Większość zmarłych z powodu covid-19 w gorlickim szpitalu to osoby niezaszczepione

  • 27.11.2021, 09:03
  • Tomasz Stasiowski

Podziel się:

Oceń:

Widok z drona na Szpital specjalistyczny im. H. Klimontowicza w Gorlicach Fot. halogorlice.info ©
Z 28 osób, które od 20 października zmarły w gorlickim szpitalu z powodu zakażenia koronawirusem tylko 5 to osoby zaszczepione. Osoby te zostały opisane jednocześnie jako osoby w wieku podeszłym lub bardzo podeszłym, wszystkie były obciążone dodatkowymi schorzeniami.

 

O wyzwaniach związanych ze zwalczaniem koronawirusa w czasie minionej sesji Rady Powiatu opowiadał szczegółowo dyrektor gorlickiej lecznicy, Marian Świerz.
 

Po publikacji apelu dyrektora gorlickiego szpitala, który opublikowaliśmy w tekście >>>Dyrektor szpitala apeluje: około 95-98% pacjentów covidowych to chorzy niezaszczepieni pojawiło się wiele pytań i wątpliwości, a także słowa krytyki.

 

Kluczowe wątpliwości dotyczyły liczb. Ile dokładnie osób hospitalizowanych, przebywających na oddziałach covidowych, to osoby niezaszczepione? Ile osób zaszczepionych umiera z powodu covid-19 w szpitalu?

Wątpliwości rozwiał w czasie czwartkowej (25 listopada) sesji Rady Powiatu Gorlickiego dyrektor szpitala, Marian Świerz.


Zaszczepieni – niezaszczepieni? Kto zajmuje większość miejsc covidowych?

Jak wyjaśniał dyrektor w swojej wypowiedzi, liczby te oczywiście bardzo dynamicznie się zmieniają. Jedni pacjenci są wypisywani ze szpitala, nowi trafiają na ich miejsce. W gorlickim szpitalu osoby zaszczepione, przyjmowane na odcinki covidowe stanowiły (w zależności od analizowanego dnia) od kilku do nawet 20% hospitalizowanych w szczytowym okresie.

Jak przyznał dyrektor, tak duży odsetek szczepionych, a wymagających hospitalizacji osób, jest zaskakujący. W sąsiednich szpitalach podobnie wysoki wskaźnik nie występował. Jako przykład podana została informacja dotycząca lecznicy z Dąbrowy Tarnowskiej, gdzie wskaźnik obłożenia oddziałów covidowych pacjentami niezaszczepionymi jest dość stały i wynosi kilka procent.

Dyrektor gorlickiego szpitala podkreślił, że osoby zaszczepione przechodzą covid w zdecydowanej większości przypadków łagodnie. Zdarzają się jednak przypadki zgonów:

Z 28 pacjentów, którzy od 20 października br.  zmarło w gorlickim szpitalu na oddziałach covidowych, tylko 5 osób było osobami zaszczepionymi. Wszystkie osoby zmarłe można określić jako osoby w wieku podeszłym, a nawet bardzo podeszłym.  

Wszystkie też miały stwierdzone liczne choroby współistniejące. Można więc powiedzieć krótko: od III dekady  października br. oddziały covidowe przyjęły 148 pacjentów, z tego zmarło 29 pacjentów, z których 83%  to pacjenci niezaszczepieni.

 

Aktualna sytuacja w szpitalu gorlickim

Obecnie w gorlickim szpitalu na oddziałach covidowych 11 osób jest podłączonych do urządzeń wspomagających oddychanie, w tym do 5 respiratorów i 6  CPAPów. Kolejne oddziały szpitalne są blokowane dla pacjentów tych oddziałów, by zrobić miejsce dla osób zakażonych koronawirusem – w zdecydowanej większości osób niezaszczepionych.

Tę kwestię dyrektor gorlickiego szpitala podkreślił kilkukrotnie: zdecydowana większość osób, dla których przygotowywane są łóżka szpitalne kosztem zamykania innych oddziałów, to osoby niezaszczepione. W mocnych słowach podkreślił: nieszczepiący się mają na sumieniu to, że osoby potrzebujące pilnej pomocy specjalistycznej, nie uzyskają jej na czas.

Szczególnie dużo jest obecnie potrzebujących pomocy pacjentów internistycznych, neurologicznych czy kardiologicznych. Sąsiednie szpitale również zamykają lub maksymalnie ograniczają te oddziały, więc sytuacja się potęguje. Niestety, konieczność zabezpieczenia minimum 25% łóżek szpitalnych dla pacjentów covidowych (a w bliskiej perspektywie  prawdopodobnie 35%), powoduje, że kolejne oddziały przestają pełnić swoją podstawową funkcję i muszą przekierować swoje siły i środki na wsparcie zakażonych osób.

Wspomniane odsetki łóżek dla pacjentów covidowych wynikają z decyzji wojewody, który monitoruje aktualny stan epidemii w regionie. W Gorlicach szpital wykorzystuje już prawie maksymalną liczbę łóżek dedykowanych pacjentom covidowym (obłożenie 100/104 miejsca).


Sytuacja w Gorlicach jest już dramatyczna, a prognozy są niekorzystne

Biorąc pod uwagę cały rejon Sądecczyzny, sytuacja gorlicka jest najbardziej krytyczna. Obecnie (stan na dzień 25 listopada) jest u nas 100 osób hospitalizowanych tylko z powodu covidu. Odpowiednio w Krynicy jest 45 takich pacjentów, w Limanowej 52, a w Nowym Sączu 71. Co więcej, sytuacja jest – niestety – stale rozwojowa.

W ciągu najbliższych dwóch tygodni spodziewane są kolejne wzrosty liczby osób zakażonych w naszym regionie. Dynamika tego zjawiska jest bardzo duża, co powoduje, że kolejne odcinki gorlickiego szpitala są przygotowywane do przekształcenia na oddziały dedykowane osobom z koronawirusem.

Dyrektor zapewnił, że przeznaczenie 35% łóżek szpitalnych na łóżka dla pacjentów covidowych jest  możliwe pod warunkiem zapewnienia kadry medycznej, a z tym jest coraz gorzej. Sytuacja w szpitalu jest bardzo trudna:

Pacjenci czwartej fali wymagają zdecydowanie więcej opieki z prostego faktu – większość ich jest w poważnym stanie.

Personel mimo zwiększonej obsady nie wytrzymuje  fizycznie i psychicznie tak dużego obciążenia. Pracuje z wielkim poświęceniem. Za to należą im się ogromne podziękowania i wyrazy uznania.


Zainteresowanie szczepieniami delikatnie wzrasta, ale nieprzekonanych nadal pozostaje wielu

Szczyt zainteresowania szczepieniami przypadał na maj i czerwiec 2021 roku. Odnotowywano wtedy ponad 13 tys. szczepień miesięcznie. Później liczby te stopniowo malały, do poziomu ok. 1200 szczepień miesięcznie we wrześniu i październiku.

Obecnie, w listopadzie widać lekki wzrost zainteresowania nimi. Do chwili obecnej wykonano ok. 1400 kolejnych szczepień w naszym powiecie.  To jednak nadal za mało, by można było mówić o wzroście poziomu bezpieczeństwa.

Jak dalej opowiadał dyrektor szpitala:

Zwiększyliśmy obsadę punktów szczepień, jest możliwość zaszczepienia się także w godzinach popołudniowych. Liczba zakażeń stale rośnie, ale jeszcze poważniejszym problemem jest liczba osób jednocześnie potrzebujących pomocy, ze względu na ciężki przebieg choroby.

O tym jak poważny jest stan epidemiologiczny w naszym powiecie świadczą wyniki testów PCR. W listopadzie wykonano w szpitalu gorlickim ponad 1500 testów PCR na obecność koronawirusa.

Ponad połowa z nich (ponad 760 przypadków) potwierdziła zakażenie. Rzeczywista liczba zakażonych jest więc z pewnością zdecydowanie wyższa.

 

Apele o stosowanie się do wymogów sanitarnych pozostają aktualne.

 

 

 

Tomasz Stasiowski

Komentarze (109)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

strona wuwuwu
strona wuwuwu 30.11.2021, 15:51
Polsat News 29.11.21:
Zmagamy się z medialną histerią ws. wariantu Omikron – powiedział w poniedziałek wirusolog prof. Włodzimierz Gut.
~~~~ja
~~~~ja 2 dni temu, 08:40
No właśnie kluczowa jest data czy profesorek do tej pory nie wycofał się z tej histerii? Gdybyś nie zauważył to w tamtym czasie tej odmiany wirusa nie było w ogóle w Polsce i może psorek wierzył, że jakoś ominie nasz kraj...
c
c 30.11.2021, 14:20
Podkarpacie miało być narodowym cmentarzem bo jest najmniej wyszczepione w Polsce a jest tam obecnie najmniejsza zachorowalność
Podpis
Podpis 2 dni temu, 08:43
Najmniejsza zgłaszalność.
listek klonowy
listek klonowy 29.11.2021, 21:27
Wedle wstępnych danych, ową ostatnią mutację przywiozły z Afryki osoby zaszczepione. Co teraz? Jakieś pomysły? Jakiś wirusolog mi wyjaśni o co tu chodzi, zwłaszcza że osoby po szczepieniach też ciężko przechodzą covida?
Agnes
Agnes 29.11.2021, 15:08
Radni z Powiatu Gorlickiego nie przykladali się do promowania szczepień a teraz Pan Dyrektor szpitala informuje nas że to sami jestesmy odpowiedzialni za zgony. Ktoś powinien przeanalizować leczenie covid w Gorlicach i może znaleźć bardziej profesjonalną kadrę?
Janusz
Janusz 29.11.2021, 16:54
Na czym niby miała polegać promocja przez radnych? Na każdym kroku była informacja o szczepieniach...To nie promocja zawiodła tylko mentalność i nieuctwo zbyt wielu ludzi!
dr
dr 29.11.2021, 07:50
teraz rządzi OMIKRON jet 50 razy bardziej zarazliwy niż Delta więc zaszczepieni niech siedzą w domach bo napewno ich nie ominie
OLO
OLO 28.11.2021, 21:14
TO TAKIE PROSTE OSOBY NIE WIERZĄCE SZCZEPIENIOM ZAPRASZAMY NA WOLONTARIAT ODDZIAŁY COVIDOVE ZAPRASZAJĄ...
Daria
Daria 29.11.2021, 15:37
Tak sie sklada ze nie przyjmuja wolontariuszy bo trzeba miec minimum studium medczne wiec z ulicy nikt nikogo nieprzyjmie a co do wirusa byl od zawsze tylko teraz zrobili sobie z niego biznes a najgorszymi przegranymi sa zaszczepieni bo mialo byc tak pieknie a tu sie okazuje nagle ze nic z obiecanek nie wyszlo
lol
lol 29.11.2021, 07:47
i co ??leża tam osoby którym wczesniej odwołano leczenia,operacje itp a teraz stan zdrowia sie pogorszył i organizm nie wytrzymuje wirusa .......
Janusz
Janusz 29.11.2021, 14:39
Wcześniej tzn wtedy kiedy oddziały były przygotowane dla covidowców bo latem nie było chyba tak źle z dostępem do leczenia...
szczepafryki
szczepafryki 28.11.2021, 15:16
Teraz chorują ci co trzeci raz zastrzepieni, ciekawe kiedy zaczną brać ostatnie namaszczenie, może zaraz albo po czwartym.
Podpis
Podpis 30.11.2021, 11:54
Chorują, ale żyją w przeciwieństwie do foliarzy spiskowców.
Adamt
Adamt 23.01.2022, 17:52
Ciekaw jestem jak dlugo ?????
karol
karol 30.11.2021, 14:07
Młody człowieku napisz proszę co oznacza słowo "foliarz" bo nie ma takiego słowa w słowniku języka polskiego a że obecna niedouczona młodzież uzywa jakiegos słownictwa ze szkolnych korytarzy
miki
miki 28.11.2021, 15:12
Gdyby ludzie nosili przynajmniej maseczki i to nie pod nosem , ale tak jak nalezy, to sytuacja była by zdecydowanie lepsza.
Adamt
Adamt 23.01.2022, 17:52
Straszy cie cos chyba ???
Cytat
Cytat 28.11.2021, 13:30
Cytaty dnia:
"Kiedy musisz być przekonywany ,namawiany, naciskany, okłamywany, przekupywany, zmuszany, zastraszany, ośmieszany,
oskarżany, szykanowany, karany i
kryminalizowany... Jeśli wszystko to jest
konieczne, aby uzyskać twoją zgodę, możesz
być absolutnie pewien że to, co się reklamuje
i zachwala, nie jest dla twojego dobra."

"Po raz pierwszy w historii medycyny winę za nieskuteczność preparatów medycznych ponoszą osoby które ich nie przyjęły".
.....
..... 28.11.2021, 10:02
Powinien być nakaz szczepienia a nie później przez takich co się nie szczepią nie ma. Miejsca w szpitalach na inne oddziały z innymi chorobami jak się nie szczepią niech nie proszą później o pomoc hojraki jedne sam znam kilka osób które mówiły że się nie zaszczepia nigdy a później bardzo żałowały tego jak w szpitalu leżeli tak jest dokładnie taka prawda jest dopóki nie zachoruje jeden z drugim to nie uwierzy......
Adamt
Adamt 23.01.2022, 17:55
Przez pomylke dale ci kciuk w gore !! Jezeli uwazasz ze szczepienie cos ci dalo to sie ciesz ale zostaw w spokoju tych ktorzy sie nie chca szczepic nie wiadomo czym!!! Bo co pwiesz za rok moze dwa jak bedzie zle z toba!! Co prawda zle ci niezycze!!!
Zołza
Zołza 27.11.2021, 19:37
A ja jestem po stwierdzonym covidzie , jestem nie szczepiona , obciążona poważna choroba , przeszłam lekko jak zwykły katarek i nie zamierzam się szczepić
Janusz
Janusz 29.11.2021, 08:55
A ja jechałem 130 km/godzinę w zabudowanym. O mało nie zabiłem baby, która głupia śmiała wejść na pasy i siebie bo prawie wpadłem do rzeki, ale nadal będę jeździć szybko bo to... ekscytujące i nieprzewidywalne. Po co się martwić na przyszłość!
Podpis
Podpis 28.11.2021, 09:37
Idź się pochwal tym co im bliscy zmarli na coronę i wyśmiej im w twarz szczepienia. Tylko na żywo a nie w komentarzach.
Adamt
Adamt 23.01.2022, 17:59
Chocbys nie wiem na co zmarl czlowieku !! To przypisza ci cowid srowid 4 lata temu zmarli w odstepie 6 miesiecy moi bracia!! 40 lat i ponad 50 lat drugi!! Nie bylo srowida teraz by ludzie na srowid na srowid . Wiec przestan mi tu pitolic
Jolka
Jolka 29.11.2021, 15:40
Idz powiedz mojemu sasiafiwi ze szczepienia sa super mial udar dwa tygosnie po szczepieniu ma problem z funkcjonowaniem i powrorem do zycia w saczu w szpitalu takich jak on szczesciarzy po szczepieniu jest mnostwo
Podpis
Podpis 30.11.2021, 09:13
I oczywiście wiadomo na 100%, że to wina szczepienia. Swoją drogą nie sądziłem, że można pisać tak jak mówią osoby bez wszystkich zębów z przodu.
Janusz
Janusz 30.11.2021, 02:52
A skąd wiadomo, że po szczepieniu? Może po niedzielnej mszy świętej...była w krótszym okresie czasu niż po szczepieniu, albo po wielu latach nie dbania o swoje zdrowie?
...
... 28.11.2021, 15:19
Taki cytat - proszę poszukać i przeczytać całość, bo warto:
"Powiem panu więcej – z pacjentów, których leczyłem na zapalenie płuc spowodowane zakażeniem koronawirusem SARS-CoV-2, nie umarła ani jedna osoba."
Janusz
Janusz 29.11.2021, 14:14
Ciekawe po co szły się leczyć...przecież mogły zostać w domu i się dobrze bawić z zapaleniem płuc albo skropić się wodą święconą....
H
H 28.11.2021, 13:47
Jeszcze nikt w polsce nie umarl na samego covida
Janusz
Janusz 29.11.2021, 14:16
A ja nie znam osoby która by zmarła z powodu wypadku samochodu ale znam które zmarły od uszkodzeń wielonarządowych...
Podpis
Podpis 28.11.2021, 14:50
Główną przyczyną śmierci w Polsce jest głupota połączona z covidem.
mk
mk 27.11.2021, 21:29
gupia jesteś
Lekarz
Lekarz 27.11.2021, 21:25
Więc jeśli będzie Pani potrzebować pilnej pomocy medycznej, to jako osoba niezaszczepiona nie dostanie jej Pani. Więc nie wiem czy nie warto się zaszczepić i nie stwarzać zagrożenia dla siebie i innych?
men
men 28.11.2021, 13:10
lekarzu a moze przyznaj ze ozdrowieniec obojetnie czy szczepiony czy nie ma nieporownywalnie mniejsze prawdopodobienstwo zachorowania niz ktos niezaszczepiony jak i w pelni zaszczepiony. ale prawdziwe dane i statystyki nie sa nam dane...
adam1
adam1 27.11.2021, 17:59
A tu mam dane, zupełnie inne, ze szpitala z Siemianowic Śląskich, jednym z nielicznych miast gdzie prezydent miasta walczy z dyskryminacją sanitarną:
"Siemianowice Śląskie dnia 26.11.2021 r ... SZM/MO070/126/BB/4144/2849/2021... Liczba pacjentów hospitalizowanych na COVID-19 – 36 osób w tym:

zaszczepionych: 16
niezaszczepionych: 20

w tym na Oddziale Anastezjologii i Intensywnej Terapii – 6 osób, odpowiednio:

zaszczepionych: 5 w wieku 43; 53; 56; 63; 74 lat
niezaszczepionych: 1 w wieku 37 lat”
Te dane pokazują, że osoby niezaszczepione przechodzą wirusa lekko, natomiast zaszczepione ciężko.
Wonpis
Wonpis 27.11.2021, 19:09
Dokładnie, ale przecież straszyć trzeba...
Tera wariat afrykański, ciekawe czy szczypawka na niego wogole działa hmmm
Może wymyślą za miesiąc nowa i tak co kilka miesięcy będą szczypać, aż wyzdychsmy
adam1
adam1 27.11.2021, 15:19
Od kiedy pan Kochan jest ekspertem medycznym? O ile mi wiadomo jest tylko zwykłym socjologiem. Skąd pochodzą te dane o 50% skuteczności masek? Najprawdopodobniej są wyssane z palca. Śledzę bardzo dokładnie wszystkie dane i nigdzie tego nie znalazłem.
Janusz
Janusz 29.11.2021, 14:22
Jak będziesz miał operację to poproś personel by nie zakładał maseczek...podobno nie działają. Ja nie znam takich informacji by miało być inaczej. Szukam też info że opatrunki jałowe są lepsze od innych...i wiesz, że nie ma...A i jeszcze jedno nie znajduje info, że wyrwanie zęba przez kowala jest gorsze niż wyrwanie go przez stomatologa!
Jona
Jona 28.11.2021, 23:12
https://www.medonet.pl/koronaw…
adam1
adam1 29.11.2021, 12:40
Czytałem. To są materiały propagandowe bez podania żadnych źródeł. To tak jak powoływanie się na Urbana i Gebbelsa
Podpis
Podpis 30.11.2021, 09:16
Wiadomo, że tylko TVP, dorzeczy etc. to są WIARYGODNE źródła informacji. Reszta to (wpisz swoją dowolną fobię) propagatory kłamstw o wielkiej Polsce!
mk
mk 27.11.2021, 21:31
poszukaj , są takie dane
adam1
adam1 27.11.2021, 15:13
Najnowsze dane na podstawie informacji Min Zdrowia 19-26 listopada 2021 r:
ZAKAŻENIA: 157 916

zaszczepieni: 68 838 [43,59%]
niezaszczepieni: 89 078 [56,41%]

ZGONY: 2 206
zaszczepieni: 655 [29,69%]
niezaszczepieni: 1 551 [70,31%]
adam1
adam1 29.11.2021, 12:42
Ciekawe, 17 "łapek w dół" czyli tyle osób nie wierzy w oficjalne dane.
caro
caro 27.11.2021, 16:50
A jednak zaszczepieni też chorują i umierają .Współczuję tym co się zaszczepili.Mieli być bezpieczni.
mk
mk 27.11.2021, 21:33
gupi , niestety tego nie da się leczyć
Podpis
Podpis 27.11.2021, 18:26
Stosując szczepionkę zmniejszasz ryzyko ciężkiego zachorowania o 80%, ale gwarancji nie ma nigdy bo ŻADNA SZCZEPIONKA JEJ NIE DAJE. Dla mnie wybór żeby się szczepić był oczywisty, ale jak ktoś woli zostawić sobie 20% szansy, że nie przejdzie ciężko to jego sprawa.
Norek
Norek 28.11.2021, 13:56
Szczur pyta szczura ""szczepiłeś się?""NIE bo narazie testuja na ludziach
incitatus
incitatus 27.11.2021, 19:10
Podpis. Podaj mi proszę zródło informacji, oraz jakąkolwiek gwarancję osoby kompetentnej, twierdzącej, że szczepionka zmniejsza ryzyko zachorowania o 80%
Igor
Igor 28.11.2021, 17:17
Przetlumacz sobie orginalna ulotke szczepiony i tam pisze ze szczepiona osoba ma bardzo duze ryzyko przechorowania barzo ciezko tego kovida bo ten preparat obniza odpornosc
Janusz
Janusz 30.11.2021, 22:02
Na pewno Igor przetłumaczył sobie sam z ulotki skoro nie wie, jak po polsku poprawnie się wypowiedzieć...
Podpis
Podpis 30.11.2021, 09:18
Jak czytam "tam pisze" to już wiem, że właśnie bezpowrotnie straciłem 15 sekund życia.
adam1
adam1 27.11.2021, 18:45
Skąd takie dane o 80% zmniejszenia ryzyka? Jak zwykle wyssane z palca. Proszę nie podawać nieprawdziwych, niesprawdzonych danych i nie wprowadzać ludzi w błąd. To poważna sprawa, tu wchodzi w grę ludzkie życie lub zdrowie
Podpis
Podpis 28.11.2021, 08:56
incitatus adam1 - wszystkie uznane europejskie i światowe federacje zdrowia. Badania nad skutecznością są prowadzone i weryfikowane od początku pandemii, ale nie foliarze muszą bazować na jakiś wypocinach od "niezależnych" czyli nie uznanych przez nikogo nieformalnych klubów spiskowych, które manipulują informacjami tak żeby pasowało do ich własnych teorii. Właśnie takich ludzi, którzy jawnie są przeciw szczepieniom nie powinno się leczyć na oiomach etc. Nie można umrzeć na coś czego nie ma więc po co się pchać do szpitala i pod respirator.
facioo
facioo 27.11.2021, 12:49
czy szanowny Pan Dyrektor może podać statystyki, ile osób jest zaszczepionych w UK i Braci Starszych W Wierze a ile umiera?
drifting
drifting 27.11.2021, 21:08
@ facio Nie może, bo te dane świadczą na niekorzyść ogólnej teorii o potrzebie szczepień. Po prostu wirus ma to w rzyci, czy ktoś się zaszczepił, czy nie.
Rafałt
Rafałt 27.11.2021, 12:47
Czytam komentarze gorliczan widzę że to miasto rasistów i nazistów wkrótce za brak szczepień by do obozów zagłady zamykali gen komuny mocno w mózgu tkwi
Podpis
Podpis 27.11.2021, 15:45
Chętnie zobaczę twój gen komuny jak będziesz charczał na oiomie. Masz rację trzymaj się z dala od Gorlic i czym prędzej czmychaj na podkarpacie do oazy foliarzy.
Yeti
Yeti 28.11.2021, 17:19
Pierwszy tam wyladujesz bo zawsze panikarze zastraszeni przez tv laduja pierwsi pod respiratorem moze dlatego ze strach odpornosc obniza
Podpis
Podpis 30.11.2021, 09:19
Głupota zdecydowanie zawęża horyzonty, a zwłaszcza ludziom śniegu co tylko wszystko białe widzą.
.
. 27.11.2021, 19:13
Bardzo to po chrześcijańsku panie Podpis. Zupełnie po pisowsku. Pozdrów prokuratora PRL - Piotrowicza
Podpis
Podpis 28.11.2021, 08:58
Nie mam nic wspólnego z polskim kościołem katotalibańskim. Wierzę w ewolucję i naukę a nie zabobony więc siłą rzeczy obrońca pedofilów jest dla mnie śmieciem a nie prokuratorem, nawet z prl.
bot
bot 27.11.2021, 12:25
Z 28 osób, które od 20 października zmarły w gorlickim szpitalu z powodu zakażenia koronawirusem tylko 5 to osoby zaszczepione. "Osoby te zostały opisane jednocześnie jako osoby w wieku podeszłym lub bardzo podeszłym, wszystkie były obciążone dodatkowymi schorzeniami."
------------------
To mówi wszystko .
Normalnie szok ! Starsi ludzie umierają , no kto by pomyślał .
Zdrowy naturalnie
Zdrowy naturalnie 27.11.2021, 12:16
Jakie nie przyjmowanie do szpitala foliarzy, co wy bredzicie? Całe życie składki zdrowotne płace i co, teraz mam iść prywatnie? Oby rząd ogłosił: "zaszczepieni, teraz przyjąć trzeba cyjanek żeby szczepionki działały" i oni pójdą 😁
~~~~ja
~~~~ja 27.11.2021, 12:28
Całe życie płacił składki na UBEZPIECZENIE a właśnie takie w żadnym wypadku nie powinno obejmować przypadku celowego narażania się na utratę zdrowia! To tak jakby wypłacić ubezpieczenie komuś kto celowo podpalił swój dom.
Anyszczepionkowcy jak i np. uczestniczący w ustawkach pseudokibice nie powinni się leczyć na ubezpieczenie (oczywiści w przypadkach gdy antyczepionkowiec gdy nie zaszczepi się na covid a na niego właśnie zachoruje, pseudokibic gdy np. straci zęby, dostanie złamań itp. podczas bójki)
strona wuwuwu
strona wuwuwu 27.11.2021, 11:11
Prof. Kuna, pulmonolog, mówi tak:
Jestem lekarzem praktykiem i widzę, że dziś COVID-19 leczą często lekarze, którym administracyjnie narzucono taki obowiązek. Są to także dermatolodzy, okuliści, mnóstwo stażystów i rezydentów bez specjalizacji. To prowadzi do tego, że chorymi zajmują się lekarze bez doświadczenia w leczeniu chorych z niewydolnością oddechową.

Bardzo ciekawy wywiad, warto przeczytać. Może pan dyrektor powie ilu ma pulmonologów w szpitalu?
Podpis
Podpis 27.11.2021, 12:03
Masz pretensje o brak pulmonologów w szpitalu, któremu narzucono obowiązek ratowania foliarzy, a który zupełnym przypadkiem nie jest placówką wyspecjalizowaną w leczeniu chorób dróg oddechowych? Poważny jesteś?
strona wuwuwu
strona wuwuwu 27.11.2021, 12:52
To po co tworzy się oddziały tam, gdzie nie ma specjalistów (to akurat nie do p. dyrektora)? Przeczytaj cały wywiad, w tym wszystkim roi się od absurdów o których szary człowiek nie ma pojęcia. A to co w mediach, to tylko kawałek tortu.
Podpis
Podpis 27.11.2021, 15:42
Bo elektorat gwałtownie wymiera i 33% poparcia jest zagrożone więc trzeba robić teraz na gwałt cokolwiek skoro się do tej pory nie zrobiło nic przynoszącego konkretne efekty bo za mało ludzi jest zaszczepionych.
strona wuwuwu
strona wuwuwu 28.11.2021, 15:21
"Bo elektorat gwałtownie wymiera"
Czyj elektorat? Rządowy? Dane MZ mówią coś przeciwnego.
Podpis
Podpis 30.11.2021, 09:20
MZ mówi dokładnie tak jak sobie tego życzy PIS.
Achtencovid
Achtencovid 27.11.2021, 10:58
Gdyby nie covid to te osoby w POdeszłym i bardzo POdeszłym wieku żyliby 150 lat.

Pozostałe