,,,,,, 22.10.2019, 22:43
Żeby dyskutować, trzeba mieć coś do powiedzenia. Gimbaza podstaw do rzeczowej dyskusji nie dała, stąd infantylny, spazmatyczny i rozpaczliwy bełkot😂😁😀na poziomie piaskownicy. Zakodowany jednokomórkowiec😵😱😨😬👺👺
Mini
Mini 23.10.2019, 11:31
Dziadek skomentuj może pod postem na fb a nie tutaj anonimowo jakieś kreski. Chętnie zobaczę jaką to miasto Gorlice posiada zakałę 😂 No cóż nie od dziś wiadomo, że to pokolenie jest ograniczone umysłowo najczęściej po podstawówce lub zawodówce nie ma co wymagać 😂Tylko tak się zastanawiam pod jaki gatunek należy ten osobnik, bo na pewno nie homo sapens😂. Bardziej tu by się przydała ekipa odkrywców z National Geographic. Co to za plemię....... 😱
,,,,,,
,,,,,, 23.10.2019, 13:26
Myślisz że używając pogardliwego języka jesteś lepszy/sza/? Skąd wiesz biedo, że jestem dziadkiem? Moje wykształcenie dla ciebie byłoby kolejnym powodem do frustracji i kompleksów😅😄😃Jak może tryglodyta się zastanawiać? Z użyciem czego? Brakujące ogniwo teorii Darwina, wróć na drzewo, dokończ proces ewolucji😂😁😀
mono
mono 14.10.2019, 08:34
Gdzie jest wrak?
,,,,,,,
,,,,,,, 14.10.2019, 17:22
tam gdzie go żółwik zostawił.. u kumpla
zok
zok 14.10.2019, 01:03
Mamy nowego Senatora.
Senator
Senator 14.10.2019, 00:45
PIS Nikomu krzywdy nie zrobi.
Tatuaż z motorkiem
Tatuaż z motorkiem 14.10.2019, 00:28
Anatol już w sejmie?
,,,,,,,,,,,
,,,,,,,,,,, 13.10.2019, 23:28
Nikt nikogo nie kupuje. Przywrócono tylko godność biednym ludziom, którym "liberalna" Polska odebrała możliwość zarobienia na chleb i nakarmienia głodnych dzieci. Ktoś w Gorlicach zniszczył cały przemysł, rafinerię wykończyli czerwoni Fabrykę Maszyn opcje walutowe przy intensywnym wsparciu kadry kierowniczej. Zarabiali kokosy, innym mówiąc,żeby charowali za czapkę śliw, bo 20 czeka na ich miejsce. Menadżerowie za partaninę dostali sowite odprawy a robotników wysłali na zieloną trawkę Bank Światowy właśnie podniósł ocenę polskiej gospodarki a złoty umocnił się jako skutek prognozy, że PiS wygra. Nie będzie drugiej Grecji a dla sceptyków proponuję zwrot długu zaciągniętego przez koalicję, wtedy możemy rozmawiać o kondycji państwa.
sin
sin 14.10.2019, 09:19
Masz racje, nikt nikogo nie kupuje, sam się kupiłeś za własne pieniądze. Czy przywrócenie godności to jest bezrefleksyjne i bezgraniczne dawanie komuś za nic? Czy godnie czują się Ci którzy pracują od rana do wieczora, żeby przywrócić "godność" tym, którzy wyciągają rączki nieskalane pracą po cudze??? aaa, no tak zapomniałem..przecież im się po prostu należy... a co do kondycji Państwa; możemy porozmawiać za 2 lata. Zobaczymy za miesiąc jak będzie nowelizowany budżet.
gorliczanin
gorliczanin 15.10.2019, 11:10
Zgadzam się w 100%
,,,,,,,,
,,,,,,,, 14.10.2019, 11:55
Jasne. Lepiej kasę wydać na palety i kuwety w centrum miasta. Wtedy nie trzeba nikomu zazdrościć,/choć nie wiem czego zazdrościć/bo kasę "tylko"zmarnowano. A krach i klęskę już wieszczycie 4 lata. A finansowe agencje światowe nie chcą wam uwierzyć😂😁😀 firmy państwowe w 4 lata mają 7 razy większe zyski, niż za 8 lat poprzednich rządów. Beztefleksyjnie to tylko ty przyjmujesz prawdy objawione wsi24
sin
sin 14.10.2019, 15:13
Nie przyjmuje żadnych prawd z tv. żadnej. Tylko prawda jest taka, że tylko niezależni od nikogo dziennikarze(garstka) są w stanie wyciągnąć do opinii publicznej afery jednej i drugiej strony... pozostali podaja "prawdy" tylko dla nich wygodne. co do palet to zgoda. zmarnowane pieniądze (tyle, że z budżetu miasta stołecznego), a czy partia rządząca nie wydała przypadkiem duzo więcej pieniędzy na myśliwce, które stoja od 1,5 roku uziemione? Firmy państwowe? masz na myśli branże paliwową? Wejdź na ogólnodostępna strukturę zysków tych firm...wiele się dowiesz. Pozdrawiam i życzę wszystkim i sobie, żeby żyło się lepiej obojętnie pod jakimi rządami byle nie dzieliły zwykłych obywateli.
,,,,,,,,
,,,,,,,, 14.10.2019, 16:06
Wiesz tylko, źe coś wiesz. Trudno dyskutować z ogólnikami i prxekłamaniami. Bo pamiętam czasy, gdy PiS był w opozycji a kapciowy Tuska, Palikot lzył PLK media wolne i niezależne prowadziły regularny hejt językiem, ktory wtedy językiem nienawiści nie byl.. bo używali go liberalni i oświeceni. Dzielenie rozpoczął Tusk a kontynuatorzy wspierani są dxielnie przez media, których powstanie zasiolono z FOOZ, metodą na zbója. Mam na myśli firmy, które nic nie były warte i miały być sprzedane za grosze. Zapewne dlatego, że dawniej kierowali nimi fachowcy a dziś tylko nepoci, nieprawdaż?
V
V 14.10.2019, 08:31
godność biednym ludziom" codziennie serwuje tvpis piorąc im umysły a dowodem na to jest twój komentarz - kopiuj wklej info kurskiego
,,,,,,,,,
,,,,,,,,, 14.10.2019, 14:39
Twoje argumenty zwaliły mnie z nóg😃😂😁😀lekarzu lecz się sam. Twoje oburzenie na podniesioną głowę"ciemnego luda" to dowód, że jesteś ofiarą inwigilacji wsi24
,,,,,,,
,,,,,,, 14.10.2019, 11:58
Rzeczowość twoich argumentów zwaliła mnie z nóg. Lekarzu lecz się sam.😂😂
PS. Telewizji nie oglądam. Żadnej😆ale ty tak.
Ona
Ona 13.10.2019, 22:43
Wszedł Anatol.
Zdrowy Rozsądek
Zdrowy Rozsądek 13.10.2019, 22:42
Wystarczy 4 lata zeby zaprowadzić drugą Grecję?
Ja
Ja 13.10.2019, 22:37
Ja pitolę czy te chore umysły nie rozumieją że te wszystkie obiecanki cacanki są na kredyt , teraz będą czekać jeszcze dłużej w kolejkach do lekarza to tylko jeden przykład. Życzę zdrowia naiwnym sprzedawczykom......Ciemnogród, jeszcze trochę i te 500 plus Wam tyłkiem wyjdzie jak Was na chleb nie będzie stać. Boże w jakim kraju przyszło nam żyć!!
kk
kk 14.10.2019, 09:57
Nie życzę sobie wyzwisk od ciemnogrodu .Nie biorę 500+ .Ludzie tak chcą ,tak wybrali .Mamy demokrację o ,która tak walczycie. Dotarło ?
Ja
Ja 15.10.2019, 11:15
Demokracja za 500zl powiadasz..... Strasznie tania ta demokracja.....
aa
aa 13.10.2019, 22:34
Brawo! Dzisiaj dwa zwycięstwa Polaków. Jedno nad Macedonią, drugie nad PO-KO muną!
Wyborca
Wyborca 13.10.2019, 22:31
Brawo, przynajmniej podnoszą najmniej zarabiający, i wiedzą że rodzina to tata, mama i dzieci.
JD
JD 14.10.2019, 22:31
Co za patologiczna, roszczeniowa postawa. Chcesz zarabiać więcej? Było się edukować, to byś nie robił za najniższą krajową, a nie liczysz na to, że Tobie państwo ma życie sponsorować.
,,,,,,
,,,,,, 15.10.2019, 15:36
A o d kiedy Polska regionalna zatrudnia wg wykształcenia i kwalifikacji. Masz wuja w gminie, bieda cie ominie:) Dzisiaj wykształcenie to często farsa i fikcja, za 3 tysiace na semestr. I jeszcze jedno, wykształcenie nie świadczy o mądrości; bywają ludzie wykształceni ponad swoja inteligencję:))))
https://wpolityce.pl/polityka/…
adam1
adam1 13.10.2019, 22:22
Pis przekupił ludzi ich własnymi pieniędzmi. Niedobrze się stało, że PSL, partia sprzedajna co pójdzie z każdym, wchodzi do Sejmu. Dobrze, że będzie Konfederacja, jedyna partia wolnościowa i antysystemowa.
,,,,,,,,
,,,,,,,, 15.10.2019, 18:14
skoro ich własnymi pieniędzmi, to o co ten lament? o ile pamiętam konfederaci z frakcji Bosaka i Winnickiego ochoczo rozmieniali ideały i wartosci na kasę z subwencji Korwina... moralność Kalego?!
wyborca
wyborca 13.10.2019, 21:56
no cóż 500 złotych zadziałało... wystarczyło im dać kasę do ręki.... pustą kasę.....
rudy
rudy 13.10.2019, 21:41
wszyscy na......ją na PiS a głosują na tą partię..... jak to jest???? hipokryci!!!!!!!
Arek
Arek 15.10.2019, 11:19
*tę partię.
Naucz się pisać.
czytelnik
czytelnik 14.10.2019, 21:50
To są tzw "cichodajki" które mówią coś innego żeby się wtopić w tłum, a po kryjomu robią co innego....Taki typ ludzi jest najgorszy. W tym przypadku demokracja kosztuje marne 500 + Za taką kwotę się sprzedać to już musi być bieda na całego he.....
,,,,,,,,
,,,,,,,, 15.10.2019, 12:27
Och jaka frustracja. Trzeba zaznaczyć,że bieda a potem pogonić nieroba na śmieciówkę. Niech ma, co się będzie bieda z elytami po kurortach włóczyć. Założyć chomonto i batem... można jeszsze ochłap rzucić😠😩😬
Marta
Marta 13.10.2019, 22:25
Dokładnie. Każdy narzeka i się zapiera. Mamy o wiele więcej ukrytych pisowców wokoło niż się nam wydaje...:/ porażka...
yogi
yogi 13.10.2019, 21:37
jeszcze chwilę i liczba osób robiąca na socjal będzie mniejsza niż liczba osób będąca ich beneficjentami. Do czego to prowadzi odpowiedzcie sobie sami...
PIS
PIS 13.10.2019, 21:31
Byle była większość.

Pozostałe