Akcja dla maleńkiej Poli nabiera tempa. Docierają do nas kolejne worki pełne plastikowych zakrętek!

  • 21.05.2021, 10:00 (aktualizacja 10.06.2021, 13:20)
  • Barbara Ćmiech

Podziel się:

Oceń:

Akcja dla maleńkiej Poli nabiera tempa. Docierają do nas kolejne worki… Fot. haloGorlice/zakrętki z gminy Skołyszyn
Dziękujemy Wam! Wespół z najbliższymi Poli po stokroć Wam dziękujemy!

 

Każdego dnia naszą redakcję odwiedzają mieszkańcy Gorlickiego, którzy plastikowe zakrętki zbierają od lat – zwyczajnie z przyzwyczajenia, bo kilka lat temu takich akcji było zdecydowanie więcej. Każdy z nich chce wspomóc Polę i jej rodziców w walce z chorobą.

Cały czas zachęcamy Was do przynoszenia zakrętek, akcja trwa, rozkręca się. Przychodźcie do nas z dziećmi, chętnie uwiecznimy Waszą wizytę na zdjęciach! Z naszego własnego doświadczenia wiemy, że to najmłodsi często są „strażnikami” zakrętek w domu i wystarczy im raz wytłumaczyć, po co się je odkręca przed wyrzuceniem, a będą o tym przypominały wszystkim domownikom.

 

AKTUALIZACJA, 10 czerwca

Kilka dni temu przyjechało do nas kilkadziesiąt worków z gminy Skołyszyn w powiecie jasielskim. Dzieciaki ze szkoły podstawowej w Skołyszynie i Święcanach spisały się na medal, bo za ich sprawą zakrętki przestają się nam mieścić w redakcji! Dziękujemy!

9 czerwca

Do naszej akcji przyłączają się kolejne szkoły!  Tym razem dotarły do nas worki wypełnione plastikowymi zakrętkami prosto ze Szkoły Podstawowej w Dominikowicach. Tamtejszy Szkolny Klub Wolontariatu nie próżnuje i na wieść o akcji zbierania zakrętek zmobilizował całą społeczność do pomocy Poli. Dziękujemy!

28 maja

Dzisiaj chcielibyśmy serdecznie podziękować dzieciom z Samorządowego Przedszkola w Zagórzanach! #sercePoli

27 maja

Kolejny dzień akcji #sercePoli i kolejne worki pełne zakrętek, które tym razem przyjechały ze Szkoły Podstawowej w Mszance. Cieszymy się, że nasz apel dociera w różne strony Gorlickiego i nauczyciele zachęcają dzieciaki do przynoszenia plastikowych zakrętek, a potem podrzucają je do naszej redakcji! Dziękujemy, że jesteście z nami!

25 maja

Kolejni mieszkańcy Gorlickiego włączyli się w pomoc malutkiej Poli, tym razem na Pokościelną 5 przyjechało kilkadziesiąt worków pełnych zakrętek! Wszystko za sprawą sobotniej akcji >>>Przynieś zakrętki dla małej Poli i zgarnij przejażdżkę najmocniejszym fordem mondeo w Polsce. Nagrodą za przyniesienie największej ilości zakrętek była przejażdżka najmocniejszym forem mondeo w Polsce. Zainteresowanie było tak duże, że organizatorzy postanowili nagrodzić więcej niż zaplanowane trzy osoby. Mondeo370 by FSV-Performance dzięki za pomoc!

24 maja

Kiedy zobaczyliśmy pod naszymi oknami wóz strażacki, trochę się przestraszyliśmy, ale zaraz potem przez uchylone okno słychać było charakterystyczny dźwięk uderzających o siebie zakrętek, a my ostatnio jesteśmy wyjątkowo wyczuleni na takie odgłosy. Druhowie z OSP Lipinki przywieźli worki pełne plastikowych zakrętek, które mieszkańcy dostarczyli do remizy w ostatnią sobotę. Dziękujemy!

21 maja

Do naszej akcji dołączyły dzieciaki ze Szkoły Podstawowej w Stróżówce. Akcję zabierania zakrętek koordynują tam wolontariusze, którzy od miesięcy chomikowali zakrętki i tylko czekali na odpowiedni moment, żeby... pomóc! Dziękujemy! Odwiedzić Was to była dla nas czysta przyjemność!

20 maja

Wczoraj (20 maja) dotarły do nas kolejne worki, tym razem od uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowych w Bielance.

W naszej placówce od dłuższego czasu prowadzona jest zbiórka plastikowych nakrętek, dzięki temu udało nam się uzbierać ich sporą ilość. Fakt, że „nasz zbiór” może pomóc w tak ważnej sprawie, pokazuje, że nasze działania mają sens i jeszcze bardziej motywuje do ich kontynuowania. Bardzo dziękujemy za zaangażowanie wszystkim uczestnikom, ich rodzinom, pracownikom oraz przyjaciołom placówki i prosimy o dalszą współpracę w tym zakresie. Razem można naprawdę dużo – nawet uratować czyjeś serce!

>>>Zbieramy nakrętki dla maleńkiej Poli! Dziewczynkę czeka operacja serduszka i długa rehabilitacja [LINK DO ZRZUTKI]

>>>Przynieś zakrętki dla małej Poli i zgarnij przejażdżkę najmocniejszym fordem mondeo w Polsce

 

Barbara Ćmiech

Zdjęcia (18)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe