Halo! Tu weekend! Będzie się działo! Wystawy, koncerty, kiermasze...

  • 20.05.2022, 13:51
  • Barbara Ćmiech

Podziel się:

Oceń:

plakaty wydarzeń i imprez w powiecie gorlickim, maj 2022 Fot. materiały promocyjne/ilustracyjne/halogorlice.info ©
Pogoda dopisuje – mamy nadzieję, że dopisze i w ten weekend, bo wydarzeń plenerowych będzie sporo! Wernisaże, uroczyste otwarcie boiska w Wilczyskach, Kolacja u Maryi, majówka w Regietowie, mecz piłki nożnej i nocna jazda ratowników dla Mai, ale to jeszcze nie wszystko!

 

Sprawdźcie konieczni najbliższe wydarzenia w kalendarzu imprez na maj 2022!

Klub Planszówkowy w Gorlicach, zrzeszający miłośników gier planszowych. Bez ograniczeń wiekowych, co tydzień w piątki o godz. 17 w Kinie Kolory. 

 

Muzeum Dwory Karwacjanów i Gładyszów zaprasza na wystawę fotografii z Indii Krzysztofa Gębarowskiego Rytm codzienności, która będzie prezentowana od 20 maja do 22 czerwca w foyer szymbarskiego kasztelu.
 

Wernisaż rzeźby Andrzeja Szarka, który odbędzie się o godz. 18 w Kasztelu w Szymbarku. Wystawa będzie czynna do 20 czerwca.

Andrzej Szarak uprawia rzeźbę, rysunek, plakat i happening. Zrealizował ponad 50 wystaw indywidualnych i ponad 70 happeningów i akcji artystycznych. Brał udział w ponad 100 wystawach zbiorowych w kraju i zagranicą.

 

Wielkie otwarcie nowego boiska piłki ręcznej plażowej w Wilczyskach rozpocznie się o godzinie 10, na boisku piłki ręcznej i plażowej. Zaplanowano wiele atrakcji dla najmłodszych!

 

  • sobota (21 maja) | „Hinduska Noc Muzeów” – Kasztel w Szymbarku

    Serdecznie zapraszamy „Hinduska Noc Muzeów”. Szczególne zaproszenie kierujemy do seniorów, gdyż rok 2022 został uznany przez Radnych Województwa Małopolskiego „Rokiem Seniora i Solidarności Międzypokoleniowej” – czytamy na stronie Muzeum Dwory Karwacjanów i Gładyszów.

 

W programie m.in: warsztaty plastyczne dla najmłodszych, otwarte warsztaty jogi i warsztaty bollywood dance, malowanie henną! Dodatkowo hinduskie dźwięki, smaki, przebieranki – mile widziane koce piknikowe i orientalne ubiory.

Pełen program imprezy znajdziecie TUTAJ

 

Kto z Was jeszcze nie był na górze Jawor? To przepiękne miejsce. Dla wielu, miejsce kultu Maryjnego, dla innych beskidzki szlak, który prowadzi do granicy ze Słowacją. Zainspirowani urokiem tego miejsca, postanowiliśmy przygotować koncert, pieśni i piosenek Maryjnych i matczynych, poprzedzony wspólnym spacerem na cudowną górę. Podczas koncertu czeka Was wiele niespodzianek. Maj jest taki piękny tego roku. Zapraszamy wszystkich zmęczonych długimi zimowymi miesiącami, na ucztę dla ducha i ciała. Zabierajcie kocyki, coś ciepłego i ruszajcie z nami – zaprasza Monika Babula, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Uściu Gorlickim.

 

Początek wydarzenia o godz. 17 w Centrum produktu Turystycznego w Wysowej-Zdroju.

O tym wyjątkowym wydarzeniu nagraliśmy krótkie video >>>Blisko 70 artystów weźmie udział w koncercie „Kolacja u Maryi” na Górze Jawor
 

O godzinie 17 na gorlickim stadionie drużyna GKS Glinik Gorlice podejmie zespół Sokoła Słopnice. Mimo ostatniej porażki z liderem tabeli, gorliczanie zachowali siódmą pozycję jednak przewaga nad strefą spadkową stopniała do zaledwie dwóch punktów. To powoduje że w meczu z niżej notowanym Sokołem, będącym faworytem gospodarze muszą koniecznie wygrać i dopisać arcyważne trzy punkty które pozwolą złapać oddech.

Organizatorzy zapraszają wszystkich kibiców by swoją obecnością i dopingiem wesprzeć naszą drużynę w walce o nową, silniejszą czwartą ligę. Początek spotkania o godz. 17.

 

Hania, Łukasz, Oliwka, Oluś, Grzesiek i Bartek to bohaterzy wcześniejszych charytatywnych akcji Nocna Jazda Ratowników. Do tego grona w tym roku dołączy Maja. W tym roku, służby mundurowe oraz mieszkańcy będą zbierać pieniądze na leczenie Mai, która cierpi na Mózgowe Porażenie Dziecięce.

Po godzinie 20 ratownicy ruszą w kilkunastokilometrową trasę Nocnej Jazdy Ratowników, która zakończy się przy Komendzie Miejskiej PSP w Krośnie.

 

Majówka w Regietowie to cykliczna impreza rekreacyjno – hodowlana podczas której odbędą się kwalifikacje do V Mistrzostw Polski Koni Rasy Huculskiej.
Jak co roku czekać na Was będzie wiele atrakcji konnych m.in. zawody konne „Ścieżka huculska”, zawody zaprzęgowe, konkurs skoków przez przeszkody oraz pokazy konne. Początek majówki o godzinie 10 w sobotę, pełen program wydarzenia dostępny jest TUTAJ

Podczas Majówki w Regietowie, zapraszamy na kiermasz ciast przygotowanych przez KGW z terenu Gminy Uścia Gorlickiego. Dochód ze sprzedaży w całości przekazany zostanie na leczenie Józia z Brunar. O historii Józia przeczytasz >>>Majówka w Regietowie. Już w ten weekend słodka akcja dla chorego Józia z Brunar

 

xx 22 maja 2022 r., 9-14, Ochotnicza Straż Pożarna, Brunary 122A,

 

W niedzielę o godzinie 15 zapraszamy do kościoła pod wezwaniem Świętego Andrzeja Apostoła w Rożnowicach na koncert Kwartetu Galicyjskiego oraz Chóru Fatima.

 

Stand Up w Gorlicach przyjął się bardzo dobrze! W najbliższą środę zapraszamy do Dark Pubu na godzinę 20. Kto wystąpi? Bilety można kupić TUTAJ

Juliusz Sipika – niepełnosprawny komik z Łodzi. Zajmuje się standupem od trzech lat. W swoim programie łączy absurdalne przemyślenia na temat świata z prozą dnia codziennego. Występował już kilka razy w różnych miejscach podobno są ludzie, którym to się podobało. Lubi guacamole.

 

oraz

Arkadiusz Jaksa Jakszewicz – Rudobrody z Warmii mówi historie śmieszne według siebie i kilku innych osób. Dotyczące siebie i kilku innych osób, a nawet czasami nas wszystkich. Zbierane kilka lat po lasach, polach, domach, pociągach, ulicach i snach. O sprawach przyziemnych i nie, o ludziach i nie tylko, bo i o rybach też. O podróżach i o obrażaniu się, o nawykach, przyjaźni, o Panach żulach i o tym, jak ciężko jest rudym w Polsce i jak łatwo można z tym wszystkim skończyć. Ogólnie wesoło na maksa.

 

 

Przypominamy także o wydarzeniu, które zbliża się wielkimi krokami – Wielki Gorlicki Zlot Absolwentów 2022

 

Polecamy również bliskie spotkania ze sztuką i aktualnie trwające wystawy:

 

Nadchodzące wydarzenia, imprezy, akcje charytatywne, wernisaże i koncerty możecie sprawdzać w naszej zakładce >>>Imprezy maj 2022 – halogorlice.info

 

Jak już wiecie... staramy się niczego nie pominąć, ale – zdarza się. Jeśli więc coś pominęliśmy, napiszcie do nas – śmiało! Możecie pisać także wcześniej, zanim zapomnimy. W kategorii Imprezy maj 2022 publikujemy wszystkie darmowe wydarzenia.

Mail: [email protected] lub poprzez Fb albo IG. Czekamy na Wasze wiadomości i przypominajki!

Barbara Ćmiech

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe