Juniorzy MKS kończą rozgrywki w tym sezonie, seniorzy jeszcze powalczą

Za nami kolejne mecze gorlickich koszykarzy. Drużyna juniorów podejmowała swoich rówieśników z Nowego Sącza, a seniorzy pojechali na mecz do Krakowa.

Autor: Fot. halogorlice.info ©

To nie była dobra sobota dla zawodników MKS-u Gorlice

Przed południem podopieczni Daniela Ignara podejmowali ostatnią w ligowej tabeli drużynę STS Wikar Nowy Sącz. W pierwszej kwarcie goście zbudowali 9-punktową przewagę, którą udało się utrzymać do końca pierwszej połowy. Dopiero po zmianie stron zawodnicy MKS-u odrobili straty, i tak po 3. kwarcie tablica wskazywała wynik 40:39 dla Gorlic.

Mecz rozstrzygnął się w ostatniej „dziesiątce”, a konkretnie między 34 a 36 minutą spotkania, gdy sądeczanom udało się trafić pod rząd dwie „trójki” i obronić ważne akcje gorliczan.

Po zdobyciu tej nieznacznej przewagi zawodnicy MKS-u próbowali jeszcze się podnieść, lecz wobec dobrze broniących przeciwników byli bez szans. Zaczęły mnożyć się głupie i niewymuszone faule, które zawodnicy z Nowego Sącza zamieniali na punkty, wykorzystując swoje rzuty wolne. Zegar zawodów nieubłaganie odliczał czas do ostatniej syreny, a wśród gospodarzy trudno było znaleźć zawodnika, który mógłby jeszcze szarpnąć grę.

Niestety gorliczanie ulegli przeciwnikowi 52:62 i zrównali się z nim zdobyczą punktową w tabeli. Oznacza to ni mniej, ni więcej, że zamienią się miejscami z drużyną Wikaru, i spadną ostatecznie na ostatnie miejsce w tabeli. Szkoda straconej szansy na odbicie się od ligowego dna i zakończenie rozgrywek na przyzwoitej lokacie.

W całych rozgrywkach juniorom MKS-u Gorlice udało się wygrać tylko dwa mecze zdobywając 20 punktów w 18 meczach. Przypomnijmy, że w rozgrywkach koszykarskich zasady punktowania wyglądają następująco, drużyna przegrana otrzymuje 1 punkt, a wygrana 2 punkty.

MKS Gorlice - STS Wikar Nowy Sącz 52:62 (7:16, 16:17, 17:6, 12:23)

Tabela juniorów U-17 M:

M DRUŻYNA PKT      MECZE ZW. - POR. DOM       WYJAZD PKT. ZD. - PKT. STR. RÓŻNICA STOSUNEK
1 KS Korona Oknoplast Kraków 33 17 16 - 1 8 - 0 8 - 1 1769 - 1046 +723 1.6912
2 AZS UJK Kielce 30 17 13 - 4 7 - 1 6 - 3 1561 - 967 +594 1.6143
3 UKS REGIS 30 17 13 - 4 7 - 2 6 - 2 1628 - 1037 +591 1.5699
4 TS Wisła Kraków 30 17 13 - 4 8 - 1 5 - 3 1359 - 1117 +242 1.2167
5 ZELTRANS MUKS 1811 Unia Tarnów 28 17 11 - 6 6 - 3 5 - 3 1601 - 1411 +190 1.1347
6 KS Korona Oknoplast II Kraków 26 18 8 - 10 5 - 4 3 - 6 1281 - 1307 -26 0.9801
7 MKS Bank Spółdzielczy Limanowa 23 18 6 - 12 3 - 6 3 - 6 1168 - 1493 -325 0.7823
8 Cracovia 1906 Szkoła Gortata Kraków       20 17 3 - 14 1 - 7 2 - 7 1067 - 1722 -655 0.6196
9 STK WIKAR 20 18 2 - 16 1 - 8 1 - 8 1026 - 1685 -659 0.6089
10 MKS Gorlice 20 18 2 - 16 1 - 8 1 - 8 1132 - 1807 -675 0.6265

Po południu na parkiet weszli nasi seniorzy, którzy w hali przy Oświecenia w Krakowie zmierzyli się z faworyzowaną ekipą Cracovii Kraków. Obie drużyny dzieli dość duża różnica w tabeli, gorliczanie zajmują przedostatnie miejsce, a Cracovia szóste.

Cracovia Kraków - MKS Gorlice 102:50