Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
ReklamaSądecka Jesień Kulturalna 2022 – pełen program
ReklamaSzybki internet • Wybierz ŚWIATŁOWÓD! • Zapraszamy! Salon ORANGE, GORLICE ul. Legionów 14
Reklama IWO COMPUTERS – Najlepsze produkty do pracy, gry i rozrywki! – Sprawdź naszą ofertę
Reklama DELIKATESY SZUBRYT – GORLICE, ul. Kościuszki 34A – Sprawdź najnowsze promocje! [od 26 września 2022]]

Koncerty Finałowe Letniej Akademii Muzyki – X Festiwal Muzyki Emanacje 2022 | zapowiedzi imprez – halogorlice.info

Koncerty Finałowe Letniej Akademii Muzyki – X Festiwal Muzyki Emanacje 2022 | zapowiedzi imprez – halogorlice.info


Serdecznie zapraszamy na koncert Letniej Akademii Muzyki!

kiedy: 5 sierpnia (piątek), godz. 18

gdzie: Galeria Sztuki Dwór Karwacjanów w Gorlicach

Rezerwacja biletów dostępna TUTAJ

 

Podobnie jak Festiwal „Emanacje”, Letnia Akademia Muzyki realizowana jest niemal od samego początku działalności Centrum w Lusławicach i równie mocno kojarzy się z latem. Tradycja Akademii spoczywa w relacji mistrz-uczeń, kultywowanej w formie spotkań polskich młodych muzyków z wielkimi autorytetami w ich dziedzinie. Tegoroczną Letnią Akademię Muzyki dedykowana jest uczestnikom programu Prezentacje - talentom zaprezentowanym na lusławickiej scenie w ramach cyklu realizowanego od marca 2021 roku. Reprezentujący młode pokolenie artyści są uczestnikami i faworytami wielu prestiżowych konkursów oraz kandydatami do najlepszych uczelni muzycznych w Polsce i Europie. 

Na Letnią Akademię Muzyki zaproszeni są jako soliści kształtujący swoje osobowości muzyczne. Przygotowania do koncertów finałowych przeplatane są warsztatami i wykładami, a przede wszystkim spotkaniami z niezwykłymi postaciami świata muzyki – Adamem Sztabą, Mateuszem Smoczyńskim, Pawłem Gusnarem czy Piotrem Wyleżołem. Ideą tych spotkań jest inspirowanie otwartej wyobraźni muzycznej i poszukiwania własnego muzycznego języka, a także przybliżenie perspektywy kompozytora czy improwizatora. 

Uczestnicy Letniej Akademii Muzyki zaprezentują się jednak przede wszystkim jako znakomici wykonawcy. Repertuarem wypełniającym dwa finałowe koncerty będą ich solowe wykonania. Zgodnie z tradycją LAM, koncerty finałowe będą niezwykle różnorodne, ukazujące bogactwo muzyczne i instrumentalne. 

Koncerty finałowe to także powrót EMANACJI do najpiękniejszych miejsc w regionie. Od pierwszej edycji, istotą Festiwalu było ożywienie muzyką nie tylko Lusławic, ale także wielu wspaniałych koncertowych lokalizacji. Galeria Sztuki Dwór Karwacjanów w Gorlicach oraz Centrum Paderewskiego w Kąśnej Dolnej to instytucje partnersko uczestniczące w kolejnych edycjach Festiwalu EMANACJE prezentujące artystów przed swoją stałą publicznością. Szczególnie miło jest nam powrócić w te miejsca w ramach Letniej Akademii Muzyki, jednego ze sztandarowych programów Centrum. 


ul. Wróblewskiego 10 A Gorlice, małopolskie
Rozpoczęcie: 05.08.2022
ReklamaTylko znani u sprawdzeni producenci! PIŁY TAŚMOWE I TARCZOWE - PŁÓTNA I PAPIERY ŚCIERNE - ŁOŻYSKA I PASY KLINOWE - Sklep Techniczno-Przemysłowy BARABRA w ROŻNOWICACH
ReklamaSądecka Jesień Kulturalna 2022 – pełen program
ReklamaEdukacja na WSB-NLU – Wybierz kierunek studiów dla siebie! | REKTUTACJA 2022/2023