Co to jest esport?

  • 21.05.2020, 21:48
  • Tomasz Stasiowski

Podziel się:

Oceń:

Co to jest esport?
Rozwój technologii zauważalny jest na każdym kroku. Nowoczesne rozwiązania w wielu dziedzinach życia nie ominęły także sportu, który zaczął powoli przenosić się do świata wirtualnego.

Niegdyś granie w gry komputerowe kojarzone były z czymś, co było przeznaczone tylko dla nielicznych, ponieważ nie każdy miał w domu komputer. Wraz z upływem lat i tym, jak komputery oraz konsole zaczęły gościć w wielu domach, a także dostęp do internetu stał się powszechniejszy, rozwinęła się mania grania poprzez sieć. Esport nie jest skomplikowany, ale to na czym polega, przedstawimy w poniższym artykule. Zapraszamy do jego przeczytania!

 

  1. Co to jest esport?

  2. Jak wygląda mecz w esport?

 

Co to jest esport?

Esport jest to jedna z dziedzin sportu, która powstała bardzo niedawno. Mimo to bardzo szybko się rozwinęła, a dla wielu stała się także podstawowym sposobem zarabiania na życie. Esport to rodzaj rywalizacji sportowej, która odbywa się w świecie wirtualnym. Nie sposób od razu wspomnieć o tym, że kontrakty zawodowych graczy opiewają na bardzo wysokie sumy, których często nie osiągają profesjonalni zawodnicy w takich dyscyplinach, jak chociażby siatkówka.

 

To tylko pokazuje, jak bardzo rozwinął się esport w obecnych czasach. Nie powinno to jednak dziwić. Gry fascynowały ludzi od wielu lat, szczególnie najmłodszych. Wiele osób pamięta słynne gry takie jak Counter Strike 1.6, czy też Minecraft, przy których spędzało się wiele godzin. Możliwość rywalizacji z innymi realnymi ludźmi, którzy nierzadko znajdują się na drugim końcu świata, jeszcze bardziej potęgowała uczucie chęci zagrania.

 

Jak wygląda mecz esport?

Rozgrywkę meczu esport można przedstawić na przykładzie gry Counter Strike. Dwie drużyny składające się z zawodników rywalizują z innym teamem, który znajduje się w tym samym pomieszczeniu lub gdzieś indziej na świecie. Zazwyczaj zespoły nie są dobierane z przypadku, a trenują ze sobą kilka razy dziennie, opracowując konkretne schematy i taktyki.

 

Spotkanie toczy się na ustalonych wcześniej zasadach. W przypadku wielkich turniejów stacjonarnych, które odbywają się w przygotowanych do tego arenach, nad przebiegiem i prawidłowością rozgrywki czyhają sędziowie. Gra toczy się tak długo, aż któraś z drużyn nie wygra potyczek określoną ilość razy.

 

Najlepsi zawodnicy grają i trenują ze sobą przez wiele lat. Tak jak przypadku tradycyjnych odmian aktywności fizycznej, tak i tutaj bardzo często dochodzi do tak zwanych transferów, które również opiewają na konkretne sumy pieniędzy. Warto więc zastanowić się, czy nie warto samemu spróbować swoich sił w esporcie.

undefined

Tomasz Stasiowski

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe