Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ
Reklama MULTISERWIS | Szewc • grawer • dorabianie kluczy • pieczątki • ksero | Zapraszamy – ul. Legionów 6a GORLICE
Reklama Zapraszamy na zakupy do Delikatesów Szubryt w Gorlicach przy ul. Kościuszki
Reklama MRÓWKA WIELKIE OTWARCIE, 20.04.2024, sobota - Ropa 1275
ReklamaSkorzystaj z oferty Iwo Computers wejdź na stronę internetową lub odwiedź sklep stacjonarny
Reklama Zespół Szkół Technicznych im. Wincentego Pola – DOŁĄCZ DO NAS

Absurdy ścieżek rowerowych w Bieczu oczami naszego Czytelnika. Odpowiedź gminy.

Podziel się
Oceń

Od redakcji: Bo na wszystko drodzy państwo znajdzie się wyjaśnienie... Respektując wolność słowa, publikujemy wyjaśnienia bieckich urzędników w niezmienionej formie.
Absurdy ścieżek rowerowych w Bieczu oczami naszego Czytelnika. Odpowiedź gminy.

Nawiązując do opublikowanej na państwa portalu informacji dotyczącej ścieżek pieszo-rowerowych w gminie Biecz wyrażamy ubolewanie, że przed zamieszczeniem artykułu o jakże negatywnym w przekazie tytule >>>Absurdy ścieżek rowerowych w Bieczu oczami naszego Czytelnika nie dochowano elementarnej zasady obiektywnego zweryfikowania podnoszonych przez autora zarzutów.

Jeszcze 4 lata temu na terenie Biecza były tylko 2 odcinki ścieżek rowerowych, 900-metrowy odcinek deptaka i 525 metrów wzdłuż ul. Grunwaldzkiej. Obecnie łączna długość ścieżek pieszo-rowerowych przekracza 5700 m, a kolejne 3140 m jest w budowie z terminem zakończenia w bieżącym roku.

Rzeczą naturalną jest, że inwestycje liniowe prowadzone są etapami i w okresie kilku lat docelowa sieć nie będzie ukończona. Niemniej jednak budowa 7,5 km nowych ścieżek rowerowych i 5 km chodników w ciągu 5 lat, jak na miarę możliwości gminy Biecz, jest dobrym wynikiem, zwłaszcza biorąc pod uwagę koszty budowy. Obecne ceny rynkowe budowy przekraczają kwotę 1 mln zł za 1 km ścieżki.

Odnosząc się do poszczególnych zdjęć i ich opisów daje się zauważyć ich negatywną tendencyjność oraz brak znajomości uwarunkowań formalnych i faktycznych budowy ścieżek lub celową dezinformację.

Zdjęcie 1 – oznakowanie drogi znakiem B-9 (zakaz ruchu dla rowerów) dotyczy jezdni, ponieważ po drugiej stronie drogi jest dwukierunkowa ścieżka rowerowa.

Zdjęcie 2 i 3 – oznakowanie wykonane na podstawie projektu organizacji ruchu zatwierdzonego przez Zarząd Dróg Wojewódzkich w Krakowie zgodnie z warunkami technicznymi.

Zdjęcie 4 – początek/koniec ścieżki w strefie skrzyżowania drogi wojewódzkiej z drogą krajową nr 28; oznakowanie zgodne z projektem organizacji ruchu zatwierdzonym przez zarządców dróg.

Zdjęcie 5 – na etapie projektowania ścieżki gmina Biecz zwróciła się do do ZDW w Krakowie o wydanie warunków budowy kładki dla rowerów; w odpowiedzi uzyskaliśmy informację, że w najbliższych latach most planowany jest do przebudowy, w ramach której ujęta zostanie ścieżka rowerowa.

Zdjęcia 6 i 8 – wskazany na zdjęciach odcinek ścieżki gruntowej obejmuje tereny kolejowe, na których gmina nie ma własności jak, również możliwości budowy ścieżki rowerowej. Wydanie zezwolenia na budowę ścieżki będzie rozważane przez PKP po zakończeniu remontu linii kolejowej nr 108.

Zdjęcie 7 – przepust pod torami kolejowymi nie stanowi połączenia odcinków ścieżki, co wynika z oznakowania.

Zdjęcie 9 – wskazany na fotografii układ ścieżki rowerowej pochodzi z zagranicy, oznakowanie nie odpowiada przepisom obowiązującym w Polsce.



Napisz komentarz
Komentarze
Obserwator 21.03.2020 15:54
W Bieczu wszystko robi się na pokaz - byle jak, byle wszyscy widzieli. Ścieżka rowerowa w stronę Strzeszyna położona została bezpośrednio na ziemię,a warstwa asfaltu jest tak cienka, że trawa się przebija. Kasa wyprowadzona i to się liczy!. Ale co tam ścieżki!- w Bieczu z płaconych podatków kasa przechodzi na prywatnych przedsiębiorców, za wynajem lokali dla Urzędu, mimo że gmina za pieniądze podatnika wyremontowane swoje lokale do których nie wraca!!! Koszty ponosimy MY, nie Urząd!, Urząd nie jest przedsiębiorcą, a pieniądze ma z podatków mieszkańców!

UIla 20.03.2020 17:20
Jeszcze trzeba się zająć tymi ściekami które miasto które nie radzi sobie z ich nadmiarem wypuszcza do rzeki ropy za mostem prowadzącym na Załawie-Korczyne. A pieniądze biorą od ludzi za pseudo oczyszczanie ścieków, a wszystko płynie ropą....

cez 20.03.2020 12:40
1. Kto zaplanował ścieżki z krawężnikami o wysokości prawie 30 cm? 2. Dlaczego ścieżka od strony Gorlic biegnąca obok asfaltu jest cała w piachu i kamieniach od kilku lat? 3. Czy po tych ścieżkach mają się poruszać również kolarze jadący z prędkością powyżej 35-40 km/h? Nonsens!!!

Marcin 20.03.2020 13:48
Potwierdzam też często jeżdżę tą ścieżką i pełno na niej piachu i szkła - chyba nikt tego nie zamiata.

Ciao 20.03.2020 09:39
A to nie można chociaż doraźnie rzucić miedzy ławą a deptakiem jakiejś starej płytki chodnikowej ? Ale po co :niech Korczyna dalej się męczy. Jestem przekonany ,ze pkp nie robiłaby problemu .

Wścibski 20.03.2020 10:32
A ja bym się zapytał, co się dzieje ze zdjętym asfaltem z remontowanej drogi w stronę Korczyny?? Czyż nie można pod sypać tym wyżej wymienionej ścieżki?

Ciao 20.03.2020 09:36
Piękne okrągłe wierszyki pod publikę

Renek 20.03.2020 09:10
Proponuję zabrać wszystkim rowery i będzie po sprawie. Jeśli ktoś chce pojeździć na rowerze to niech jeździ na stacjonarnym. Urzędnicy będą mieli spokój i inni kierowcy też.

Stop tandecie 20.03.2020 07:49
Czy osoba pisząca odpowiedź jechała chociaż raz tymi ścieżkami. To bardziej przypomina jazdę po pumptracku. Wysokie krawężniki, uskoki co kilkanaście metrów, zawijasy, podłoże z kostki też daje we znaki. No i oczywiście na koniec zostaje jeszcze lawirowanie między pieszymi. Już bezpieczniejsze było poruszanie się drogą. Jeśli coś ma być robione na sztukę, to lepiej nie robić tego wcale.

dinek 19.03.2020 22:31
Ścieżka rowerowa na Przedmieściu Dolnym kryje wiele niedociągnięć . To wina nadzoru budowlanego . Rowerów na słupkach jest więcej jak w sklepie rowerowym , bo rowerzysta musi wiedzieć że rower na słupku oznacza wyjazd z posesji z której na niego może z impetem wybiec rzadko już spotykana krowa .

cinek 19.03.2020 20:22
Jednym słowem " Grunt, że w papierach wszystko się zgadza" Na na wysokie krawężniki to jakie macie wytłumaczenie?

Rejent Milczek 19.03.2020 19:32
Ale bzdury z urzędu wyszły, szczególnie do zdjęcia 6 i 8. PKP zgodzi się bez problemu na budowę ścieżki rowerowej bo z automatu powstaje utwardzony dojazd do infrastruktury. Mydlenie oczu mieszkańcom. Tylko osiedle się liczy i przedmieście, a mieszkańcy Korczyny, Strzeszyna ul. Grunwaldzkiej i Harty, którzy korzystają z tej ścieżki pod torami do ławy niech toną w błocie. Proszę pokazać pismo od PKP że nie wyrażają zgody na budowę ścieżki. Aaaa niech ktoś posprząta te nabite konary drzew które zalegają na ławie.

T 19.03.2020 17:54
Proponuje urzędnikom przejechać się tymi ścieżkami zamiast pisać sprostowania. Te ścieżki to "Absurd" do kwadratu. Na wysokich krawężnikach można wybić zęby, schodzić z roweru co kawałek, czy 200 metrowa ścieżka to wogóle ścieżka? To wygląda jakby ktoś kto nie znosi roweru i rowerzystów robiąć "dobrze " postanowił utrudniać normalnie poruszanie się na rowerze.

ReklamaTylko znani u sprawdzeni producenci! PIŁY TAŚMOWE I TARCZOWE - PŁÓTNA I PAPIERY ŚCIERNE - ŁOŻYSKA I PASY KLINOWE - Sklep Techniczno-Przemysłowy BARABRA w ROŻNOWICACH
ReklamaTekStylowo - WIELKIE OTWARCIE JUŻ 17-go kwietnia - ul. Chopina 20, Gorlice
ReklamaNowe mieszkania na sprzedaż, Osiedle "Szklane Tarasy" - Gorlice, ul. Kapuścińskiego
AKTUALNOŚCI
ReklamaAgencja Detektywistyczna „Biuro Bezpieczeństwa SPECTRUM – detektyw NOWICKI” zaprasza! GORLICE, ul. Michalusa 22
ReklamaNekrologi Gorlice 2022
Reklama
News will be here
Reklama
News will be here
Reklama Agencja Detektywistyczna „Biuro Bezpieczeństwa SPECTRUM – detektyw NOWICKI”