Siatkarze GKPS-u walczą w Połańcu o II ligę [RETRANSMISJA]

Przenosimy się do Połańca, gdzie trwa pierwszy z trzech dni turnieju półfinałowego o awans do II ligi PZPS.

Autor: Fot. halogorlice.info ©

Dzisiejszym przeciwnikiem GKPS-u Gorlice była drużyna gospodarzy MKS Czarnych Połaniec.

To był pierwszy z trzech meczów półfinałowego turnieju o awans do II ligi PZPS.

MKS Czarni Połaniec - GKPS Gorlice 2:3 (25:20, 24:26, 20:25, 25:22, 8:15)

To był bardzo zacięte i wyrównane spotkanie. Obie drużyny bardzo często wpisywały się do protokołu na przemian, a wynik oscylował w okolicach remisu. Oczywiście były też wyjątki.

Tak właśnie stało się w pierwszym i czwartym secie, gdy podopieczni Krzysztofa Kozłowskiego tracili kilka punktów w serii. To dość niepokojąca tendencja, która przytrafiła im się aż dwa razy.

W pierwszej partii po bardzo wyrównanym początku gorliczanie oddali przeciwnikowi 5 punktów z rzędu, zatrzymując się na 17 oczku i przegrywając seta do 20. To samo stało się w czwartym secie, który wydawało się, że jest już wygrany. Gospodarze, słaniając się na nogach, przegrywając w setach 1:2 i 19:22 w małych punktach, zdobyli niespodziewanie 6 punktów z rzędu doprowadzając do tie-breaka.

Z drugiej strony budujące jest to, że GKPS zdołał podnieść się po tak dotkliwych ciosach i w kluczowych momentach, decydujących o powodzeniu w tym meczu, przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Tak właśnie było w końcówce drugiego, bardzo ważnego seta wygranego na przewagi.

Dobitnie pokazał to też 5. set. Gdy po świetnej końcówce poprzedniej partii wydawało się, że to gospodarze mają przewagę psychiczną, nasi siatkarze wyszli na parkiet z pokerowymi minami i od samego początku zdominowali decydującą rozgrywkę, wygrywając ją do 8.

Zwycięstwo w pierwszym spotkaniu turnieju otwiera gorlickim siatkarzom drogę do walki o pełną pulę imprezy. Należy jednak pamiętać, że jest to turniej i rządzi się on swoimi prawami. Przed gorliczanami jeszcze dwa spotkania, jutro, w sobotę (9 kwietnia) o godz. 16 zmierzą się z STS Lubcza Racławówka a w niedzielę (10 kwietnia) o godz. 12 z Arką II Chełm.