Problemy na przejściach dla pieszych i przystankach autobusowych

  • 26.01.2021, 08:37
  • Monika Kulka-Smołkowicz

Podziel się:

Oceń:

Problemy na przejściach dla pieszych i przystankach autobusowych Fot. haloGorlice
Jeden z naszych Czytelników chciał podzielić się swoimi spostrzeżeniami na temat odśnieżania i przygotowania do zimy tych dwóch typów miejsc. Czy podzielacie jego opinię?

 

Wydaje się, że dotychczasowe opady śniegu były dla większości z nas oczywistym, naturalnym, a często także bardzo wyczekiwanym zdarzeniem. Konsekwencje tego naturalnego zjawiska jak zawsze budzą jednak pytania: czy odśnieżanie jest realizowane prawidłowo? Czy rzeczywiście przyjęta strategia działania odpowiada potrzebom mieszkańców?

Staramy się w tym roku szczególnie mocno kłaść nacisk na realistyczne oczekiwania względem tempa działania służb i wydaje się, że to się udaje.

Na naszej skrzynce mailowej pojawiła się jednak informacja, która pokazuje, że pewne aspekty walki z wszechobecnym śniegiem mogą być traktowane jako nierozwiązane. Oto treść wiadomości, która trafiła na naszą skrzynkę dziś (tj. 26 stycznia) o poranku:

 

Witam

Jestem mieszkańcem powiatu gorlickiego. I chciałbym podzielić się swoimi spostrzeżeniami odnośnie jakości odśnieżania na terenie Miasta, a zwłaszcza dwóch miejsc z których korzysta wielu z nas, idąc do pracy czy na zakupy.

Pierwszym takim miejscem są przejścia dla pieszych, zwały śniegu, a także taki rozmieszany z piaskiem śnieg jaki znajduje się na chodnikach i jezdni bezpośrednio na przejściu, stwarza bezpośrednie zagrożenie dla życia osób korzystających z tych przejść a jak się popatrzy na jakość większość dróg w Mieście to to zagrożenie jest jeszcze większe.

Następnym takim ciekawym miejscem z którego korzysta dożo osób to przystanki. Tam gdzie ludzie wychodząc z autobusów udeptali śnieg da się w "miarę bezpiecznie" wyjść z autobusu , w innych miejscach wpada się w zaspę którą ktoś zostawił odśnieżając chodnik, co będzie jak ktoś się poślizgnie i uderzy głową o autobus kto za to odpowie. Może mi się zdaje ale wszyscy przewoźnicy korzystający z przystanków wnoszą opłatę za ich utrzymanie. Ale utrzymanie to nie tylko wiosna, lato i jesień, ale także zima i należało by odśnieżyć przystanki tak aby osoby z nich korzystający czuli się bezpiecznie, tak samo przejścia dla pieszych.

Nie wiem czy Urząd Miast czeka aż coś się stanie i dopiero wtedy ktoś się tym zainteresuje, byle nie było za późno. Może niech najpierw Straż Miejska przejdzie po tych miejscach i zobaczy jak wyglądają, a dopiero wtedy niech idą wystawiać mandaty za nie odśnieżone chodniki przy prywatnych posesjach oczywiście jak najpierw wystawią mandat dla Urzędu Miast za jakoś miejsc które należą do Urzędu. 

 

Czy zgadzacie się z tą opinią? Jak oceniacie sytuację w bezpośrednim sąsiedztwie przejść dla pieszych i przystanków?

Jeśli tak, dajcie znać, gdzie pojawiają się szczególne problemy w tym zakresie!

 

Monika Kulka-Smołkowicz

Komentarze (11)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

zimek
zimek 29.01.2021, 21:37
Poza centrum miasta chodniki w miarę ok,ale zeby przystanki autobusowe były odsnieżone,bez zwałów śniegu, konieczny był telefon do Tarnowa do Rejonu Dróg(Któremu podlegają te drogi).
Osoba odśnieżająca też miała za to wcześniej płacone, a tego nie robiła. Lepiej póżno,niż wcale.
mieszkaniec miasta
mieszkaniec miasta 27.01.2021, 05:55
Dzisiaj jeszcze gorzej, bota breja zostawiona na przejściach dla pieszych (na ulicy Bieckiej do ronda do ronda) zamarzła i zrobiła się śliska, nie wiem czy służby porządkowe czekają na jakieś nieszczęście, żeby w końcu robiły to codo nich należy. Taka sama sytuacja na przystankach ta sama ulica na tym samym odcinku.
Laya
Laya 26.01.2021, 22:54
Moja propozycja przesiasc sie na wlasne samochody .nie bedzie nikt pretensji robil garbatemu ze ma dzieci proste
HA HA Ha
HA HA Ha 27.01.2021, 13:29
A przez przejścia to dronem
janek
janek 26.01.2021, 16:53
ja pracuje w empolu plakac sie chce zeby wyjechac od smietnika trzeba samemu sobie odsniezyc wszedzie zaspy a zwlaszcza haler co robia te urzedasy!!!
Janek
Janek 26.01.2021, 20:21
Słuchaj janek Ja nie jeżdżę śmieciarką
Korzystający z przystanków i przejść
Korzystający z przystanków i przejść 26.01.2021, 12:08
Zgadza się.
Wystarczy przejść się w okolicę dworca na ulicy Bieckiej wejście na przejście dla pieszych to pokonanie śliskiego śniegu, i kałuż. Przystanek przy starym ToTolotku, masakra. Jak na przystanku stoją dwa autobusy to osoby wysiadające z drugiego wpadają w zaspę pozostawioną przez odśnieżających chodnik. Wiem bo sam rano musiałem wejść w taką zaspę, Czy tak powinno być chyba raczej nie. Bo jak mają sobie poradzić osoby starsze. Proponuję żeby osoby z Urzędu Miasta przeszły się przez takie miejsca i zobaczyły a może skorzystały z takich miejsc nie tam gdzie jest w miarę ogarnięte ale w miejscach gdzie zalega śnieg i błoto pośniegowe które jest śliskie.
Oggdo Bogdo
Oggdo Bogdo 26.01.2021, 11:53
Zgadza się. Często na przystankach jest tak, że jezdnia i chodnik są odśnieżone (mniej więcej...), ale pomiędzy nimi jest gruba warstwa pośniegowej brei z solą, przez którą trzeba przejść, żeby wsiąść do busa. Poza tym sypanie soli na chodniki dla pieszych to moim zdaniem nieporozumienie. Z dawnych lat pamiętam, że sypano po prostu piaskiem, żeby się nie ślizgać, a śnieg był ubity i chodziło się bez problemów. Teraz na większości chodników w mieście brnie się niemal po kostki w rozpaćkanym paskudztwie, a po takich codziennych solnych kąpielach buty szybko się niszczą i zaczynają przemakać.
ddfgghgh
ddfgghgh 26.01.2021, 10:10
Pamiętam sytuację sprzed 20 lat. Gorsze zimy, a chodniki i drogi odśnieżone.
W tym roku na mojej ulicy nie widziałem ani jednej piaskarki. Nic dziwnego skoro nawet główne są zaniedbane. Chodniki - nie do przejścia.
Ciekawe czy ktoś pociągnie do odpowiedzialności firmy odpowiedzialne za utrzymanie stanu dróg
Anna
Anna 26.01.2021, 10:00
Wszystko się zgadza. Przy przejściach dla pieszych np na Zawodziu są kałuże , z których to dostaje się prysznic przez przejeżdżające samochody a potem brodzi się w nich żeby przejść po pasach. Na moście na chodniku i kładce dla pieszych zalega śniegowo-piaskowo-solna breja.
htr
htr 26.01.2021, 09:51
bo nie ma odpowiedniego kierownictwa w MZUKu

Pozostałe