Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ
Reklama Nowe mieszkania na sprzedaż "Osiedle Szklane Tarasy" - Gorlice, ul. Kapuścińskiego
Reklama Zapraszamy na zakupy do Delikatesów Szubryt w Gorlicach przy ul. Kościuszki
Reklama MRÓWKA WIELKIE OTWARCIE, 20.04.2024, sobota - Ropa 1275
ReklamaZapraszamy do zakupów u wiodącego sprzedawcy rowerów elektrycznych - Iwo Bike w Gorlicach
Reklama Zespół Szkół Technicznych im. Wincentego Pola – DOŁĄCZ DO NAS

Zmiana czasu - ile razy jeszcze?

Podziel się
Oceń

To pytanie pojawia się co roku, dokładnie dwa razy: na wiosnę i teraz, jesienią. Ile razy jeszcze będziemy zmuszeni do regulowania swoich zegarów biologicznych na nowo?
Zmiana czasu - ile razy jeszcze?

Autor: fot. ilustracyjne/ unsplash

 

Nie ma wątpliwości co do tego, że zmiana czasu staje się jednym z najmocniej krytykowanych reliktów przeszłości. Dawniej dyktowana oszczędnościami na energię elektryczną, obecnie nie spełnia w ogóle swojej roli. Pracujemy przy komputerach, ładujemy telefony komórkowe, a praca zdalna powoduje, że niejednokrotnie korzystamy z nocy, by pracować zawodowo. Elastycznie: zgodnie ze swoimi upodobaniami i potrzebami.

Zmiana czasu kojarzy się nam z koniecznością przestawiania wskazówek zegara, ale i tych mamy coraz mniej. Automatycznie nastawiające się zegary elektroniczne to już norma. Jedyne, co realnie na nas wpływa przy okazji zmiany czasu to konieczność dostosowania na nowo swojego organizmu do nowego rytmu dnia. To niby "tylko godzina", która jednak dla wielu z nas ma ogromne znaczenie. Spadek koncentracji, wzmożone zmęczenie, problemy z zasypianiem - to tylko niektóre problemy, które wielu z nas odczuwa w pierwszych dniach (tygodniach...) po zmianie czasu.

Społeczna, jednoznaczna wola pozostania już na czasie letnim została wielokrotnie wyrażona. Nadal jednak czekamy na oficjalne, prawne rozstrzygnięcie tej sprawy.

Tymczasem jednak...

 ...zmiana czasu z letniego na zimowy przypada w nocy z soboty na niedzielę z 24 na 25 października 2020r. Śpimy godzinę dłużej. 

 


Napisz komentarz
Komentarze
adam1 07.10.2020 12:51
Przesunięcie czasu o jedna godzinę praktycznie nie wpływa na nasze zdrowie i samopoczucie. Przecież normalnie, gdy chodzimy do pracy to wstajemy i idziemy spać wcześniej , a na weekend śpimy dłużej i później zasypiamy. Idąc tym tokiem myślenia to trzeba zlikwidować weekendy aby to nie wpływało źle na nasze samopoczucie. A ja po prostu nie chcę, aby od marca do końca października zmrok zapadał o godzinę wcześniej bo do tego to się sprowadzi. Skutkiem będzie nasza mniejsza aktywność fizyczna, po prostu w tym okresie skrócimy sobie dzień o godzinę.

Janek 06.10.2020 21:26
Mnie ta zmiana czasu wcale nie przeszkadza. Co dobrego jest we wstawaniu w środku nocy, po ciemku udawać się do pracy i czekać na świt do godziny ósmej? Tak jak jest niech będzie przynajmniej do czasu jak pójdę na emeryturę

ReklamaENERGO ELECTRIC – GORLICE ul. 11 Listopada 16 – Dzięki połączeniu doświadczeń i potencjału grupy możemy zagwarantować naszym klientom atrakcyjne warunki handlowe.
ReklamaTekStylowo - WIELKIE OTWARCIE JUŻ 17-go kwietnia - ul. Chopina 20, Gorlice
ReklamaNowe mieszkania na sprzedaż, Osiedle "Szklane Tarasy" - Gorlice, ul. Kapuścińskiego
AKTUALNOŚCI
Reklama"Akademia Małego Mistrza", Gorlice, ul. Hallera 81 - rekrutacja do przedszkola 2024/2025 - czesne 30% taniej przez pierwsze 3 miesiące
ReklamaNekrologi Gorlice 2022
Reklama
News will be here
Reklama
News will be here
Reklama Agencja Detektywistyczna „Biuro Bezpieczeństwa SPECTRUM – detektyw NOWICKI”