Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ
Reklama Jak pokonać ślimaki, zwabić pszczoły, odstraszyć mszyce?  – EKO-TECH Gorlice, ul. 11 Listopada 27
ReklamaSzybki internet • Wybierz ŚWIATŁOWÓD! • Zapraszamy! Salon ORANGE, GORLICE ul. Legionów 14
Reklama IWO COMPUTERS – Najlepsze produkty do pracy, gry i rozrywki! – Sprawdź naszą ofertę
Reklama DELIKATESY SZUBRYT – GORLICE, ul. Kościuszki 34A – Sprawdź najnowsze promocje! [od 26 września 2022]]

Płynie nowe?

Oceń

Parę dni temu w mediach społecznościowych pojawił się ciekawy projekt sportowy, związany z naszym miastem. Mowa o Gorlickim Klubie Pływackim „Fala” deklarującym się jako pierwsza tego typu organizacja sportowa w Gorlicach.
Płynie nowe?
Autor: Fot. ilustracyjne/freepik.com

 

Zapytaliśmy twórców o ich inicjatywę:

Choć klubem jesteśmy nowym, to kontynuujemy inicjatywę istniejącą już jakiś czas w Gorlicach pod nazwą Gorlickie Stowarzyszenie Pływackie „Fala”. Pływanie w ramach „Fali” prowadziłam przez 6 lat. Wydaje mi się, że nasza praca została dobrze oceniona przez rodziców, a dzieci chętnie uczęszczały na zajęcia, bawiły się pływaniem i przy okazji opanowały tę umiejętność.

Pływanie ma pozytywny wpływ na wszechstronny rozwój osobowy, pozwala oswoić się z wodnym żywiołem, sprzyja wzrostowi sprawności fizycznej i ogólnej wydolności, poprawia sylwetkę. To przyciąga dzieci i młodzież do tej dyscypliny, nie tylko dlatego, żeby nauczyć się pływać – mówi Weronika Krzysztoń, przewodnicząca stowarzyszenia.

 

Inicjatorzy nowego otwarcia podkreślają również, że regularne uczęszczanie na zajęcia sportowe poza ogólnymi korzyściami dla organizmu, stymuluje wewnętrzną dyscyplinę i owocuje wzmocnieniem relacji międzyludzkich, tak ważnych w dzisiejszych czasach. Dlatego też zachęcają do uprawiania sportu w ogóle, a pływania w klubie „Fala” szczególnie.

Postanowiliśmy rozszerzyć ten projekt i przekształcić go, proponując młodym Gorliczanom nie tylko naukę pływania dla dzieci i młodzieży, ale także dalsze szkolenie w celu podjęcia kwalifikowanej rywalizacji sportowej, nie zapominając przy tym, że sport ma być przede wszystkim zdrową zabawą. Do stowarzyszenia dołączyłem całkiem niedawno, natomiast przygodę z pływaniem zaczynałem jeszcze w gorlickim MOSie, a później kontynuowałem w dębickich Bobrach, rywalizując na poziomie ogólnopolskim.

I tak wspólnie zmieniliśmy najpierw nazwę, a następnie charakter całej organizacji, rozszerzając go o sport kwalifikowany, którego nigdy w Gorlicach realnie nie było. Efektem jest uzyskanie już w maju licencji Polskiego Związku Pływackiego, pozwalającej nam na pozyskiwanie środków i wsparcie przez związek zarówno centralny jak i okręgowy, ale również późniejszą rywalizację w akredytowanych zawodach.

Remont na pływalni, a wcześniej sytuacja epidemiologiczna nieco opóźniają nasze działania, ale zamierzamy skorzystać chwilowo z uprzejmości gospodarzy innych tego typu obiektów, zwłaszcza w Jaśle, czy nieco odleglejszej Dębicy, gdzie warunki do uprawiania tej dyscypliny są jedne z najlepszych w Polsce. Dodatkowo możemy skorzystać z wiedzy i doświadczenia moich kolegów trenerów, którzy przeszli naturalnie od zawodnika do roli szkoleniowca. W projekcie weźmie udział także jeszcze jedna osoba, ale zostawimy tę informację na razie dla siebie. Możemy tylko zdradzić, że jest również związana z Dębicą – kontynuuje Bartosz Ryndak.

 

Na płaszczyźnie sportowej w ostatnich latach widać zauważalny rozwój w naszym mieście. Warto przywołać w tym miejscu sukcesy zawodników Gorlickiego Klubu Sportów Walki, ciągle prężenie działającego Gorlickiego Klubu Piłki Siatkowej, czy chociażby powstania szkółki piłkarskiej dla najmłodszych, „Aserekteam”. Z nadzieją przyjmujemy informacje o kolejnym sportowym przedsięwzięciu i trzymamy kciuki za przyszłe sukcesy członków klubu.


Napisz komentarz
Komentarze
Di Mateo 19.09.2021 22:51
Reakcja na żarcik-bezcenna. Są goście zagotowani już na starcie.

vv 07.07.2021 13:11
zmienić musicie nazwę z "fala" na "beton"

gregus 07.07.2021 15:01
To miało być zabawne? Proszę rozwinąć...

ReklamaTylko znani u sprawdzeni producenci! PIŁY TAŚMOWE I TARCZOWE - PŁÓTNA I PAPIERY ŚCIERNE - ŁOŻYSKA I PASY KLINOWE - Sklep Techniczno-Przemysłowy BARABRA w ROŻNOWICACH
ReklamaEdukacja na WSB-NLU – Wybierz kierunek studiów dla siebie! | REKTUTACJA 2022/2023