Spotkanie podsumowujące osiągnięcia uczniów z Zespołu Szkół Technicznych

  • 19.02.2020, 10:00
  • Barbara Ćmiech

Podziel się:

Oceń:

Spotkanie podsumowujące osiągnięcia uczniów z Zespołu Szkół Technicznych Foto: ZST w Gorlicach
„Popularyzacja Osiągnięć Nauki i Techniki” pod takim hasłem wczoraj (18 lutego) w Zespole Szkół Technicznych odbyło się niecodzienne spotkanie poświęcone promocji osiągnięć uczniów.

Inwestowanie w wiedzę zawsze przynosi największe zyski i doskonale wiedzą to najlepsi uczniowie Zespołu Szkół Technicznych im. W. Pola w Gorlicach, którzy otrzymali nagrody za swoje osiągnięcia z rąk Marii Gubały, starosty Powiatu Gorlickiego oraz Renaty Stępień, dyrektor placówki. Stypendium otrzymali: Kacper Machowski, Oliwia Dąbrowska, Tomasz Rożeń, Agnieszka Matuszyk oraz Angelika Sikorska.

Kolejne wyróżnienia w ramach XIV edycji Ogólnopolskiego Konkursu o Nagrodę i Dyplom Prezesa SIMP „Technik Absolwent Roku” zostały przyznane pięciu absolwentom ZST. Istotą konkursu jest uwzględnienie i porównanie osiągniętych wyników nauczania w szkole z wynikami egzaminów zewnętrznych maturalnych, egzaminów potwierdzających kwalifikacje zawodowe, a także z różnymi formami konkursów, olimpiad, turniejów zarówno regionalnych, jak i ogólnopolskich. Dyplomy i wyróżnienia odebrali: Krystian Maksym, Marcel Stec, Dawid Klara, Dawid Prorok i Artur Rafa. Coroczne spotkania promujące osiągnięcia uczniów, naukę i wiedzę są także okazją do wręczenia legitymacji SIMP, w tym roku otrzymało je ośmiu uczniów.

Istotnym punktem spotkania było podpisanie umowy patronackiej na rzecz współpracy naukowo-dydaktycznej z Wyższą Szkołą Biznesu – National Louis University w Nowym Sączu, reprezentowaną przez Rektora Uczelni dr Dariusza Woźniaka. Patronat naukowy uczelni daje możliwości korzystania z bazy naukowej i dydaktycznej uczelni, odbywanie warsztatów i uczestniczenie w wykładach oraz ćwiczeniach i projektach edukacyjnych prowadzonych przez uczelnię. Tym samym do grona partnerów ZST w Gorlicach dołączyła kolejna uczelnia patronacka. Współpraca ta jest istotnym wydarzeniem w życiu szkoły, ponieważ wymiernie wpływa na jakość oraz standard oferowanego przez ZST kształcenia, a także nowe wspólne przedsięwzięcia.

W trakcie spotkania wręczone zostały także nagrody dla uczniów, którzy uzyskali najlepszy wyniki w etapie szkolnym ogólnopolskiej olimpiady ZUS „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”.

Najbardziej cieszą sukcesy uczniów. To wypadkowa ciężkiej pracy uczniów i nauczycieli oraz ich zaangażowanie. Nie bez znaczenia są tu też rodzice, którzy wspierają swoje dzieci i szkołę – mówi Renata Stępień, dyrektor szkoły. Zorganizowane spotkanie pokazuje różnorodność sukcesów z bardzo wielu dziedzin życia szkoły, a naszym celem jest wszechstronny rozwój ucznia i konsekwentnie go realizujemy. Cieszymy się także z kolejnego patronatu akademickiego oraz nowych wyzwań edukacyjnych, które niewątpliwie wpłyną na podniesienie jakości kształcenia naszej szkoły.

Źródło info: Starostwo Powiatowe w Gorlicach

Barbara Ćmiech

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Gorliczanka
Gorliczanka 19.02.2020, 20:26
A co robi tam dyrektor sanepidu?czy ta pani nie ma ważniejszych rzeczy do roboty a nie tylko bieganie po wszystkich możliwych imprezach w okolicy.to juz sie robi niesmaczne

Pozostałe