Reklama Sklep z artykułami elektrycznymi: oświetlenie LED, kable i przewody, gniazda i łączniki, rozdzielnice, telewizja przemysłowa, alarmy, aparatura modułowa. Hurtownia. Znakomita jakość w najlepszej cenie! ;)

Ważne jak się zaczyna, i ważne jak się kończy

Nabierają rumieńców rozgrywki lig małopolskich siatkówki, w których uczestniczą nasze gorlickie zespoły. Panie z Volley Gorlice podejmowały u siebie MKS Ryglice, a panowie wybrali się na mecz do Podegrodzia.

Autor: Fot. halogorlice.info ©

Drużyna Volleya Gorlice walczyła dziś o punkty w II lidze małopolskiej kobiet. Ich przeciwnikiem był zespół MKS-u Ryglice.

Gospodynie rozpoczęły od  bardzo mocnego uderzenia. Na początku pierwszego seta przeciwniczki nie wiedziały, co się dzieje na boisku, jednak szybkie prowadzenie 7:1 uśpiło nieco nasze siatkarki.

Z biegiem czasu to przyjezdne zaczęły dochodzić do głosu, i to one zdobywały więcej punktów, dość powiedzieć, że po kilkunastu minutach udało im się odrobić straty i były ciągle w meczu (20:19). W końcówce zaczęły się im jednak przytrafiać błędy, które skrzętnie wykorzystały gospodynie, wygrywając 25:21.

Drugiego seta lepiej rozpoczęły przyjezdne,i to one kontrolowały jego przebieg. Mimo wszystko gorliczankom udało się doprowadzić do gry na przewagi. Górą tej rozgrywki pozostały jednak rygliczanki, które wygrały seta do 24, doprowadzając do remisu w tym meczu.

Podobnie było w trzecim secie, drużyna przyjezdna trzymała się bardzo dzielnie a nasze panie goniły wynik. Tak było w pierwszej części seta. Potem nastąpiło przełamanie i to gospodynie były stroną przeważającą wygrywając wyraźnie końcówkę do 19.

Gdy wydawało się, że Volley Gorlice ma mecz pod kontrolą, małe rozluźnienie doprowadziło do bardzo słabego początku czwartego seta. Rygliczanki zdobyły pole i zbudowały pokaźną przewagę (18:12). Od tego momentu drużyna gospodyń zwarła swoje szeregi i zaczęła gonić rywala. Mozolnie odrabiając straty doprowadziła znów do walki na przewagi. Więcej rozsądku i zgrania wykazały gospodynie i to one mogły cieszyć się ze zwycięstwa.

Volley Gorlice - MKS Ryglice 3:1 (25:21, 24:26, 25:19, 27:25)

Volley: Deć, Dziki, Janik, Szczerba, Pałys, Matyja, Krok, Stempkowicz, Sarkowicz (kpt), Mierzwińska, Martuszewska, Liana. Trener: R. Liana
MKS: Kotapka, Bąk, Mazur, Pikusa, Morąg, Popiela, Bęben, Chwistek, Burnat, Drozdowicz, Wiśniewska. Trener: S. Janiec

Drugi set spotkania Volley Gorlice - MKS Ryglice:

Niestety gorzej poszło naszym seniorom, którzy wybrali się na wyjazdowy mecz do Podegrodzia. Ulegli tamtejszemu zespołowi KS Gród Czop Podegordzie 0:3.

KS Gród Czop Podegrodzie - GKPS Gorlice 3:0 (26:24, 25:22, 25:19)

Tylko w pierwszym secie naszym siatkarzom udało się nawiązać walkę z faworyzowanym przeciwnikiem. Jak się potem okazało był to klucz do otwarcia spotkania i prowadzenia go na wyrównanym poziomie. Gorliczanie nie mogli znaleźć punktu zaczepienia w tej potyczce. Po drugim secie, wygranym przez gospodarzy do 22, stracili wiarę w zwycięstwo.