Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ
Reklama KEBAB PARK – otwarcie wrzesień 2022 – Jesteśmy na Rydarowskiej 6
ReklamaSzybki internet • Wybierz ŚWIATŁOWÓD! • Zapraszamy! Salon ORANGE, GORLICE ul. Legionów 14
Reklama IWO COMPUTERS – Najlepsze produkty do pracy, gry i rozrywki! – Sprawdź naszą ofertę
Reklama DELIKATESY SZUBRYT – GORLICE, ul. Kościuszki 34A – Sprawdź najnowsze promocje! [od 26 września 2022]]

Wystawa prac Daniela Szczerby i koncert zespołu Dorośli – Przystanek Wapienne | zapowiedzi imprez - halogorlice.info

Wystawa prac Daniela Szczerby i koncert zespołu Dorośli – Przystanek Wapienne | zapowiedzi imprez - halogorlice.info

Autor zdjęcia: materiały promocyjne/Przystanek Wapienne

Źródło zdjęcia:„Przystanek Wapienne" zaprasza na malarskie i muzyczne opowieści, wystawy prac młodego lokalnego artysty Daniela Szczerby i koncert zespołu Dorośli.

kiedy: 24 września 2022 (sobota), godz. 15

gdzie: Przystanek Wapienne, 38-307 Wapienne„Za Ostatnią Latarnią” to tytuł dwudniowej wystawy prac młodego lokalnego artysty Daniela Szczerby, połączonej z koncertem zespołu Dorośli. Daniel jest laureatem nagrody Burmistrza Gorlic im. Alfreda Długosza, dlatego warto się wybrać do Wapiennego. To pierwsza plenerowa wystawa, która jest osobistym spojrzeniem na życie i krajobraz w Beskidzie Niskim. 

Malarstwo pejzażowe Daniela, utrzymane w realistycznej konwencji, wynika z jego zainteresowania życiem codziennym, umiłowaniem natury i zachwytem nad pięknem beskidzkiego krajobrazu. Dlatego wystawa „Za Ostatnią Latarnią” będzie podążaniem śladami miejsc i atrakcji uwieńczonych na obrazach, aby można było poczuć na własnej skórze jak smakuje Beskid Niski.

Artysta w swojej twórczości zajmuje się głównie pejzażami, ale też bierze udział w wielu ciekawych interdyscyplinarnych projektach (wykonuje i odnawia stare meble, tworzy dekoracje ścienne oraz renowacje polichromii). Często prezentuje uzyskane efekty swoich prac w mediach społecznościowych, a rzeczywiste dzieła pojechały między innymi do USA, Kanady, Australii, Brazylii, Wielkiej Brytanii, Francji, Holandii, Niemiec, Ukrainy.

Odbył wiele wędrówek po kraju i nie tylko. Malował w różnych okolicznościach przyrody, a z wypraw przywoził rysunki malowane kawą. Wszystkie prace przy pomocy własnych rąk i prostych narzędzi oprawia w drewniane ramy. Robinia akacjowa, drewno wenge, drewno bukowe, żadne nie jest mu obce i potrafi stworzyć jedyne w swoim rodzaju lampy, stoliki i ramy. Daniel posiada ogromną wyobraźnię i rozwiniętą kreatywność, a wszystkie te cechy pozwalają na tworzenie unikalnych projektów. Jednym z nich jest logo Przystanku Wapienne. Dostosował je do naszego indywidualnego gustu i stylu.

Pomysłowość artysty jest niestandardowa, na ostatnich pracach pojawiała się postać kota, która wędruje po Beskidzie. Ciekawe gdzie go teraz można spotkać. Zachęcamy do poszukiwania kota.

Wystawa będzie dostępna 24 i 25 września 2022.


Lokalizacja
Wapienne, małopolskie
Rozpoczęcie: 24.09.2022 15:00
Zakończenie: 24.09.2022 20:00
ReklamaTylko znani u sprawdzeni producenci! PIŁY TAŚMOWE I TARCZOWE - PŁÓTNA I PAPIERY ŚCIERNE - ŁOŻYSKA I PASY KLINOWE - Sklep Techniczno-Przemysłowy BARABRA w ROŻNOWICACH
Reklama Auto Złom Gubała – kasacja pojazdów, sprzedaż części, Zagórzany 724 | UWAGA! W promieniu 50 kilometrów od naszej siedziby nie pobieramy żadnych opłat za transport pojadu do kasacji!