Glinik Gorlice kontynuuje dobrą passę. Kolejny mecz, kolejne punkty.

W ramach 6. kolejki grupy wschodniej IV ligi małopolskiej los skojarzył gorlicką drużynę z ekipą Orkana Szczyrzyc.

Autor: fot. ilustracyjne / pixabay.com

Glinik Gorlice - Orkan Szczyrzyc 2:1 (1:0)

bramki: Gogola 37', Grela 74' - Gargas 82'

Po zaciętym spotkaniu gorliccy piłkarze mogą dopisać kolejne 3 punkty do ligowej tabeli, w której już na początku rozgrywek mają ich aż 11.

Pierwsza połowa odbyła się pod dyktando gospodarzy, którzy dominację na boisku potwierdzają golem w 37 minucie autorstwa Piotra Gogoli. To właśnie wtedy wykorzystuje on podanie Konrada Greli, zmuszając do kapitulacji bramkarza Orkana, Krzysztofa Kordeczkę.

W drugiej połowie na 2:0 podwyższa Konrad Grela i gdy wydaje się, że spotkanie jest już rozstrzygnięte, bramkę kontaktową zdobywają goście, strzelcem gola jest Józef Gargas. Mimo znacznego naporu zawodników Orkana, dążących do wyrównania, wynik meczu nie ulega zmianie i to gorliczanie mogą cieszyć się z kolejnego zwycięstwa.

Grupa wschodnia IV ligi małopolskiej

Nazwa M. Pkt. Z. R. P. Bramki Z. R. P. Bramki Z. R. P. Bramki M. Pkt. Z. R. P. Bramki
1.  Sokół Słopnice 5 13 4 1 0 17-7 2 1 0 5-3 2 0 0 12-4
2.  Lubań Maniowy 5 13 4 1 0 12-5 3 0 0 9-3 1 1 0 3-2
3.  Unia Tarnów 5 12 4 0 1 11-4 2 0 1 8-4 2 0 0 3-0
4.  Wierchy Rabka Zdrój 4 12 4 0 0 9-2 2 0 0 3-1 2 0 0 6-1
5.  Glinik Gorlice 5 11 3 2 0 14-4 1 1 0 3-2 2 1 0 11-2
6.  Limanovia Limanowa 4 9 3 0 1 10-3 2 0 0 7-0 1 0 1 3-3
7.  Tarnovia Tarnów 4 9 3 0 1 12-6 2 0 1 9-6 1 0 0 3-0
8.  Poprad Muszyna 6 7 2 1 3 6-7 1 1 1 3-4 1 0 2 3-3