Strażackie ćwiczenia, które sprawiły mnóstwo radości dzieciakom ze szkoły specjalnej w Szymbarku [FOTO/VIDEO]

  • 17.06.2021, 12:27
  • Barbara Ćmiech

Podziel się:

Oceń:

loadingŁaduję odtwarzacz...
Trzy dni trwały ćwiczenia w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Szymbarku, których scenariusz przewidywał powstanie pożaru w szkole.

 

Po przyjeździe na miejsce zdarzenia pierwszych jednostek okazuje się, że uczniowie zostali ewakuowani, ale niestety jedna osoba nie opuściła obiektu. Nasze działania skupiły się na poszukiwaniu tej osoby i jednocześnie prowadzeniu działań rozpoznawczych i gaśniczych – opowiada o przebiegu ćwiczeń młodszy brygadier Dariusz Surmacz, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gorlicach.

Ratownicy bardzo szybko zlokalizowali poszukiwaną osobę, ewakuowali ją na zewnątrz budynku i udzielili pierwszej pomocy. Pozostali strażacy sprawdzali szkołę przy użyciu kamer termowizyjnych i gasili pożar.

 

Ważnym elementem ćwiczeń była kwestia zaopatrzenia w wodę, bo ilość wody przywieziona samochodami może się okazać niewystarczająca w przypadku dużego pożaru – dodaje rzecznik.

 

W ćwiczeniach wzięli udział strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Gorlicach i druhowie z OSP Bielanka, OSP Zagórzany i OSP Szymbark.

Dzieciaki, które zostały ewakuowane ze szkoły, bacznie przyglądały się pracy strażaków, dużą radość sprawiła im możliwość obserwacji akcji z bliska.

 

 

Barbara Ćmiech

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe