Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

W poniedziałek (12 listopada) w okolicy ul. Łokietka w Gorlicach zaginął owczarek szkocki.

Dzisiaj (15 listopada) o godz. 8 rozpoczęła się uroczysta zbiórka w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gorlicach, w której czasie został powołany nowy dowódca JRG.

15 prac spośród 40 zgłoszonych z wydziałów reżyserii polskich szkół teatralnych zostało zakwalifikowanych do listopadowych pokazów na 8. Forum Młodej Reżyserii w Akademii Sztuk Teatralnych imienia Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie (dawniej PWST w Krakowie).

Wśród nich znalazła się sztuka wyreżyserowana przez młodego gorliczanina, studenta III rok Wydziału Reżyserii Dramatu AST w Krakowie – Michała Telegę.

Policjanci ruchu drogowego prowadzą dzisiaj ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne pn. „Smog".

Mają one na celu eliminowanie z ruchu pojazdów, których stan techniczny w oczywisty sposób, np. poprzez nadmierne zadymienie wskazuje na nieprawidłowe działanie silnika lub uszkodzenie układu wydechowego, co może wpływać na zwiększoną emisję spalin.

W zalewie Klimkówka wody jest dramatycznie mało, tak mało, że cofka od Uścia Gorlickiego praktycznie nie istnieje. A przejście po dnie jeziora nie stanowi żadnego problemu – nawet błoto nie utrudnia spaceru.

W sobotni poranek (10 listopada) po ulicy Kochanowskiego w Gorlicach błąkał się ten elegancki, młody kawaler.

Od początku tego roku druhowie z okolicznych OSP i strażacy z gorlickiej JRG wyjeżdżali do pożarów na nieużytkach rolnych blisko 150 razy. Jesienny bilans rośnie z dnia na dzień.

Lokalna Grupa Działania Beskid Gorlicki w ostatnim czasie realizowała projekt, dzięki któremu młodzi mieli okazję poznać przepisy na tradycyjne potrawy z naszego regionu.

Kilka dni temu odbyło się podsumowanie tego przedsięwzięcia.

Gonią Cię terminy i lada dzień musisz skończyć remont, a tu nagle elektrownia rozpoczyna prace konserwacyjne? A może organizujesz ważną imprezę, np. ślub, chrzciny czy komunię i z powodu awarii prądu musisz ją odwołać? Nie musi tak być.

W takim wypadku z pomocą przyjdzie agregat prądotwórczy.

Dziś około godziny 14.30 w Dominikowicach doszło do zdarzenia drogowego.

Kierujący fordem najprawdopodobniej nie dostosował prędkości do profilu drogi i na łuku drogi stracił panowanie nad kierownicą.