Popłynęli z falami Popradu. Glinik wraca na tarczy z Muszyny.

Sobotnia kolejka IV ligi piłki nożnej nie przyniosła punktów dla gorlickich piłkarzy. Mimo niekorzystnego wyniku Glinik pozostaje w czołówce tabeli.

Autor: fot. ilustracyjna / własna

Poprad Muszyna - Glinik Gorlice 2:1 (0:1)

bramki: Grela 26' - Hruska 61', Szczepanik 76'

Dziewiąta kolejka IV ligi małopolskiej zawiodła gorliczan do Muszyny, gdzie byli podejmowani przez zespół MKS Poprad Muszyna.

Mecze pomiędzy obydwoma drużynami zawsze były zacięte i stały na wysokim poziomie, nie było inaczej i tym razem.

Pierwsza połowa należała do przyjezdnych, którzy od 26 minuty prowadzili po celnym trafieniu Konrada Greli z rzutu karnego.

Niestety drugą połowę zdominowali gospodarze, którzy odrobili straty w 61 minucie, a po kolejnych 15 strzelili gola, jak się potem okazało, dającego im zwycięstwo.

Glinik po 9 kolejkach zajmuje wysokie 6. miejsce w tabeli rozgrywek. Na czoło tabeli wysuwają się dwa kluby, Wiechy z Rabki-Zdroju oraz Lubań Maniowy, oba po 23 punkty. Grupę pościgową stanowią kluby ze Słopnic, Limanowej i Tarnowa. Kolejną grupę rozpoczyna gorlicki klub z 14 punktami, różnice między następnymi drużynami nie są duże, ważny jest każdy mecz i każdy punkt.

IV liga małopolska (grupa wschód)

Nazwa M. Pkt. Z. R. P. Bramki Z. R. P. Bramki Z. R. P. Bramki M. Pkt. Z. R. P. Bramki
1.  Wierchy Rabka Zdrój 9 23 7 2 0 18-4 4 1 0 10-2 3 1 0 8-2 1 1 0 1 0 0-0
2.  Lubań Maniowy 9 23 7 2 0 19-9 4 1 0 13-6 3 1 0 6-3 1 1 0 1 0 0-0
3.  Sokół Słopnice 9 19 6 1 2 27-14 3 1 1 12-6 3 0 1 15-8
4.  Limanovia Limanowa 7 18 6 0 1 22-5 4 0 0 16-1 2 0 1 6-4
5.  Unia Tarnów 9 18 6 0 3 25-12 3 0 2 18-7 3 0 1 7-5
6.  Glinik Gorlice 8 14 4 2 2 17-11 2 1 0 5-3 2 1 2 12-8
7.  Bruk-Bet Termalica II Nieciecza 7 13 4 1 2 31-12 3 0 0 24-4 1 1 2 7-8
8.  Poprad Muszyna 8 13 4 1 3 11-8 2 1 1 5-5 2 0 2 6-3