Od wtorku (25 kwietnia) do dzisiaj (27 kwietnia) melomani mogli towarzyszyć najmłodszym muzykom podczas przesłuchań muzycznego konkursu akordeonowego.
Komisja konkursowa nagrodzi najlepszych uczniów już dzisiejszego popołudnia. O godz. 16 w Auli ZPSM w Gorlicach rozpocznie się koncert laureatów jubileuszowych XX Konfrontacji Akordeonowych.
Organizatorzy zapraszają też już dziś (27 kwietnia) do Parku Miejskiego w Gorlicach na finał imprezy, podczas którego wystąpi Marcin Wyrostek z zespołem Coloriage.
Początek koncertu dziś (27 kwietnia) o godz. 18 w Parku Miejskim w Gorlicach. Dzisiejszy koncert w parku będzie jednocześnie rozpoczęciem Dni Gorlic 2023. Pełen program znajdziecie tutaj >>>XX Gorlickie Konfrontacje Akordeonowe i Marcin Wyrostek | halogorlice.info
O konkursie rozmawiamy z dyrektorem Szkoły Muzycznej w Gorlicach, Henrykiem Rąpałą.
Wyniki Kategorii I:
- I miejsce – Alan Chuchla
- II miejsce – Klara Kubrak, Krzysztof Gad, Paweł Kiełb
- III miejsce – Aleksander Skut, Antoni Golema, Kacper Siwiecki, Karol Biela, Krystian Kocaj, Tymon Lech
- wyróżnienia – Antoni Skrzypiec, Bartłomiej Buraczek, Chorobik Mikołaj, Kacper Machowski, Karol Juczak, Oliwier Florek, Tymoteusz Bulas, Wiktor Kaczkowski, Wiktor Zięcinia
Wyniki Kategorii II:
- I miejsce – Filip Krysztofik
- II miejsce – Ksawery Widuch
- III miejsce – Jakub Pilarski, Mateusz Neckar
- wyróżnienia – Małgorzata Dyczewska, Marcin Pawlik, Marta Cebula, Radosław Wilk, Szymon Sidorek
Wyniki Kategorii III:
- I miejsce – Michał Stochel
- II miejsce – Bartłomiej Widełka
- III miejsce – Mateusz Kałamarz, Iga Szymborska
- wyróżnienia – Adrian Chrząścik, Jan Zawadzki, Filip Mróz, Viktor Czuliński
Wyniki Kategorii IV:
- I miejsce – Franciszek Wojnarski
- II miejsce – Piotr Zawisza
- III miejsce – Kacper Kosztyła, Ireneusz Gruszka, Jakub Figura
- wyróżnienia – Karol Michalik, Filip Siwiecki, Konrad Łyszczarz, Mikołaj Michalczyk, Łukasz Rogóż
Wyniki Kategorii V:
- I miejsce – Krzysztof Polnik
- II miejsce – Natalia Kowalska, Maciej Ochwat
- III miejsce – Damian Markowicz, Mateusz Tenerowicz
- wyróżnienia – Kacper Batycki, Albert Woelke, Łukasz Skubisz, Daminik Zhykh
Wyniki Kategorii VIa:
- I miejsce – Małgorzata Dyczewska, Jakub Pilarski
- II miejsce – duet Maja i Victor – Maja Niekurzak (skrzypce), Victor Czuliński (akordeon)
- III miejsce – Kwintet akordeonowy – Karol Tokarczyk, Emilia Bukowiec, Oliwier Florek, Łukasz Więcej, Szymon Hutek
- wyróżnienia – Kapera Duo – Natalia Kapera i Jakub Kapera, Duet – Tymoteusz Kłak i Szymon Kukla
Wyniki Kategorii VIb:
- I miejsce – Akosaxdeon Duo – Agnieszka Marmol (saksofon), Bartłomiej Sowa (akordeon)
- II miejsce – Kwintet akordeonowy – Marcel Semeniuk, Stanisław Krupa, Jakub Palinowski, Marcin Mitura, Mateusz Golonka
- wyróżnienia – Kwintet akordeonowy – Mateusz Tenerowicz, Mateusz Łaś, Jan Szura, Jarosław Skrzypek, Jakub Kawa, K.A.T.O.R.G.A – Karol Michalik, Konstanty Sobula, Łukasz Rogóż
Wyniki Kategorii VIc:
- I miejsce – Przemysław Religa (gitara), Damian Markowicz (akordeon)
- II miejsce – Threek TRIO – Krzysztof Polnik, Kacper Batycki, Kacper Kaczmarek
- wyróżnienia – Trio akordeonowe – AMFN – Kacper Brudel, Joanna Baran, Grzegorz Kuryła, Duet Wiktoria Szymczyk & Maciej Ochwat – Wiktoria Szymczyk (skrzypce) i Maciej Ochwat (akordeon)
Organizatorzy:
• Zespół Państwowych Szkół Muzycznych w Gorlicach
• Centrum Edukacji Artystycznej
• Stowarzyszenie Przyjaciół Muzyki w Gorlicach
Sponsorzy:
• Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego
• Miasto Gorlice
• Starostwo Powiatowe w Gorlicach
• Gmina Gorlice
• Gmina Moszczenica
• Gmina Ropa
• Bank Spółdzielczy w Gorlicach
• Gorlickie Centrum Kultury
• Muzeum Dwory Karwacjanów i Gładyszów
• Drukarnia Glinik Robert Huk
• Anderski instrumenty muzyczne
• SCANDALLI
• Cech Rzemiosł i Przedsiębiorczości w Gorlicach
• Firma LIBBUD PLUS ZIĘBA
• Firma Multikop – Marcin Soczek
• Firma Handlowa ARKA – Elżbieta Kijek
• Firma Handlowa AFK – Jerzy Biełołus
Patronat medialny:
• Regionalna Telewizja Gorlicka
• Gorlice.tv
• halogorlice.info
• Gazeta Krakowska
Napisz komentarz
Komentarze