Dni Gorlic i imprezy towarzyszące odwołane. Odbędą się w innym terminie.

  • 08.04.2020, 11:02
  • Tomasz Stasiowski

Podziel się:

Oceń:

Dni Gorlic i imprezy towarzyszące odwołane. Odbędą się w innym terminie. fot. ilustracyjne / własne
To już oficjalne – Dni Gorlic 2020 zostają odwołane – tym samym potwierdzamy wiadomość, jakiej wielu z nas od dawna się spodziewało. Decyzja ta jest oczywiście podyktowana trwającą pandemią. Obecnie szczyt zachorowań prognozuje się na połowę maja.

Ta trudna sytuacja wymaga od nas odpowiedzialności i zdyscyplinowania. W obecnych warunkach, kiedy liczba zarażonych wciąż wzrasta, trudno przewidzieć, czy przeniesienie wydarzenia na inny termin będzie możliwe. Musimy skupić się przede wszystkim na przetrwaniu trwającej epidemii i zminimalizowaniu jej skutków, zarówno dla zdrowia, jak i gospodarki.

Odwołane zostają także imprezy towarzyszące: III Klasyczna Gorlicka Majówka, III Międzynarodowy Półmaraton "Bitwa pod Gorlicami" Gorlice - Łużna oraz, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, Rekonstrukcja Bitwy pod Gorlicami w Sękowej.

Czas trwania epidemii zależy także od nas. Stosujmy się do obowiązujących zakazów i zaleceń, dbajmy o siebie i innych. Bądźmy społecznie odpowiedzialni, żebyśmy mogli niebawem ponownie razem świętować ważne dla Miasta daty.

źródło: gorlice.pl

Tomasz Stasiowski

Komentarze (7)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Polityk
Polityk 08.04.2020, 21:10
Tylko zabawy a reszta niech upada lub niech umiera.
R
R 08.04.2020, 18:37
Widzę dużo ciekawych propozycji i chybanajbardziej adekwatnych do sutuacji jaką mamy i jakie nas później czekają.
A nie dni Gorlic i wydawanie pieniedzy publicznych na zabawy w czasach kiedy są ważniejsze sprawy i można lepiej zagospodarować pieniądze, które będzie coraz ciężej zapewne zdobyć.
zielony
zielony 08.04.2020, 14:39
FUNDUSZE na szpital i firmy powinien zapewnic rząd(hahahahaha),a dni gorlic przeniesc na styczen jak bedzie WOŚP to wtedy bedzie odpowiednia impreza w odpowiedniej sytuacji
Fan grzywki Rafała K
Fan grzywki Rafała K 08.04.2020, 12:27
Nie lepiej po prostu to odwołać, a pieniądze przeznaczyć na pomoc przedsiębiorcom lokalnym? Za chwile będzie jeszcze większy problem z bezrobociem niż jest.
a
a 08.04.2020, 14:46
Branża eventowo-kulturalna też jest bardzo mocno dotknięta obecną sytuacją, być może nawet jeszcze bardziej, bo o ile przemysł ruszy stosunkowo szybko, to wydarzenia kulturalne będą jednymi z ostatnich symptomów powrotu do normalności. Masowe odwoływanie tych wydarzeń sprawi, że większość firm z tej branży po prostu upadnie, bo nie będą mieli za co przetrwać następnej zimy.
MrRed
MrRed 08.04.2020, 15:32
MDK i nasze lokalne instytucje kulturalne działają wielotorowo - dadzą radę bez dni gorlic (Mr President nadal mi dudni w głowie - pieniądze na gwiazdkę taką to wywalenie ich w błoto, co z tego skapnie naszym?); a przemysłu w Gorlicach od dawna nie ma, więc przerzucenie kasy na priorytety obecne jest sensowne;
obyśmy wyjątkowo mogli w tym roku inaczej świetować niech młodzież wyszaleje się na dożynkach - oby było co i komu zbierać.
MrRed
MrRed 08.04.2020, 11:54
Czy ustnieje możliwość zrezygnowania z tyh dni gorlic w ogóle na rzecz przeniesienia funduszy na zabezpieczenie pracowników szpitala i ułatwienie im pracy? Mowie np. O możliwości wykupienia miejsc noclegowych u lokalnych przedsiębiorców ktorzy utrzymuja sie z noclegów i agroturystyki. Oni zdobyliby n8evo pieniędzy a nasi medycy mieliby miejsce na odpoczynek czy kwarantanne. To ważniejsze niz igrzyska. Prosze o wiadomosc czy takie przesunięcie środków jest w ogole mozliwe

Pozostałe