Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
ReklamaSzybki internet • Wybierz ŚWIATŁOWÓD! • Zapraszamy! Salon ORANGE, GORLICE ul. Legionów 14
Reklama Największy wybór rowerów i e-bike – CZEKAMY NA TWOJE ROWEROWE ZAMÓWIENIE! | IWOBIKE.PL - Let’s bike! - ul. Michalusa 1, GORLICE
Reklama DELIKATESY SZUBRYT – GORLICE, ul. Kościuszki 34A

Blogosfera

Płynie nowe?
Płynie nowe?

Parę dni temu w mediach społecznościowych pojawił się ciekawy projekt sportowy, związany z naszym miastem. Mowa o Gorlickim Klubie Pływackim „Fala” deklarującym się jako pierwsza tego typu organizacja sportowa w Gorlicach.

07.07.2021 12:47    3    9
Pomidorowa, ogórkowa, a może krupnik? Z tymi przepisami na pewno wyjdą
Pomidorowa, ogórkowa, a może krupnik? Z tymi przepisami na pewno wyjdą

I to wyjdą na zdrowie! Zmienna w ostatnim czasie pogoda może powodować obniżenie naszej odporności, a co za tym idzie, infekcje i przeziębienie. Z pomocą mogą przyjść zupy, które od pokoleń stawiają na nogi dzięki swoim prozdrowotnym właściwościom.

28.05.2021 08:38    9
Bystre bobry tym razem o ziołach dobrych na wszystko
Bystre bobry tym razem o ziołach dobrych na wszystko

Dziś dla odmiany nie będzie o bobrach i pozytywnych aspektach ich obecności w naszym środowisku. Nie będzie też o lokalnej historii. Nie wybierzemy się na wycieczkę w celu poznawania Beskidu Niskiego. Dziś pozostaniemy w domu...a może w ogródku, albo na łące... bo dzisiejszy wpis jest dla osób, które uwielbiają magię ziół.

28.04.2021 13:00    1    10
Niedługo Dzień Dziecka. Sprawmy radość przedszkolakom.
Niedługo Dzień Dziecka. Sprawmy radość przedszkolakom.

Mam nadzieję, że pamiętacie jeszcze wspólną akcję głosowania w konkursie, w którym przedszkole z Klęczan wygrało plac zabaw? Wygrana była możliwa tylko dzięki zaangażowaniu wielu osób, a Wasz udział w całym głosowaniu miał ogromne znaczenie.

27.05.2020 14:50    1    14
Tłusty czwartek – nierówna walka tradycji z kaloriami
Tłusty czwartek – nierówna walka tradycji z kaloriami

Pączki, faworki a może i pizza. W tłusty czwartek pozwalamy sobie na wiele. W końcu chyba wszyscy mamy poczucie, że to jedyny dzień w roku, kiedy możemy nie liczyć kalorii i jeść do woli bez wyrzutów sumienia.

20.02.2020 12:26    2    6
Lokalno-patriotyczny apel o żartobliwej formie. Pomóżmy dzieciom z Klęczan zdobyć plac zabaw.
Lokalno-patriotyczny apel o żartobliwej formie. Pomóżmy dzieciom z Klęczan zdobyć plac zabaw.

Jak zapewne nie wszyscy jeszcze wiecie, jedno z przedszkoli z naszego powiatu, dokładnie przedszkole z podgorlickich Klęczan startuje w konkursie, w którym nagrodą jest całkiem nowy plac zabaw dla dzieci. Aby osiągnąć zamierzony cel, muszą zdobyć w głosowaniu internetowym, największą liczbę głosów.

20.11.2019 15:21    5    27
KARSAN nadzieją mieszkańców Łokietka?
KARSAN nadzieją mieszkańców Łokietka?

Prawdopodobnie za ten „clickbaitowy” tytuł zostanę zaorany w komentarzach, jak zwykło się obecnie używać tego zwrotu w internetowym żargonie, ale co mi tam. Już na wstępie wnoszę o wybaczenie i w obronie własnej pragnę wyjaśnić, że „klikalny tytuł” ma swój cel, który ujawni się w wersach podsumowania niniejszej wypowiedzi.

13.11.2019 16:28    10    13
Czy gorliczanie chętnie czytają książki?
Czy gorliczanie chętnie czytają książki?

Chyba nie trzeba uświadamiać, że czytanie rozwija w nas kreatywność, pomaga zdobyć wiedzę. Więc dlaczego tak rzadko sięgamy po wartościowe książki?

22.07.2019 10:51    4    10
Fonoholizm – czy Ciebie to dotyczy?
Fonoholizm – czy Ciebie to dotyczy?

Coraz częściej i głośniej mówi się o uzależnieniach. Nie tylko tych od alkoholu, papierosów, narkotyków, ale równie groźnych – od internetu i telefonu. Czy to jest już także nasz problem?

17.07.2019 08:00    5    12
There are only three sports, bullfighting, motor racing, and mountaineering and all the rest are merely games
There are only three sports, bullfighting, motor racing, and mountaineering and all the rest are merely games

Tako rzecze wielki Hemingway… Co łączy te sporty? Odpowiedź jest oczywista- uczestnik zabawy kładzie swoje życie na szali i udowadnia, że ze śmiercią mu do twarzy. Niektórzy do sportów zaliczają boks i pewnie mają racę.

30.06.2019 22:25    2    7
Z keczupem czy musztardą? Czyli Majóweczka o 180 stopni.
Z keczupem czy musztardą? Czyli Majóweczka o 180 stopni.

Można? Można! Klasa... Jako że wczoraj wypowiedziałem się już na temat publicznie, dziś czuję się w obowiązku to kontynuować. Cicha nadzieja okazała się być niepłonną. Wraz z promieniami słońca przenikającymi przez dachowe okno w pokoju wrócił dobry humor i pozytywna myśl, że wszystko o czym rzesze Polek i Polaków na całym świecie marzą, jednak się uda.

01.05.2019 20:44    7    17
Kiedy boli maj
Kiedy boli maj

Miało być o konfabulacji w reinkarnacji ale uznałem, że zanim wypowiem się na ten temat to jeszcze to przemyślę. Ze studiów pamiętam jeszcze taki termin jak „piramida potrzeb Maslowa”. Zapytacie pewnie dlaczego wyciągnąłem to tak z kapelusza na początku tekstu? Ni stąd ni zowąd? A dlatego, że od czegoś trzeba zacząć, a wspomniana dwa zdania wcześniej teoria zaczyna... A od czego?

30.04.2019 19:54    4    24
Liczby w sporcie. I nie tylko.
Liczby w sporcie. I nie tylko.

Słoneczny był lipiec 1976 w kanadyjskiej metropolii. Na lekkoatletycznym stadionie giganci, tytani. A wśród nich Żydówka, urodzona w Petersburgu, reprezentująca Rzeczpospolitą, w biegu życia na prestiżowym dystansie 400 metrów. Tych, którzy to widzieli i dziś przechodzi dreszcz. Współczesne gwiazdy sportu, kreowane przez media, to często inny kaliber, za to pieniądze, ech…

13.04.2019 20:11    6
Co to jest zbiornik paliwa w samochodzie?
Co to jest zbiornik paliwa w samochodzie?

Zbiornik paliwa to taki wielki zamknięty baniak z rurką, przez którą wlewa się wachę. Niestety trzeba to zrobić co jakiś czas, bo inaczej nasza półtoratonowa forteca nieodwołalnie się zatrzyma. Różne są strategie odwiedzin na tzw.  cepeenie, ale najbardziej popularną jest tankowanie za 50 zeta, gdy zaświeci się „Żyd”.

08.02.2019 13:59    7
Magia liczb by gregus. Serial w odcinkach.
Magia liczb by gregus. Serial w odcinkach.

Gregus kocha liczby, będzie pisał o liczbach, które weryfikują opinie i poglądy. Gregus odcina się od emocji, więc nie będzie ich opisywał, ani analizował. Gregus nie lubi ezoteryki, więc nie będzie twierdził, że miesiąc, który ma 5 wtorków, 5 śród i 5 czwartków zdarza się raz na 450 lat i właśnie minął, a wy, czytelnicy o tym nie wiedzieliście.

04.02.2019 19:47    1    5
ReklamaTylko znani u sprawdzeni producenci! PIŁY TAŚMOWE I TARCZOWE - PŁÓTNA I PAPIERY ŚCIERNE - ŁOŻYSKA I PASY KLINOWE - Sklep Techniczno-Przemysłowy BARABRA w ROŻNOWICACH
KOMENTARZE
Autor komentarza: RokiTreść komentarza: A klub nadal milczy w kwesti zmian kadry, co jest normalką u innych. Strasznie skomplikowana i droga czynność, ta komunikacja z kibicemData dodania komentarza: 07.08.2022, 12:29Źródło komentarza: Inauguracja IV ligi. Glinik zagrał w MuszynieAutor komentarza: SwójTreść komentarza: Za darmo to dyrektor niech da swoją własnośćData dodania komentarza: 07.08.2022, 12:14Źródło komentarza: Szpital przekaże nieodpłatnie karetkę pogotowia UkrainieAutor komentarza: bieczaninTreść komentarza: To nie jest tylko problem karetki. Problemem jest zarządzanie szpitalem, który liczy już tylko 450 łóżek (zapewne będą dalsze redukcje), a i tak mała ilość nie jest wykorzystana. Na stronie NFZ (każdy sprawdzić może) poza chirurgią do żadnego oddziału nie ma kolejki oczekujących - taka jest popularność szpitala "specjalistycznego". Szpital wstrzymał ustawowe podwyżki pracownikom - brak pieniędzy. Szpital poniósł koszty rozstania z dyrektor Szymańską. Lokalne media oczywiście o tym wszystkim milczą. Na przykład o kolejkach do badań USG i innych. Gdzie jest Powiat i nadzór nad dostępnością? Czy oddziały są rozliczane w razie niewykonania kontraktu NFZ? Czy leci z nami pilot?Data dodania komentarza: 07.08.2022, 11:57Źródło komentarza: Szpital przekaże nieodpłatnie karetkę pogotowia UkrainieAutor komentarza: 1921Treść komentarza: CWelo nie komentuj , bo gowno wiesz w temacie ... TYLKO GLINIK 💪💙💪💙Data dodania komentarza: 07.08.2022, 09:48Źródło komentarza: Inauguracja IV ligi. Glinik zagrał w MuszynieAutor komentarza: XyzTreść komentarza: 0.36 to normalnie pijany w trupaData dodania komentarza: 06.08.2022, 23:50Źródło komentarza: Plaga pijanych kierowców na drogach GorlickiegoAutor komentarza: gksTreść komentarza: Słabiutko będą dosstawać w każdym meczy do końca sezonu dalej tylko 4 liga w Gorlicach a niedługo okręgowa będzieData dodania komentarza: 06.08.2022, 20:15Źródło komentarza: Inauguracja IV ligi. Glinik zagrał w Muszynie
Reklama
ReklamaDruga odsłona Lumen Art Festival 2022
Reklama
Reklama
a