Brak zasięgu nie będzie problemem. W Męcinie pojawi się stacja telefonii komórkowej

  • 14.05.2022, 14:03
  • Monika Kulka-Smołkowicz

Podziel się:

Oceń:

Maszt play w Męcinie Wielkiej Fot. halogorlice.info ©
O tym, jak ważna jest nieskrępowana możliwość kontaktu przekonujemy się najczęściej wtedy, gdy łączność zostaje choćby na chwilkę przerwana. Co się stało? Dlaczego nie odbiera? Dlaczego tu nie ma zasięgu?!

 

Obecnie łączność komórkowa to sprawa podstawowa. To możliwość wykonywania pracy zdalnej, czy uczenia się, to zamawianie usług kurierskich, przedmiotów, nadzór nad pracą naszych podwładnych w firmie, czy możliwość skorzystania z rozrywki, którą oferuje internet.

Jak czytamy na stronie Urzędu Gminy Sękowa:

W ostatnim czasie, dzięki kilkuletnim staraniom  pełnomocnicy firma PLAY wystąpili do Starosty Gorlickiego o zatwierdzenie  projektu budowy stacji telefonii komórkowej na działce nr 68 położonej w Męcinie Wielkiej. Budowa przekaźnika z pewnością ułatwi komunikacje i w  rezultacie wyeliminuje zjawisko wykluczenia cyfrowego na terenie naszej gminy.

Na podobne inwestycje czekają też mieszkańcy wsi Bartne i Bodaki oraz Siar i Owczar.

 

To odpowiedź gminy na potrzeby mieszkańców regionu. Doskonale wiemy, że wyjeżdżając nieco poza granice głównych miejscowości, często pojawiają się problemy z zasięgiem telefonów komórkowych i urządzeń mobilnych. Chcemy być poza zasięgiem, ale tylko z własnego wyboru, a nie z konieczności.

Wiemy, że to często także kwestia bezpieczeństwa: łączność oznacza możliwość wezwania pomocy zawsze i wszędzie. To poczucie spokoju, że jeśli tylko zechcemy, możemy wyłączyć telefon, ale kiedy włączymy go z powrotem, będziemy mogli skontaktować się z bliskimi.

Stacja telefonii komórkowej pojawi się na działce nr 68 położonej w Męcinie Wielkiej.

 

Źródło info: UG w Sękowej

Monika Kulka-Smołkowicz

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

XD
XD 16.05.2022, 11:37
W koncu, ewolucja postepuje.

Pozostałe