Gorlice. Trwa dezynfekcja miejsc publicznych, wiat i ławek.

  • 08.04.2020, 09:24
  • Tomasz Stasiowski

Podziel się:

Oceń:

Gorlice. Trwa dezynfekcja miejsc publicznych, wiat i ławek. fot. Urząd Miejski w Gorlicach / Piotr Wielgus
Pracownicy Miejskiego Zakładu Usług Komunalnych odkażają przystanki autobusowe, ławki i miejsca gdzie w ciągu dnia mogło przebywać więcej ludzi.

Aby zwiększyć skalę działania, MZUK wypożyczył urządzenie do rozpylania środka wirusobójczego. Akcja odkażania miejsc publicznych będzie systematycznie powtarzana.

Jednocześnie apelujemy o pozostanie w miarę możliwości w domach i zachowanie wszelkich środków ostrożności. Osoby, które są zmuszone do korzystania z transportu publicznego, prosimy o przestrzeganie wprowadzonych ograniczeń. Z najbardziej aktualnymi obostrzeniami można zapoznać się TUTAJ.

 

źródło: gorlice.pl

Tomasz Stasiowski

Komentarze (13)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

wran
wran 10.04.2020, 11:13
Ale z tą kardiologią to skandal! Zamykać na Święta? Czyj to pomysł?
DOnos
DOnos 09.04.2020, 21:21
Rynek powinien być odkażany raz w tygodniu, bo wiadomo kto tam przebywa. Tanie Winko spółko Zoo i dobra rada mamy Rząd mamy ludzi fachowców a nie by jakiś Ferdek miał 500+ i zmieniał decyzję Rządu.
Wojt
Wojt 08.04.2020, 19:42
Dziwna to sytuacja gdy monopolistą przewozowy jakim jest tz. Woyager zawiesza wszystkie kursy. Kto do takiej sytuacji dopuścił. Czy władze panują nad tym wszystkim. Kto pokryje straty poszczególnym osoba pracującym poza Gorlicami.
Doctor
Doctor 08.04.2020, 19:19
A może niektórzy pracodawcy w Powiecie by odpuścili a szczególnie w Gorlicach.
Była Fabryka Maszyn ...tam niektórzy musza pracować bo ważniejsza kasa niż pracownik.
Jeden się zarazi i pójdą wszyscy... czy o to chodzi?
Przecież tam się nie wytwarza rzeczy do walki z tym świństwem więc po co ryzykować....?
Musimy przestrzegac zasad bo nigdy to się nie skończy!!!
Yess
Yess 08.04.2020, 22:35
Jak ci manna z nieba leci to się ciesz.Nie każdy dostaje 500+ i jest nierobem , darmozjadem!
ate
ate 08.04.2020, 16:09
Dyrektor Swierz w Gazecie Gorlickiej z 9 marca: "Oddział Rehabilitacji wskazany w Wojewódzkim Planie Działania na Wypadek Epidemii znajduje się w budynku B „starego szpitala” - mówi Marian Świerz, dyrektor Szpitala Specjalistycznego im. Henryka Klimontowicza. - Fakt ten, że oddział znajduje się w oddzielnym budynku, na parterze i posiada osobne wejście, stanowi zabezpieczenie dla innych oddziałów szpitalnych. Usytuowanie oddziału sprawia, że drogi zakażeń w żaden sposób nie krzyżują się ze sobą i stanowią izolację dla pozostałej części szpitala - zapewnia dyrektor."
przytomny
przytomny 08.04.2020, 13:46
Dyrekcja gorlickiego szpitala powinna mądrze przygotować się do szczytu zachorowań w powiecie. Tymczasem miota się i podejmuje absurdalne decyzje. Każdy trochę przytomny zarządzający, dysponując dodatkowymi budynkami, oprócz głównego powinien tam zaplanować leczenie pacjentów zarażonych wirusem covid-19, odcinając ich od głównego budynku. Takie rozwiązanie jest czymś logicznym i zgodnym z wiedzą z zakresu epidemiologii. Brak myślenia przyczynowo skutkowego, to najgorsze co może się w tym stanie faktycznym zdarzyć. Należy chronić pacjentów, personel. Smutne to jest, że w Gorlicach TAK OCZYWISTA WIEDZA JEST LEKCEWAŻONA.
Pozdrawiam wszystkich zdrowo myślących.
:)
:) 09.04.2020, 09:25
Ty wymagasz myślenia od DYREKTORÓW ?? :)
Daj sobie spokój chłopie .
Zaniepokojona
Zaniepokojona 08.04.2020, 13:19
Przecież dyrekcja szpitala informowała, że na potrzeby sytuacji epidemiologicznej bedą wykorzystywać tzw "stary szpital", bo pacjenci na fizjoterapii i tak nie są przyjmowani, budynek jest obok więc nie będą krzyżować się drogi pacjentów i pracowników z głównego budynku, można podjechać i wgl budynek łatwy do przystosowania. Wydawało się to dobrym i BEZPIECZNYM pomysłem dla jak największej grupy ludzi. Co się zmieniło, przecież interna jest w budynku głównym i to na drugim piętrze!?
Mieszkaniec
Mieszkaniec 08.04.2020, 12:14
Na chopina kolo pasiaka wogole nieodkazony brud i smrud
~~~~ja
~~~~ja 08.04.2020, 16:32
1. Odkażanie to NIE zbieranie po kimś śmieci.
2. Taki macie porządek w okół bloku jak sami o niego dbacie.
Podpis
Podpis 08.04.2020, 11:56
Nie rozumiem sensu odkazania ławek. ZOSTAŃ W DOMU a nie spacerki , nasiadówki na ławeczkach ... Dzisiaj cieplo, godz. 11 a na 3 maja i w okolicach rynku sporo ludzi sie pląta.... zeby bylo smieszniej/tragiczniej w tym samym czasie jezdzi auto i przez glosniki puszcza ZOSTAŃ W DOMU... Jak sie sami nie ogarniemy to na pewno rząd nikomu nie pomoze.
ate
ate 08.04.2020, 09:36
Bardzo dobrze. Ale dlaczego pod pretekstem walki z COVID 19 ogranicza się działalność gorlickiego oddziału internistyczno-kardiologicznego? Zakażenia koronarowirusem są pojedyncze, choroby serca i naczyń powszechne.

Pozostałe