Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ
Reklama KEBAB PARK – otwarcie wrzesień 2022 – Jesteśmy na Rydarowskiej 6
ReklamaSzybki internet • Wybierz ŚWIATŁOWÓD! • Zapraszamy! Salon ORANGE, GORLICE ul. Legionów 14
Reklama Największy wybór rowerów i e-bike – CZEKAMY NA TWOJE ROWEROWE ZAMÓWIENIE! | IWOBIKE.PL - Let’s bike! - ul. Michalusa 1, GORLICE
Reklama DELIKATESY SZUBRYT – GORLICE, ul. Kościuszki 34A – Sprawdź najnowsze promocje! [od 26 września 2022]]

Z keczupem czy musztardą? Czyli Majóweczka o 180 stopni.

Oceń

Można? Można! Klasa... Jako że wczoraj wypowiedziałem się już na temat publicznie, dziś czuję się w obowiązku to kontynuować. Cicha nadzieja okazała się być niepłonną. Wraz z promieniami słońca przenikającymi przez dachowe okno w pokoju wrócił dobry humor i pozytywna myśl, że wszystko o czym rzesze Polek i Polaków na całym świecie marzą, jednak się uda.
Z keczupem czy musztardą? Czyli Majóweczka o 180 stopni.

Hej! Zwolennicy pierwszomajowej harówki. Słyszę wasze kosiarki, kompletnie wam się nie dziwiąc, gdyż prognozy są dosyć kiepskie i dzisiejszy dzień może być ostatnim możliwym, w tym tygodniu, do wykoszenia trawnika i opielenia rabatki.

Grillowicze i piwerkowicze (+18) pewnie już przygotowani na mały melanż. Pamiętajcie! Brykiet dłużej trzyma temperaturę od zwykłego węgla drzewnego, dłużej się też rozpala. Karkówka powinna zostać położona dopiero wtedy na ruszcie, kiedy atmosfera w palenisku odpowiednio się rozgrzeje.

Kiełbasa nie jest aż tak wymagająca, woli raczej poleżeć na wolnym ogniu i im dłużej się grilluje, tym jest smaczniejsza. Szczerze odradzam używania jednorazowych palenisk z marketu. Przygotowywane na nich jedzenie trąca później rozpałką, a może to tylko ja nie umiałem się z tym obejść. Mimo wszystko - odradzam.

Zawsze intrygowała mnie jeszcze jedna rzecz, pytanie, dlaczego grillowicze dzielą się na dwie grupy? Tych co jedzą z keczupem i tych, co wolą z musztardą? Czułem się zawsze wyobcowany, gdyż osobiście lubię łączyć te sosy. Może ktoś mi odpowie? A może ktoś też jest taki, jak ja i da znać w komentarzu, żebym nie czuł się całkowicie osamotniony w swoich keczupowo-musztardowych preferencjach.

Żegnam się, życząc smacznego! Używajcie rozsądnie... :) Bless!


Napisz komentarz
Komentarze
Krydan26 02.05.2019 07:47
Ja też używam musztardy i keczupu!Ale najważniejsze to dobry humor miłe towarzystwo i sprzyjająca pogoda!

BARTEK 02.05.2019 12:43
I sałatka grecka

Nadia 01.05.2019 21:24
Tylko z musztardą! xD

lolo 01.05.2019 21:11
grilowanie bardzo szkodliwe odradzam:)

Arczi 02.05.2019 09:18
dlaczego?

lolo 02.05.2019 16:00
podczas grilowania powstaja rózne zwiazki chemiczne ktore działaja toksycznie na organizm bardziej jak papierosy

??? 05.05.2019 13:50
Hahaha

ReklamaTylko znani u sprawdzeni producenci! PIŁY TAŚMOWE I TARCZOWE - PŁÓTNA I PAPIERY ŚCIERNE - ŁOŻYSKA I PASY KLINOWE - Sklep Techniczno-Przemysłowy BARABRA w ROŻNOWICACH
ReklamaEdukacja na WSB-NLU – Wybierz kierunek studiów dla siebie! | REKTUTACJA 2022/2023