Dyspensa Biskupa Rzeszowskiego. Obejrzyj niedzielne nabożeństwo u nas. RETRANSMISJA >>>

  • 14.03.2020, 18:58
  • Tomasz Stasiowski

Podziel się:

Oceń:

Dyspensa Biskupa Rzeszowskiego. Obejrzyj niedzielne nabożeństwo u nas. RETRANSMISJA >>>
W związku z zagrożeniem koronawirusem biskup rzeszowski Jan Wątroba, stosownie do rekomendacji Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski, 13 marca br. udzielił dyspensy od obowiązku niedzielnego uczestnictwa w Mszach świętych.

Została ona udzielona osobom w podeszłym wieku, osobom chorym lub mającym objawy infekcji, dzieciom i młodzieży szkolnej oraz dorosłym sprawującym nam nimi bezpośrednią opiekę, a także wszystkim wiernym, którzy czują obawę przed zakażeniem koronawirusem.

Dyspensa obowiązuje do końca marca 2020 r. zarówno diecezjan, jak i tych, którzy przebywają na terenie diecezji rzeszowskiej.

Zgodnie z zaleceniami epidemiologicznymi zalecamy pozostanie w domu i obejrzenie Mszy Świętej przez internet w lokalnej parafii.

O godz. 9.30 odbyła się Msza Święta, transmitowana z Sanktuarium Pana Jezusa Ukrzyżowanego w Kobylance. Relację zrealizowała telewizja gorlice.tv.

 

 

Tomasz Stasiowski

Komentarze (19)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

anna
anna 15.03.2020, 12:23
przydały by się transmisje audio nie każdy ma szybki internet
Krzysztof
Krzysztof 15.03.2020, 12:09
Nie jestem udealny ake serce sie kraje jak czyta się te wszystkie paskudztwa na temat kosciola
mirek
mirek 15.03.2020, 12:05
wszystko fajnie tylko na co te reklamy? przez te reklamy na początku musiałem czyścic monitor bo cały oplułem jak zobaczyłem ta podła reklamę firmy gorlickiej..
Winfred
Winfred 16.03.2020, 07:34
To naprawdę wstyd i bezczelność publikować w takiej sytuacji reklamy. Wstyd dla tych firm.
piotr
piotr 15.03.2020, 13:29
ja to samo. rzygać się chce jak się widzi reklamy ar*i... zwłaszcza ze się pracowało tam i zna się od wewnątrz jak tam jest.
Parafianka
Parafianka 15.03.2020, 11:33
Bardzo potrzebne i piękne wydarzenie. Można połączyć się z Kościołem.
Yogi
Yogi 15.03.2020, 11:04
10 osób przyjęło komunię klasycznie, 3 do ręki. Ciekawe jak to będzie w parafiach w skali całego kraju ? Powinno być jasno zakazane przyjmowanie komunii "do ust" w takich okolicznościach! Niech jedna osoba będzie zarażona to każda kolejna po niej już też !
MrRed
MrRed 15.03.2020, 10:31
Bardzo Wam dziękuję
Ada
Ada 15.03.2020, 10:12
Cenna inicjatywa. Bóg zapłać>
Katol
Katol 15.03.2020, 10:02
Ludzie jeśli tam jest więcej niz 50 osób dzwońcie na policję !!! To przestępstwo! Chrońmy się wzajemnie bo wywrzemy
Bon
Bon 17.03.2020, 00:15
Jeżeli idziemy tym tokiem rozumowania to sodomia tez powinna być uznawana za przestępstwo bo wg statystyk najwiecej w tej grupie jest osób chorych na Aids które czasowo tez powoduje smierć.
Ja
Ja 15.03.2020, 05:31
Na jakoe konto nalezy przelac ofiare "na tace" zeby ksiadz nie zbiednial??
Jack
Jack 16.03.2020, 07:13
Podaj swoje, przy okazji bym cię na terapię zapisał bo strasznie nadpobudliwy jesteś :)
MrRed
MrRed 15.03.2020, 12:01
niepotrzebny zupełnie cyniczny komentarz. numery konta łatwo wszędzie dostępne, a dodatkowo w razie takiego przekazania ofiary można sobie uczynić potem odpis podatkowy. heh. wieczne niezadowolenie, zamiast wdzięczności, że ktoś się stara utrzymać pewną rutynę. to daje poczucie bezpieczeństwa.
Profos
Profos 15.03.2020, 11:50
Parafie na swych stronach mają zazwyczaj podane nr konta. Jeśli czujesz potrzebę ślij. Ale nie szydź nie drwij. Jak potrafisz schowaj urazę w swym sercu. Tyle
Korona
Korona 15.03.2020, 10:23
Podaj swoje
Florek
Florek 14.03.2020, 22:08
W każdą niedzielę o godz 7-mej jest transmisja z Dębowca !
Katolik
Katolik 14.03.2020, 20:50
Super
Tu bede