reklama

Rozsypane kamienie uszkadzają szyby aut Wyróżniony

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Drodzy Czytelnicy! Uważajcie w czasie jazdy obwodnicą, w pobliżu ulicy Chopina.

Jezdnia przy placu budowy może być zanieczyszczona kamieniami, a odpryskujące drobiny mogą nawet stłuc szybę w samochodzie!

 

reklama
reklama

Jak donosi Redakcja portalu gorlice112.pl, w okolicy placu budowy, który znajduje się naprzeciwko marketu budowlanego, dochodzi do niepokojących zdarzeń.

"(...) na obwodnicy Gorlic nieopodal zjazdu na ulicę Chopina rozsypane są kamienie na drodze. Jeden z kierowców miał już przykrą przygodę z szybą, którą uszkodził kamień wybity przez koło innego pojazdu!"

Sytuacja jest niepokojąca, ponieważ w komentarzach pojawiają się także inne zastrzeżenia kierowców, podróżujących regularnie tą trasą. Wskazują oni na to, że budowa w tamtym miejscu regularnie powoduje zanieczyszczenie jezdni błotem. Jest ono śliskie i powoduje potencjalne zagrożenie dla ruchu kołowego.

Kierowcy potwierdzają także fakt, że regularnie spotykają się tam z problemem kamieni naniesionych na obwodnicę od strony placu budowy.


reklama
reklama

Pojechaliśmy tam dziś w południe, sprawdzić, jak faktycznie wygląda to miejsce. Głębokie wykopy są dobrze zabezpieczone i oznakowane. Ruch na bocznej ulicy, z ruchem wahadłowym, jest sterowany za pomocą automatycznej sygnalizacji świetlnej. Nie tworzą się tam zatory, a ruch przebiega płynnie.

Także na obwodnicy w okolicy placu budowy warunki były bardzo dobre. Nawierzchnia jest wprawdzie mokra, ale nie ma śladu po zanieczyszczeniach opisywanych przez kierowców. To jednak sytuacja z godzin południowych. Poruszając się tam samochodem, powinniśmy zachować szczególną ostrożność, ponieważ sytuacje przedstawione w pierwszej części tekstu mogą być naturalną konsekwencją prowadzenia prac budowlanych w tamtym miejscu. Kamienie mogą jednak pojawiać się w tej okolicy także w innych okolicznościach, np. naniesione przez spływającą wodę z pobocza.

Warto jednak pamiętać o dostosowaniu prędkości do warunków na jezdni oraz o zachowaniu odstępu od samochodów poruszających się przed nami. To z pewnością pomoże ograniczyć liczbę niebezpiecznych i niepożądanych sytuacji, w chwili, gdy jezdnia będzie pokryta żwirem z pobocza lub materiałem z budowy.


reklama

reklama
Źródło: gorlice112.pl - profil FB
Foto: halogorlice.info

Monika Kulka-Smołkowicz

Redaktor Portalu halogorlice.info

e-mail: monika.kulka@halogorlice.info

tel. 733 05 30 05

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

reklama
reklama
  1. FARYS
  2. HELIOS
  3. KINO KOLORY

07.03 kino farys mini

05.26 kino kolory mini

reklama
reklama