Superbohaterka Ola potrzebuje naszej pomocy! Wystarczą kolorowe zakrętki

  • 09.12.2021, 17:12
  • Barbara Ćmiech

Podziel się:

Oceń:

Superbohaterka Ola potrzebuje naszej pomocy! Wystarczą kolorowe zakrętki Fot. archiwum rodzinne/OSP Lipinki
Olki nie trzeba jakoś szczególnie przedstawiać naszym Czytelnikom, już wiele razy pisaliśmy o tej małej superbohaterce, która każdego dnia pokonuje mnóstwo przeciwności losu. Wszyscy możemy jej pomóc w banalny sposób – zbierając plastikowe zakrętki, pieniądze z ich sprzedaży zostaną przekazane na rehabilitację dziewczynki. Możecie je przynosić do naszej redakcji!

 

Od maja zbieraliśmy zakrętki na operację serduszka maleńkiej Poli >>>Zbieramy nakrętki dla maleńkiej Poli! Dziewczynkę czeka operacja serduszka i długa rehabilitacja, a ponieważ dziewczynka ma się coraz lepiej, postanowiliśmy wesprzeć teraz zbiórkę zakrętek dla Oli Musiał >>>Mała Wojowniczka o Wielkim Sercu Aleksandra Musiał.


Jedyna taka dziewczynka na świecie!

Olka urodziła się jako wcześniak, ale nawet gdyby poród był o czasie, to nie udałoby się uniknąć niezwykle rzadkiej wady genetycznej – aberracji chromosomu drugiego 2Q31.1-Q32.3.

Dziewczynka cierpi między innymi na przewlekłą chorobę nerek, ma zdeformowane paluszki u rączek i nóżek i bardzo dużą wadę wzroku, choruje także niskorosłość, małogłowie i jest opóźniona w ogólnym rozwoju psychoruchowym.

Olka przeszła już w swoim życiu kilka operacji. W 2018 roku lekarze zoperowali dziewczynce prawą rączkę, a rok później – i prawą, i lewą. 2020 rok przyniósł kolejną operację, tym razem chodziło o korekcję zeza w lewym oku, a w 2021 roku medycy pojęli się operacji prawego oczka. Od ubiegłego roku Ola ma również podawany hormon wzrostu.

Sześciolatka odwiedziła już tyle poradni specjalistycznych, ile większość z nas nie zdąży „zaliczyć” przez całe życie.

Córka jest pod opieką poradni nefrologicznej, neurologicznej, genetycznej, okulistycznej, dietetycznej, gastrologicznej, endokrynologicznej, stomatologicznej, laryngologicznej, ortopedycznej, chirurgicznej, neurochirurgicznej, hematologicznej, rehabilitacyjnej, immunologicznej i psychiatrycznej – wylicza jednym tchem pani Edyta, mama dziewczynki.

 

Rehabilitacja, rehabilitacja i jeszcze raz... rehabilitacja

To wszystko sprawia, że Ola musi każdego dnia intensywnie ćwiczyć, ale dzięki wielopłaszczyznowej rehabilitacji potrafi dzisiaj przejść kilka kroków trzymana za jedną rękę i coraz więcej komunikuję się z otoczeniem za pomocą gestów i krzyku. Terapeuci zdecydowali również o wprowadzaniu komunikacji alternatywnej za pomocą programu Mówik.

 

#zakrętka dla Oli

Leczenie Oleńki jest bardzo kosztowne, dlatego wespół z druhami z Lipinek postanowiliśmy włączyć się w akcję zbiórki nakrętek. Plastikowe zakrętki można przynosić do naszej redakcji* lub wrzucać do pojemnika przed remizą OSP Lipinki.

 

* Jeśli nasze biuro będzie zamknięte, to znaczy, że jesteśmy w terenie, wtedy po prostu zostawcie zakrętki pod naszymi drzwiami. Możecie również wcześniej skontaktować się z nami, by mieć pewność, że będziemy w redakcji. Jesteśmy przy Pokościelnej 5 w Gorlicach. Zapraszamy!

 

Barbara Ćmiech

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Manu
Manu 10.12.2021, 23:26
Przykro oglądać cierpienie dzieci :(

Pozostałe