PRZECZYTAJ

Gorliczanie podejmowali lidera ligi z Niecieczy [RETRANSMISJA]

Już o godz. 17 rozpocznie się mecz 28. kolejki IV ligi grupy wschodniej pomiędzy Glinikiem Gorlice a Bruk-Bet II Termalica Nieciecza.

Autor: Fot. halogorlice.info ©

Glinik Gorlice - Bruk-Bet II Termalica Nieciecza 0:2 (0:1)

Gorliczanie rozpoczęli spotkanie bardzo odważnie. Drużyna z Niecieczy, lidera ligi, szybko przejęła inicjatywę, ale to gospodarze byli początkowo bliżej zdobycia gola. Grając ambitnie, wywalczyli cztery rzuty rożne, ale żaden ze stałych fragmentów gry nie zbliżył ich do akcji bramkowej.

Później w odstępie kilku minut podopieczni Tomasza Wacka groźnie kontratakowali, lecz futbolówka mijała nieznacznie światło bramki. Czas mijał, a na boisku niewiele się działo. Przewagę w środku pola osiągnęli gracze Termaliki, ale nasi piłkarze umiejętnie się bronili, rozbijając akcje niecieczan. Jedna z akcji zmroziła kibiców, gdy bramkarzowi gorliczan podczas podania od jednego z obrońców, piłka odskoczyła od nogi i zmierzała do bramki. Na całe szczęście Przemysławowi Harwatowi udało się naprawić sytuację i obyło się bez gola samobójczego.

Opanowanie i gol...

Kluczowa akcja pierwszej połowy rozegrała się w 35 minucie, gdy piłka trafiła w okolice pola karnego gorliczan, a jeden z graczy przyjezdnych dosłownie „zaplątał się” w nogi broniącego go gorliczanina. Sędzia spotkania wskazał wapno i po chwili było 0:1. Ten gol uspokoił zapędy naszych piłkarzy, a bardziej doświadczeni gracze Termaliki opanowali środek pola zupełnie. Wynik do przerwy już nie uległ zmianie.

W drugiej połowie obraz gry nie uległ zmianie, gorliczanie walczyli, ale rozbijali się o szczelną i dobrze zorganizowaną obronę Bruk-Betu. Przyjezdni postawili „kropkę nad i” w 80 minucie meczu wykorzystując jedną z nielicznych akcji w polu karnym. Trener gorliczan drugą odsłonę meczu oglądał z trybun, po tym gdy w pierwszej połowie stanowczo kontestował decyzje sędziów i został przez nich wykluczony z przyboiskowej ławki.

Dziś nie poprawili dziś swojej pozycji

Po 28. kolejce o ligowych rozstrzygnięciach wiemy niewiele więcej. Gorliczanie mają 47 punktów, tyle samo co Okocimski Brzesko. Zajmują 7. miejsce i mają 3 punkty przewagi nad drużynami grupy spadkowej. Tu największe zainteresowanie skupiają na sobie drużyny Kolejarza Stróże i Watry z Białki Tatrzańskiej. Nasi przeciwnicy zza miedzy przegrali mecz z Popradem i nie poprawili dziś swojej pozycji. Watra rozegra swój mecz jutro z Metalem Tarnów i może znacznie zbliżyć się do zielonej strefy ligi.

Gorliczanie o kolejne punkty powalczą już w kolejną sobotę, zmierzając się u siebie z Sokołem Słopnice.

Już dziś (14 maja) od godz. 17 będziemy przeprowadzać transmisję na żywo z tego spotkania.

Pierwsza połowa będzie dostępna dla wszystkich naszych widzów.

Drugą połowę będziemy transmitować tylko dla naszych Patronów.

Jest jeszcze czas, aby zostać naszym patronem. Wystarczy wejść na patronite.pl/halogorlice-info, wpłacić dowolną kwotę i cieszyć się z dostępu do transmisji z całego meczu. Zapraszamy!