Lumen Art Festival. Uczta dla melomanów w GCK [FOTO]

  • 07.08.2021, 11:59
  • Tomasz Stasiowski

Podziel się:

Oceń:

muzycy na scenie Gorlickiego Centrum Kultury, Gorlice, Lumen Art Festival Fot. haloGorlice
Lumen Art Festival to pierwsza edycja kilkudniowego wydarzenia artystycznego w Gorlicach, którego świadkami byliśmy w ostatnim tygodniu. Całość zostanie zwieńczona dwoma wspaniałymi koncertami. Pierwszy z nich za nami.

 

Podczas tygodniowego spotkania młodzi artyści pracowali nad wybranym materiałem muzycznym, przygotowywanym specjalnie na te koncerty. W festiwalu udział brali studenci akademii muzycznych, uczniowie, absolwentów szkół muzycznych II stopnia z całej Polski.

Lumen Art Festival dał młodzieży możliwość spotkania z zawodowymi muzykami filharmonii, którzy przekazali im swoją wiedzę. Było to również miejsce obcowania z muzyką i ludźmi, a także wspólny czas prób i przygotowań.

Lumen Art Festival jest świetną okazją do czerpania z muzyki w malowniczym zakątku Beskidu Niskiego, Gorlicach – Mieście Światła.

Pierwszy z koncertów odbył się w piątkowy wieczór w Gorlickim Centrum Kultury. Pierwotnie koncert zaplanowano w plenerze, w Parku Miejskim im. W. Biechońskiego w Gorlicach, lecz z powodu niepewnej pogody został przeniesiony pod dach GCK.

Drugi z koncertów odbędzie się dziś (7 sierpnia) w dworku w Siarach.

Festiwal powstał z inicjatywy Marcina Fejklowicza, pomysłodawcy i koordynatora projektu „Zagraj z nami!” realizowanego w ramach Europejskiego Korpusu Solidarności przy współpracy Fundacji Na Rzecz Wspierania Osób Niepełnosprawnych „Wyjdź z domu”.

O festiwalu pisaliśmy wcześniej w artykule >>>Lumen Art Festival to okazja do obcowania z muzyką w malowniczym zakątku Beskidu Niskiego

Tomasz Stasiowski

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe