Kwalifikacja wojskowa zakończona. Ilu mężczyzn i kobiet wzięło w niej udział?

  • 06.05.2022, 10:06
  • Monika Kulka-Smołkowicz

Podziel się:

Oceń:

Kwalifikacja wojskowa zakończona. Ilu mężczyzn i kobiet wzięło w niej… Fot. Starostwa Powiatowego w Gorlicach
W minioną środę i czwartek (4-5 maja) w naszym powiecie przeprowadzano kwalifikację wojskową. Zgodnie z przepisami organizowała ją WKU w Nowym Sączu i Starostwo Powiatowe w Gorlicach.

 

Celem kwalifikacji jest ustalenie zdolności do odbywania czynnej służby wojskowej przez osoby, które podlegają temu obowiązkowi w danym roku i dorosłych ochotników do pełnienia służby wojskowej.

Łącznie przed Powiatową Komisją Lekarską stanęło ponad 600 osób. Wydano orzeczenia lekarskie, w których orzeczono zdolność do czynnej służby wojskowej dla:

  • 582 mężczyzn
  • 26 kobiet.

 

Całość kwalifikacji przeprowadziło nasze Starostwo we współpracy ze Szpitalem Specjalistycznym im. H. Klimontowicza w Gorlicach i lokalnymi samorządami.

 

Źródło info: Starostwo Powiatowe w Gorlicach

Monika Kulka-Smołkowicz

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Rabarbar
Rabarbar 06.05.2022, 22:18
A gdzie równouprawnienie? Kobiety chcą mieć przywileje mężczyzn, a jednocześnie żadna nie garnie się do wojska, kopalni, huty, segregacji odpadów, kopania rowów? Wszystkie do siedzenia za biurkiem?
Owe 26 kobiet przed WKU, to zapewne płeć piękna po medycynie i chwała im za to. Która kobieta poza nimi wyjdzie "w pole" w "pełnym szpeju?"
Panie, jak to jest? Któraś mi odpowie?
załamany
załamany 06.05.2022, 12:32
"(...) które podlegają temu obowiązkowi "- aa dlaczego obowiązek? Dlaczego obowiązek? masakra. Ja w2008 dostałem niestety kat. A. Eh, nie chcecie wiedzieć jaka moja mina była wtedy.
kpr
kpr 06.05.2022, 10:21
A ilu się zgłosiło bo tych 600 zdrowych nie ściemniających to mało na obronę naszego powiatu
~~~~ja
~~~~ja 06.05.2022, 14:19
Jakie 600 osób? Odbywająca się CO ROK komisja orzekła, że 608 z naszego powiatu jest zdolnych do służby wojskowej ale to są osoby które były na komisji w tym roku a więc chodzi o osoby TYLKO Z JEDNEGO ROCZNIKA! Kpr (kapral)? Chyba w grach komputerowych.

Pozostałe