Koszykówka. Gorliczanie rozegrali mecz z odwiecznymi rywalami

Mecz gorliczan z limanowianami zawsze wyzwalał większą dawkę adrenaliny u obu stron. Tak właśnie stało się dziś, gdy drużyny te stanęły naprzeciwko siebie w ramach kolejki III ligi koszykówki mężczyzn.

Autor: Fot. halogorlice.info ©

MKS Gorlice – MKS Elektret Limanowa 77:72

Punkty dla gorliczan: Gąsior 27, Guzik 15, Rykała 15, Orlof 8, Janik 7, Kawa 2, Opiela 2, Fejklowicz 1.

Koszykarze gorlickiego MKS-u odnieśli drugie zwycięstwo w lidze, pokonując rywali z Limanowej.

W pierwszej kwarcie dzięki pięciu „trójkom” Sebastiana Gąsiora gorliczanie odskoczyli na 9 punktów (26:17), jednak w kolejnej gracze z Limanowej wrócili do meczu, nie dość, że wyrównali, to jeszcze do przerwy zdążyli zbudować 7-punktową przewagę.

Trzecia kwarta to mozolne odrabianie strat przez gospodarzy.

Gdy po trzeciej kwarcie na tablicy widniał remis po 56, wiadome było, że do końca będą ważyć się losy tego spotkania.

Ostatnią odsłonę lepiej rozpoczęli gorliczanie, trafiając dwa razy z dystansu. Gdy wydawało się, że pójdą za ciosem, limanowianie wybronili skutecznie ich cztery akcje, a sami zdobyli 8 oczek.

Trener gorliczan Wojciech Rykała poprosił o czas, który poskutkował mobilizacją w szeregach gorliczan. Gospodarze trafiali lepiej z dystansu i odskoczyli rywalom, a w emocjonującej końcówce wykonywali lepiej rzuty wolne i to oni zeszli z parkietu w roli zwycięzców.

Tabela III ligi po 10 kolejkach:

m    drużyna pkt       mecze zw. - por. dom wyjazd pkt. zd. - pkt. str. różnica stosunek
1 ZKS Stal Stalowa Wola 19 10 9 - 1 6 - 0 3 - 1 875 - 656 +219 1.3338
2 JURA BASKET 16 9 7 - 2 3 - 0 4 - 2 693 - 607 +86 1.1417
3 Stolaro.pl Resovia Rzeszów 15 8 7 - 1 5 - 0 2 - 1 698 - 485 +213 1.4392
4 KS Cracovia Yabimo MG13 Kraków       15 10 5 - 5 3 - 1 2 - 4 766 - 743 +23 1.0310
5 MKS Skawa Wadowice 14 9 5 - 4 1 - 2 4 - 2 737 - 634 +103 1.1625
6 UKS REGIS 14 10 4 - 6 2 - 3 2 - 3 766 - 791 -25 0.9684
7 MKS Elektret Limanowa 12 8 4 - 4 4 - 1 0 - 3 647 - 625 +22 1.0352
8 MUKS 1811 Unia Tarnów 12 10 2 - 8 2 - 3 0 - 5 785 - 1007 -222 0.7795
9 TS Wisła II Kraków 11 9 2 - 7 1 - 4 1 - 3 591 - 729 -138 0.8107
10 MKS Gorlice 10 9 1 - 8 1 - 4 0 - 4 497 - 778 -281 0.6388

W kategorii młodzików koszykarze MKS Gorlice po bardzo zaciętym meczu wygrali wczoraj (18 grudnia) z Unią Tarnów 50:46, chociaż do przerwy to goście prowadzili 11 punktami. Zwycięstwo to było bardzo ważnym krokiem w kontekście walki o pierwszą trójkę.

Tabela ligi młodzików:

m drużyna pkt   mecze zw. - por. dom        wyjazd pkt. zd. - pkt. str. różnica stosunek
7 Oknoplast 1 2 0 - 2 0 - 1 0 - 1 24 - 119 -95 0.2017

Swój mecz ligowy rozegrali również juniorzy, jednak ich drużyna zdziesiątkowana chorobami nie była w stanie sprostać liderowi rozgrywek Koronie Kraków, przegrywając 63:143.

Tabela ligi juniorów:

m drużyna pkt       mecze zw. - por. dom      wyjazd pkt. zd. - pkt. str. różnica stosunek
9 STK WIKAR 12 11 1 - 10 1 - 5 0 - 5 635 - 1147 -512 0.5536
10 Cracovia 1906 Szkoła Gortata Kraków        11 10 1 - 9 1 - 4 0 - 5 596 - 1068 -472 0.5581