Koncert gry w gorlickiej hali OSiR

Ręce składały się same do oklasków po meczu, jaki rozegrali siatkarze GKPS-u Gorlice z Wawelem Kraków. Była to już 8. kolejka I ligi małopolskiej seniorów.

Autor: Fot. halogorlice.info ©

Wcześniejsze rywalizacje między tymi dwoma zespołami kończyły się źle dla naszych siatkarzy, gracze Wawelu nie pozostawiali GKPS-owi żadnych złudzeń wygrywając kilka ostatnich spotkań, w rundzie jesiennej 3:0 w Krakowie, i na wiosnę 3:1. Trzeba powiedzieć wyraźnie, że ta drużyna od dawna nie leżała naszym siatkarzom.

Do dziś.

Podopieczni Krzysztofa Kozłowskiego wyszli na parkiet z ogromną wolą walki, i od razu było widać, że są bardzo mocno zmotywowani, wręcz kipiała z nich energia. Przeciwników zaskoczyła postawa gospodarzy i w pierwszym secie nie mogli zdobyć przewagi, jaka do tej pory ich cechowała. Gorliczanie wygrali tę partię do 22 i potwierdzili, że chcą walczyć o pełną pulę.

Drugi set był niezwykle wyrównany a gospodarze kontynuowali dobrą passę. Dość powiedzieć, że zaczęli budować przewagę, której jednak nie udało im się jej utrzymać. Mimo wszystko było widać, że wytrącają przeciwnikowi oręż z ręki. Zaczęła funkcjonować bardzo dobra i skuteczna zagrywka, która do tej pory była domeną krakowian.

Gorliczanie walczyli jak lwy, podbijali niesamowite piłki w obronie i atakowali z pasją, co skutecznie gasiło zapędy przyjezdnych. Gracze Wawelu nikli w oczach z minuty na minutę. Taktyka gospodarzy skupiła się na neutralizacji najlepszego zawodnika przeciwników, Pawła Samborskiego i to udawało się im bardzo często.

Gorliczanie niesieni na fali emocji i coraz bardziej spontanicznych reakcji widowni wygrali drugiego seta do 22 zmieniając strony z podniesionymi głowami i zaciśniętymi pięściami.

Prawdziwy koncert gry GKPS pokazał w trzecim secie, jak się potem okazało była to finałowa odsłona tego meczu. Rozpoczęło się od 7:1 i 14:6, i praktycznie było po wszystkim. Trener Krakowian próbował zmian z swoim zespole ale nie przyniosło to żadnych efektów.

Przyjezdni byli na równi pochyłej a naszym siatkarzom wychodziło dosłownie wszystko. Grając na totalnym luzie zdobywali punkty i parli w kierunku zwycięstwa. Przy stanie 24:14 na zagrywkę wszedł najgroźniejszy z Krakowian, przytaczany już Paweł Samborski. Dzięki jego zagrywkom Wawel uratował honor tego seta, zdobywając 18 punktów.

GKPS Gorlice - Wawel Kraków 3:0 (25:22, 25:22, 25:18)

Brawo GKPS, brawo trener! Gorlicka drużyna stała się ponownie liderem rozgrywek I ligi małopolskiej seniorów!