Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ
Reklama SANTANDER PARTNER - placówka partnerska nr 1 | Kredyty: gotówkowe, konsolidacyjne, hipoteczne, dla firm, leasing | GORLICE, ul. Legionów 12
Reklama Zapraszamy na zakupy do Delikatesów Szubryt w Gorlicach przy ul. Kościuszki
Reklama MRÓWKA WIELKIE OTWARCIE, 20.04.2024, sobota - Ropa 1275
ReklamaZapraszamy do zakupów u wiodącego sprzedawcy rowerów elektrycznych - Iwo Bike w Gorlicach
Reklama Zespół Szkół Technicznych im. Wincentego Pola – DOŁĄCZ DO NAS

Konkurs filmowy „Na straży pamięci” | halogorlice.info

Konkurs filmowy „Na straży pamięci” | halogorlice.info

Kategoria:

 



Z okazji 80. rocznicy przekształcenia Związku Walki Zbrojnej w Armię Krajową ZWZ-AK, Muzeum Armii Krajowej w Krakowie organizuje konkurs filmowy „Na straży pamięci”. Konkurs skierowany jest do młodzieży z małopolskich szkół podstawowych (klasy VI – VIII) oraz ponadpodstawowych. Nagrania do konkursu przyjmowane są do poniedziałku 14 marca.



Zadaniem uczestników konkursu jest nagranie krótkiego wideo, w którym pokażą, jak obecnie możemy dbać o upamiętnienie żołnierzy ZWZ – AK.



Zasady są proste: uczestnicy mają za zadanie przedstawić w formie 60-sekundowego nagrania filmowego pomysły na to, jak można upamiętnić działalność ZWZ – AK. Praca konkursowa powinna dotyczyć jednego z trzech głównych obszarów tematycznych:




  • jak walczyli żołnierze Armii Krajowej?

  • jakie miejsca są związane z walką o niepodległość w Twojej okolicy?

  • jak wyglądałaby konspiracja podczas II wojny światowej, gdyby korzystano z dzisiejszych technologii?



Regulamin zabawy dopuszcza szeroki wachlarz możliwości twórczych: nagranie pracy przy pomocy trybu wideo w telefonie, kamery czy też aplikacji internetowej jak Instagram czy TikTok.



Celem konkursu jest popularyzacja i upowszechnienie wiedzy na temat polskiego podziemia niepodległościowego z okresu II wojny światowej, w szczególności ZWZ – AK, a także zwrócenie uwagi na to, jak ważne jest zachowanie w pamięci wydarzeń z lat 1939 – 1945. Stworzenie pracy konkursowej pozwoli także uczestnikom rozwinąć umiejętność kreatywnego myślenia i artystycznego tworzenia przy pomocy łatwo dostępnych narzędzi.



Termin przesyłania nagrań filmowych na adres mailowy: [email protected] upływa 14 marca (poniedziałek).

Prace będą oceniane w dwóch kategoriach wiekowych (szkoły podstawowe i ponadpodstawowe) przez komisję konkursową, powołaną przez dyrekcję muzeum AK. O wygranej zadecyduje m.in. wartość merytoryczna pracy, samodzielność jej wykonania oraz ogólny wyraz artystyczny. Ogłoszenie wyników odbędzie się 21 marca (poniedziałek) na stronie internetowej muzeum i w mediach społecznościowych instytucji. Nagrody główne oraz wyróżnienia zostaną przyznane w obu kategoriach konkursowych.



Na laureatów będą czekać m.in. bezpłatne wejściówki do Parku Wodnego w Krakowie, do Energylandii oraz gry planszowe, komiksy i wydawnictwa o tematyce historycznej, ufundowane przez Instytut Pamięci Narodowej w Krakowie.



Na stronie internetowej Muzeum AK znajduje się regulamin konkursu.



Małopolska
Rozpoczęcie: 04.03.2022 09:00
Zakończenie: 15.03.2022 07:00
ReklamaNowe mieszkania na sprzedaż, Osiedle "Szklane Tarasy" - Gorlice, ul. Kapuścińskiego
ReklamaFamilia BM - kostki i płyty brukowe, płyty tarasowe, murki i ogrodzenia - Biecz, ul. Przedmieście Dolne 174, Strzeszyn 486
Reklama ENERGO ELECTRIC – GORLICE ul. 11 Listopada 16 – Dzięki połączeniu doświadczeń i potencjału grupy możemy zagwarantować naszym klientom atrakcyjne warunki handlowe.