Sprzeciw Zarządu Powiatu Gorlickiego wobec planów centralizacji szpitali

  • 10.02.2021, 10:24
  • Monika Kulka-Smołkowicz

Podziel się:

Oceń:

Sprzeciw Zarządu Powiatu Gorlickiego wobec planów centralizacji szpitali Fot. haloGorlice
Zgodnie z informacjami, które pojawiły się na początku bieżącego roku, rząd nie jest zadowolony ze sposobu funkcjonowania szpitali w dobie pandemii. Receptą na problemy organizacyjne miałaby być centralizacja.

 

Pandemia obnażyła różne problemy szpitali i medyków na całym świecie. Doświadczenie to skłoniło naszych rządzących do pochylenia się na nowo nad kwestią organizacji systemu opieki zdrowotnej w Polsce. Jedną z propozycji, która pojawiła się w tym zakresie jest centralizacja zarządzania szpitalami powiatowymi. Miałyby one stać się własnością Skarbu Państwa.

Zamiast zarządzania szpitalem na poziomie powiatowym, jak ma to miejsce teraz, główne decyzje o sposobie funkcjonowania szpitali podejmowane miałyby być na poziomie centralnym. Choć to tylko jeden z prawdopodobnych scenariuszy rozwoju sytuacji, to przez wielu traktowany jest jako bardzo prawdopodobny.

W nawiązaniu do tego Starostwo Powiatowe w Gorlicach opublikowało następujący komunikat:

Zarząd Powiatu Gorlickiego utożsamiając się ze stanowiskiem Związku Powiatów Polskich i Konwentu Powiatów Województwa Małopolskiego, zdecydował o zaproponowaniu do przyjęcia przez Radę Powiatu Gorlickiego stanowiska zawierającego sprzeciw wobec planów centralizacji Szpitali Powiatowych.

 

źródło info: Powiat Gorlicki

Monika Kulka-Smołkowicz

Komentarze (8)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

nfz
nfz 11.02.2021, 08:11
szpital przez ostatnie lata dostał kilka dobrych milionów złotych na remont i rozbudowe a teraz państwo przejmie na własność a potem jakis minister odkupi za przysłowiową złotówkę
MrRed
MrRed 10.02.2021, 18:54
Centralizacja czyli powrót do tego co bylo do 1989. Otworzcie w koncu oczy!!
violka
violka 10.02.2021, 22:06
otwieram szeroko oczy i nie widzę niczego złego przed rokiem 1989r: nikt na SORach nie czekał godzinami, karetki z chorymi nie stały na podjazdach w kolejce do szpitali, karetki przede wszystkim zabierały poważnie chorych do szpitali, gdzie byli natychmiast przyjmowani na oddział, dentyści byli nawet w szkołach, chorzy nie czekali latami na zabiegi, była ogólnopolska siatka płac dla lekarzy i pielęgniarek - staż i umiejętności były brane pod uwagę, opieka lekarska dla kobiet w ciąży, dostępne tanie leki - co miałeś Mr na myśli?
Janek
Janek 10.02.2021, 15:42
Gorlice będą miały szpital w Sączu z byle drobiazgiem trzeba będzie jechać. Gdzie okulistyka gdzie laryngologia. Brawo PiS i tyle w temacie. Dobroczyńcy .
Pacjent nie Pajac
Pacjent nie Pajac 10.02.2021, 13:16
Dobrze że rząd będzie płacił tylko za usługi, a nie za robienie Pacjentów w Pajaców.
Pacjent nie Pajac
Pacjent nie Pajac 10.02.2021, 13:16
Dobrze że rząd będzie płacił tylko za usługi, a nie za robienie Pacjentów w Pajaców.
,,
,, 10.02.2021, 11:47
pis przejmie media, przejmie szpitale ,przejmie władze nad ludzmi itp.itd
tralala
tralala 10.02.2021, 12:54
PRL - bis. A może PRL-pis?

Pozostałe