Gorlice. Pożar śmieci na Empolu.

  • 27.10.2019, 10:48
  • Barbara Ćmiech

Podziel się:

Oceń:

loadingŁaduję odtwarzacz...
Dzisiaj (27 października) około godz. 10.33 służby ratunkowe z Gorlickiego zostały zawiadomione o pożarze składowiska śmieci na terenie Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych Empol w Gorlicach.

Otrzymaliśmy zgłoszenie o pożarze hałdy śmieci na wolnym powietrzu, o wysokości trzech metrów. Strażacy podają trzy prądy wody w natarciu, zbudowali również linię zasilającą ze zbiornika, który znajduje się na terenie pobliskiej firmy, woda podawana jest również z hydrantów. W pobliżu pożaru znajdowała się hala sortowni śmieci, która w tej chwili nie jest zagrożona pożarem – mówi młodszy brygadier Dariusz Surmacz, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gorlicach.

Na miejscu pracują cztery zastępy straży z JRG i sześć zastępów OSP.

Trwa akcja gaśnicza, która potrwa jeszcze dwie, może trzy godziny.

Sytuacja jest opanowana.

 

 

loadingŁaduję odtwarzacz...
 
loadingŁaduję odtwarzacz...
 
loadingŁaduję odtwarzacz...
 
Foto: własne i UM w Gorlicach
Barbara Ćmiech

Zdjęcia (24)


Komentarze (50)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Inspektor
Inspektor 28.10.2019, 18:51
Zapewniam Was Gorliczanie że to mógł być ostatni taki pożar, bo tym problemem zajęła się narazie tylko cala Polska w tym media.
Obywatel
Obywatel 28.10.2019, 09:49
Fakt inteligentne te pozary. Zawsze wybieraja weekendy.
Kuba
Kuba 27.10.2019, 23:51
To ja mam sortować, ja mam palić gazem a oni regularnie co roku spalają sobie śmieci? A jeśli to pożar i nie są w stanie mu kolejny raz zapobiec to zamknąć ich powołując się na BHP i ppoz
Andrzej Stupaj
Andrzej Stupaj 27.10.2019, 23:40
CZYTAM TE KOMENTY I MNIE KREW ZALEWA. JAK NIE PASI EMPOL TO ŚMIECI POD PACHE I NA VOYAGERA DO KRAKOWA.... TAM PEWNIE NIE ŚMIERDZI JAK W GORLICACH. NAJPIERW NAUCZCIE SIĘ SEGREGOWAC I DBAĆ O ŚRODOWISKO A POTEM PLUJCIE JADEM NA EMPOL. ŻADEN Z WAS, 'SPECJALISTÓW' OD UTYLIZACJI NIE DAŁ BY RADY NAWET GODZINY TAM PRZEPRACOWAC BO NIE MACIE POJĘCIA ILE WYSIŁKU WYMAGA ZNIWELOWANIE SYFU KTÓRY WYTWARZACIE.....
lola
lola 29.10.2019, 08:57
Czyli pasują Panu pożary w empolu? Wszystko z empolem OK? Chyba nie zrozumiał Pan treści komentarzy.
W Krakowie -ma Pan rację- niejednokrotnie smog jest mniejszy niż w Gorlicach.
Rzetelnie segreguję śmieci po ciężkiej pracy.
Pan nie wytwarza s..fu?
Nauczyciel
Nauczyciel 28.10.2019, 16:40
Można zawsze zmienić powołanie jak nie chciało się uczyć to tak jest.
gabriel
gabriel 28.10.2019, 07:53
Nie chodzi o wysiłek i prace .Ten zakład powinien być zamkniety ze wzgledu na nie spełnianiu norm ppoż .Niech będzie sortownia ale bezpieczna
Ja
Ja 27.10.2019, 20:36
Ludzie ale głupoty piszecie! Stoicie za płotem i filozofię toczycie że firma podpala, bo nikt nie potrafi uwierzyć że śmieci mogą dostać samozaplonu! Oczerniacie firmę a nie wiecie nawet o tym że nie ma tygodnia aby nie było kontroli z różnych instytucji.
tralala
tralala 27.10.2019, 21:55
Proszę np. podać przykłady samozapłonów składowisk odpadów w Niemczech. Wtedy porozmawiamy o owych "głupotach".
Mops
Mops 28.10.2019, 08:15
Niemieckie śmieci importuje Polska, więc niema się tam co palić
Tola
Tola 27.10.2019, 20:24
Nie dziwi was ze to trwa od kilku lat i zawsze w tym samym praktycznie czasie.
tralala
tralala 27.10.2019, 19:21
Skoro wszystkei pańśtwowe służby, samorządy, a szczególnie miasto w osobie burmistza mają problem w nosie, to chyba pozostaje jedynia pozew zbiorowy przeciw firmie o szkody zdrowotne. Trzeba ich puścić z torbami tą drogą, bo organy tego teoretycznego państwa nigy tej sprawy nie załatwią.
kolo
kolo 27.10.2019, 18:40
dziwne ze zawsze w niedziele
Hihihi
Hihihi 27.10.2019, 18:39
Szkoda gabarytów
Kasia
Kasia 27.10.2019, 18:14
Dziwić się że, co druga osoba kaszle, bolą gardła, zapalenia krtani i tchawicy jak cały syf wdychamy... Szkoda, że nie myśli się o zdrowiu mieszkańców. Żenujące, najpierw akcja zbierania starych wersalek itp., a za kilka dni pożar wybuchł, co za zbieg okoliczności... Ale pechowo się składa
mkk
mkk 27.10.2019, 22:09
zobacz co i jak spala sąsiad w kotłowni, bo jakoś dziwnym trafem czujniki smogu walą na alarm jak tylko domki jednorodzinne zaczynają sezon grzewczy!
ElM
ElM 27.10.2019, 18:10
Skoro to się tak raz za razem fajczy, to może powinien ktoś wystosować nakaż usunięcia składowiska ze względu na stwarzane zagrożenie? Nie chcieliście spalarni, a i tak macie. Touche.
pracownik EMPOL
pracownik EMPOL 27.10.2019, 16:49
Działania ratunkowe potwierdzone przez PSP podjęte w trybie natychmiastowym przez pracowników EMPOLu jasno wskazują że firma wyciągnęła konsekwencję z poprzednich zdarzeń jakie miały miejsce kilka lat temu. . Pożar był ugaszony w przeciągu kilkudziesięciu minut!!!
Magazynowanie w bezpiecznych ilościach , drogi pożarowe, zaplecze przeszkolonych ludzi oraz wyposażenie w profesjonalny sprzet gaśniczy pozwoliły opanować pożar pracownikom Empolu do czasu przyjazdu slużb ratowniczych po kilku minutach od zgloszenia!!!! Cala akcja zakończyła sie po niespełna trzech godzinach. Przy takich pożarach scenariusz układa sie zazwyczaj niestety o wiele gorzej.
Kierowca
Kierowca 27.10.2019, 14:59
Jechalem za strażą na obwodnicy nie spieszyli sie 40km/h pomimo pustej drogi czyli mialo sie jsk naj wiecej spalic
zoo
zoo 29.10.2019, 17:31
Straż Pożarna powinna jechać z Województwa była by lepsza w gaszeniu tak jak lekarze w leczeniu.
ss
ss 27.10.2019, 22:13
buhahaha takiej teorii spisku jeszcze nie słyszałem jechali powoli żebyś się spalilo jak najwięcej, toś doebał! może im czwórka w skrzyni nie wchodziła!
proek
proek 27.10.2019, 14:55
Pracuję w sąsiedniej firmie-i już kilka razy zastanawialiśmy się wraz z kolegami kiedy będzie ,,utylizacja". NO I JEST!!
mgr inż.
mgr inż. 27.10.2019, 13:34
Składować w Zdyni a w lipcu watrę z tego rozpalić...
Lachim
Lachim 27.10.2019, 13:30
Ooo czyli spalarnia jednak powstała
Lekarz
Lekarz 27.10.2019, 13:30
Będziecie tą trutkę wdychać co roku, do kiedy nie zawiadomicie Warszawę. Bo inaczej sprawy ucichną i może to i przez układy i każdy będzie czysty. A Mieszkańcy będą poszkodowani i zaczną umierać w cierpieniach na Raki, Tarczyce inne problemy zdrowotne.
kkkkk
kkkkk 28.10.2019, 20:48
Polecam zajrzeć na stronę serwisu udostępniającego dane z czujników "smogu" jest godzina 20:45 jakie wysypisko śmieci płonie na osiedlu królów ? Jakie na Stróżówce? Jakim ignorantem trzeba być aby nie dostrzegać tego kto obecnie montuje nam raka i inne choroby układu oddechowego! My sami !
nie empol.
mieszkaniec
mieszkaniec 28.10.2019, 11:35
A co ma na to Warszawa poradzić? Jeśli masz na myśli rząd i ustawodawców to oni o wszystkim wiedzą. Sprawa pożarów w Empolu i innych składowiskach odpadów była poruszana na forum w poprzedniej kadencji sejmu. I co z tego? Tak się wszyscy boją spalarni a tak na prawdę byłaby ona najrozsądniejszym rozwiązaniem na tę ilość śmieci jaką produkujemy.
Bobowa
Bobowa 27.10.2019, 13:25
Albo zawiadomicie Inspekcję albo was Otrują. Proste i logiczne.
lola
lola 27.10.2019, 13:03
Drodzy Gorliczanie , może jakaś akcja protestacyjna ?
Mamy powietrze gorsze niż w Krakowie, gorsze niż na Śląsku!
tristan
tristan 29.10.2019, 14:00
I myślisz że to gorsze powietrze to przez Empol? heh najpierw przejdź się po okolicznych wsiach...
lola
lola 29.10.2019, 21:03
Jak można zauważyć , nie wymieniłam nazwy empol, to tylko puzel. Ma Pan rację, to my sami się zatruwamy. Chciałabym sprowokować Gorliczan do myślenia na temat środowiska w ogóle. Akcja protestacyjna przeciwko nam? /przeciwko sąsiadowi?/ przeciwko burmistrzowi?/ jakakolwiek akcja w obronie środowiska byłaby super,ale jak to zrobić. Nie raz rozmawiałam z "komórką do spraw eko" w urzędzie miasta,ale nic z tego nie wynika. Mogłabym pisać długo o mojej pracy u podstaw, ale opór otoczenia jest niewyobrażalny. Mam nadzieję,że to się zmieni. Jakieś propozycje?
~~~~ja
~~~~ja 27.10.2019, 12:56
Wprowadzić potężne kary od pożarów śmieci a jak firmę nie stać na ewentualną zapłatę kary to niech się dobrze ubezpieczy a już ubezpieczyciel dobrze zadba aby sprawdzić co było naprawdę przyczyną pożaru przed wypłatą odszkodowania.

Pozostałe