Owoce, na które tak długo się czeka, najlepiej smakują

Mimo że do końca rundy zasadniczej pozostało już tylko 4 kolejki, to dla nich ten mecz był pierwszym zwycięskim. Ważne wydarzenie dla młodych koszykarzy zasługuje na osobny artykuł w naszym sportowym dziale naszego portalu.

Autor: Fot. halogorlice.info ©

Kadeci MKS-u Gorlice przystępowali do dzisiejszego spotkania w roli „chłopców do bicia”. Ostatnia drużyna w tabeli była skazywana już przed meczem z ekipą UKS Kadet Oświęcim na porażkę. Trudno było o pozytywne prognozy na dzisiejsze spotkanie, gdy w pierwszym meczu tych drużyn w Oświęcimiu padł wynik 55:114.

Dziś w końcu po 12 przegranych spotkaniach gra podopiecznych Wojciecha Rykały w końcu odpaliła.

W pierwszej kwarcie gospodarze dotrzymywali kroku rywalom, ulegając im tylko nieznacznie 19:23. Nieoczekiwanie i zaskakująco dla wszystkich kolejna dziesiątka padła już łupem gorliczan, którzy zaczęli poczynać sobie z rywalem coraz śmielej i widać było, że są nakręceni na zwycięstwo (42:35)

Po zmianie stron MKS utrzymywał przewagę jeszcze w pierwszych trzech minutach kwarty, potem przewagę osiągnęli przyjezdni, którym udało się doścignąć rywala, ale mimo wszystko wynik 68:67 był zaskoczeniem dla oświęcimian, którym zaczęły trząść się ręce.

Początek ostatniej kwarty to zażarta walka o każdą piłkę i każdy metr boiska. Gracze z Oświęcimia stosowali krycie na całym boisku, a nasi koszykarze umiejętnie wychodzili z własnej połówki i punktowali z kontrataków. W kluczowych momentach udało im się też trafiać za 3, zaczęło im wychodzić wszystko i przede wszystkim uwierzyli, że mogą pokonać rywali.

Ostatni raz drużyna Kadeta Oświęcim prowadziła 77:78, a potem grali już tylko nasi, wygrywając końcówkę 11:0.

Radość po końcowej syrenie podopiecznych Wojciecha Rykały była bardzo duża. Zdruzgotani przeciwnicy po końcowej syrenie od razu udali się do szatni, odpuszczając sobie tradycyjne pożegnanie z drużyną przeciwną.

Do zakończenia rozgrywek pozostały jeszcze naszym kadetom 4 mecze i kolejne szanse na zwycięstwa. Można rzec, że owoce, na które się długo czeka, lepiej smakują.

MKS Gorlice - UKS Kadet Oświęcim 90:78 (19:23, 23:12, 26:32, 22:11)