Pobiegli po uśmiech Stasia Gołębia. Są pieniądze na rehabilitację chłopca!

  • 29.06.2020, 14:32
  • Barbara Ćmiech

Podziel się:

Pobiegli po uśmiech Stasia Gołębia. Są pieniądze na rehabilitację chłopca!
Ponad 35 tysięcy złotych dla Stasia Gołębia w ramach 7. edycji Run 4 a Smile, czyli Biegu po Uśmiech, organizowanego przez społeczność akademicką WSB-NLU.

Niemożliwe stało się możliwym. Ponad 35 tysięcy złotych zebrano podczas nietypowej 7. edycji Run 4a Smile, czyli Biegu po Uśmiech, organizowanego przez społeczność akademicką Wyższej Szkoły Biznesu – National Louis University w Nowym Sączu we współpracy z wieloma organizacjami.

W tym roku podczas akcji charytatywnej zbierano pieniądze na leczenie i rehabilitację 6-letniego Stasia Gołębia, podopiecznego Stowarzyszenia Sursum Corda, który zmaga się ze skutkami rzadkiej choroby genetycznej – zespołu Kabuki.

Staś od urodzenia ma problem z przełykaniem, przeszedł operację antyrefluksową i obecnie jest odżywiany głównie przez gastrostomię.

Z powodu wciąż przedłużającej się epidemii koronawirusa, rozpoczęliśmy opracowywać plan B, a następnie na początku maja zaczęliśmy jego wdrażanie, w najśmielszych marzeniach nie sądziliśmy, że akcja zakończy się tak wielkim sukcesem – mówi koordynator projektu dr Justyna Sokołowska-Woźniak.

Bardzo ostrożnie przyjęliśmy cel zgromadzenia funduszy w wysokości 20 tysięcy złotych (w 6. edycji udało się zebrać 31.111 zł dla Dawidka Cebuli).

Wszystkie imprezy były masowo odwoływane, a my zdecydowaliśmy się kontynuować projekt, dostosowując go do obecnych realiów przy zachowaniu maksymalnych środków ostrożności. Cieszymy się, bo było warto! Dzięki akcji Staś na zapewnione 2 lata rehabilitacji – dodaje koordynator projektu.

Akcja nie zakończyłaby się sukcesem, gdyby nie determinacja organizatorów oraz zaangażowanie ogromnej liczby osób, które włączyły się w nią w różnym charakterze.

Podczas kursu zarządzanie projektami, w ramach którego przygotowujemy kolejne edycje Run 4 a Smile, uczymy się, że realizacji każdego projektu towarzyszy ryzyko – podkreśla Ania Szewczyk, przewodnicząca Rady Uczelnianej WSB-NLU.

Jeśli wystąpi jakiś czynnik, mający negatywny wpływ na nasz projekt możemy zrezygnować z jego realizacji albo zmienić plan. Wszyscy studenci podjęli jednomyślną decyzję – nie poddajemy się. I jak widzimy, wszystko udało się znakomicie.

Dziękujemy władzom WSB-NLU, że nie zwątpiły w naszą kreatywność i wspierały nas na każdym kroku w osiąganiu wyznaczonego celu.

Od 6 do 7 czerwca 2020 roku na całym świecie (Polska, Japonia, Chiny, KZ, Arabia Saudyjska, RPA, Maroko, Francja, Norwegia, Austria, USA, Irlandia) uczestnicy o wielkich sercach (ponad 500 osób!) pokonywali dowolną liczbę kilometrów, biegnąc, maszerując, jadąc na rowerze, rolkach, deskorolkach, a nawet wózkach, w parkach, lasach, po ścieżkach rowerowych, bieżniach czy ogrodach. Ponad 100 osób zamieściło na wydarzeniu na Facebooku pocztówki z trasy z najróżniejszych miejsc, ze wyruszającymi pozdrowieniami dla Stasia (pierwsza pocztówka nadeszła od absolwenta WSB-NLU z Japonii). Dzięki e-rywalizacji (plikom z aplikacji zamieszczanym na stronie biegu) wyłoniono zwycięzców w następujących kategoriach:

  • bieg/marsz 4 km w najkrótszym czasie – pierwsze miejsce zajął Mariusz Szkaradek, czas 00:13:26 (drugie miejsce z czasem 00:13:35 zajął Kacper Kuca, który równocześnie wygrał w specjalnej kategorii dla studentów WSB-NLU),
  • bieg/marsz w czasie maksymalnie 4 godzin – najdłuższy dystans, pierwsze miejsce przypadło Maciej Majdamowi, dystans, który pokonał to 40,70 km,
  • jazda na rowerze w czasie maksymalnie 4 godzin – najdłuższy dystans – pierwsze miejsce dla Łukasza Kaczorowskiego, pokonany dystans to 106,10 km.

Wszystkim uczestnikom rywalizacji sportowych należą się wielkie brawa, a zwycięzcom – gratulacje.

W tegorocznej edycji organizatorzy postawili przede wszystkim na dobrą promocję eventu w prasie oraz social mediach. Oprócz dwóch filmików promocyjnych, które sami stworzyli, spoty promujące wydarzenie wykonały i udostępniały znane organizacje i osoby, między innymi: Krzysztof Pawłowski, Tomasz Kowal, Arkadiusz Aleksander i Przedszkole Językowo-Sportowe, Klub Halny, Damian Kiwior, Akademia Bosego Wirusa, trener Wisły Kraków Artur Skowronek, Piotr Pociecha i http://nsrunners.info/, Andrzej Tokarz, Łukasz Smolarski i Business Misja, Jolanta Augustyńska, Domowe Przedszkole, Mama Stasia Gołębia i jego rodzeństwo – za wsparcie akcji w tej formie dziękuje Kazimierz Pałka, student WSB-NLU i przewodniczący Studenckiego Forum Business Centre Club Nowy Sącz. Filmikom oraz spotom towarzyszyła piosenka „Hero” napisana specjalnie na to wydarzenie przez zespół Sunflowers.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli: Witold Kozłowski – Marszałek Województwa Małopolskiego, Ludomir Handzel – Prezydent Miasta Nowego Sącza, Marek Kwiatkowski – Starosta Nowosądecki, Marta Słaby – Wójt Gminy Łabowa, Piotr Stach – Wójt Gminy Laskowa. Patronat medialny objęli: Radio RMF MAXXX, Regionalna Telewizja Kablowa RTK, Twój Sącz, Dobry Tygodnik Sądecki, Sądeczanin, Starosądeckie.info, Miasto.NS, a wsparcia medialnego udzielili: Radio Eska, Radio Kraków, Radio RDN i Radio WAWA.

Wszystkim, którzy tak chętnie włączyli się do organizacji tegorocznej imprezy, serdecznie dziękujemy!

Pomimo deszczowego czerwca, organizatorom udało się wstrzelić w okno pogodowe i dzięki temu w sobotni wieczór na trasie WSB-NLU mógł się odbyć koncert, transmitowany online na oficjalnym kanale WSB-NLU oraz w Regionalnej Telewizji Kablowej. W godzinach popołudniowych wystąpili: Kordian Cieślik, Sunflowers, Ewa Novel, Arkadio Poisons, Or_kiestra - Niezależna Orkiestra i Chór Młodzieżowy, prowadzącym był Krzysztof Witowski, o nagłośnienie zadbała Fabryka Dźwięku, a o sprawy techniczne związane z transmisją Dział IT WSB-NLU.

Wielkie brawa dla wszystkich osób, które wsparły tę część akcji!

Koncert można wciąż zobaczyć

Władze uczelni, studenci oraz najbliżsi Stasia serdecznie dziękują rónież wszystkim osobom, które dołożyły swoją cegiełkę do zbiórki funduszy na leczenie chłopca poprzez bramkę www.sc.org.pl/stasgolab/, wpłacając określone kwoty bezpośrednio na konto, czy też licytując ponad 60 przedmiotów. Najlepsze wyniki licytacyjne osiągnął dzień z Panią Wójt Martą Słaby, obiad z Rektorem WSB-NLU, wizyta na rancho u Koridana, kupon na rower od firmy Skilledbike, czy weekend w Domku na Przełęczy.

Organizatorzy kierują serdeczne podziękowania w stronę organizacji, sponsorów i darczyńców, którzy, mimo niełatwego czasu, zdecydowali się na wsparcie 7.edycji Run 4 a Smile.

SPONSORZY i DARCZYŃCY Run4aSmile 2020

  • sponsor strategiczny 7. edycji Run 4 a Smile: Węglo-Pelet, PPL Koral
  • sponsorzy główni 7. edycji Run 4 a Smile: Drukarnia NETRIUM, Zet Transport Sp. z o.o., SKILLEDBIKE Sp. z o.o., Domek na przełęczy, Park M, EstéeDeri Faustyna Gruca, pufy.pl. Stacja Narciarska TYLICZ.ski, Biurowiec – Sklep z artykułami papierniczymi, GRANDSOL Sp. z o.o., AVON Dorota Liszka, Olimp WSBNLU Laskopol sp. j, Klub HALNY, Gold Drop, PARTNER – ALMA Stach, Król Sp. J., Cama Shopping, Niepubliczne Domowe Przedszkole Integracyjne, PIWNICZANKA Sp.P, Bank Spółdzielczy w Podegrodziu, NEWAG S.A.
  • partnerzy i współorganizatorzy 7. edycji Run 4 a Smile: Instytut Badań i Komercjalizacji WSB-NLU Sp. z o.o., Polskie Towarzystwo Tatrzańskie Oddział Beskid, Stowarzyszenie Sursum Corda, Rowerem po górach, Business Misja, Muzeum Okręgowe w Nowym Sączu, Kryniczanka – Naturalna Woda Mineralna, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Nowym Sączu (MOSiR), Wisła Kraków, Stowarzyszenie Visegrad Maraton Rytro, Fundacja Młodzież Edukacja Przyszłość, Uzdrowisko KrynicaŻegiestów S.A., RTCK – Rób To Co Kochasz, Dziecięcy Uniwersytet I-go Wieku, Program Erasmus+, Rada Uczelniana WSB-NLU, Studenckie Forum Business Centre Club Nowy Sącz , Niezależne Zrzeszenie Studentów WSB-NLU

W imieniu małego Stasia organizatorzy z głębi serca dziękują wszystkim zaangażowanym w bezinteresowną pomoc. Bez współpracy i udziału różnych osób oraz organizacji nie byłoby w tym roku Biegu po Uśmiech.

Materiał nadesłany

Barbara Ćmiech

Zdjęcia (13)Pozostałe