Zakończenie cyklu portretów niezwykłych seniorów z powiatu gorlickiego [VIDEO]

  • 03.01.2022, 16:39
  • Justyna Miarecka

Podziel się:

Oceń:

Julia Doszna, łemkowska pieśniarka Fot. Fundacja Na Rzecz Wspierania Osób Niepełnosprawnych „Wyjdź z Domu”/Julia Doszna
Serdecznie zapraszamy do obejrzenia ostatniego już filmu z cyklu portretów ośmiu niezwykłych seniorów z terenu powiatu gorlickiego.

 

W tym odcinku poznamy Julię Dosznę – mieszkankę Bielanki – łemkowską pieśniarkę, która już od wczesnych lat dzieciństwa inspiruje się muzyką ludową, w której jak sama mówi „wzrasta”. Wraz z zespołem Łemkowyna miała okazję śpiewać na światowych arenach, między innymi w Stanach Zjednoczonych czy Kanadzie.

Julia Doszna jest również stałym gościem na wszelkich przeglądach i festiwalach prezentujących kulturę mniejszości narodowych i etnicznych, gdzie wykonuje charakterystyczne dla łemkowskiej kultury czardaszowe rytmy.

 

Powstały film stanowi element kampanii filmowej o aktywnych seniorach z terenu powiatu gorlickiego w ramach realizowanego przez Fundację „Wyjdź z Domu” projektu pn. „Gorliccy seniorzy przeciw skutkom pandemii”. Zadanie jest współfinansowane przez Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej w ramach programu wieloletniego na rzecz Osób Starszych „Aktywni+” na lata 2021-2025 edycja 2021.

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Materiał nadesłany: Fundacja Na Rzecz Wspierania Osób Niepełnosprawnych „Wyjdź z Domu” 

Justyna Miarecka

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe