W minioną sobotę (28 maja) na terenie Małopolskiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Krakowie uczniowie szkół ponadpodstawowych rywalizowali w ramach wojewódzkiego finału XXIV edycji Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego.
Znaleźli się tam także reprezentanci naszego powiatu wybrani w czasie kwietniowych eliminacji >>>W której szkole mają najlepszych kierowców? Powiatowe eliminacje turnieju MOTO
W czasie turnieju wojewódzkiego zaprezentowało się 6 drużyn (trzyosobowych). Uczestnicy zbierali punkty w czasie kolejnych konkurencji:
- testu wiedzy (pierwsza część pytań dotyczyła przepisów ruchu drogowego, a druga stanowiła tzw. test skrzyżowań);
- przygotowania pojazdu do jazdy (gdzie uczniowie musieli wykazać się znajomością mechaniki samochodowej i odnaleźć w pojazdach usterki);
- jeździe sprawnościowej motorowerem (uczniowie musieli bezpiecznie i z zachowaniem technicznej poprawności pokonać wyznaczoną trasę);
- jazda sprawnościowa samochodem z tzw. „talerzem Stewarta” (uczniowie musieli pokonać wyznaczony tor samochodem, do którego przyczepiony był tzw. talerz Stewarta; przykładowy przejazd możecie zobaczyć na naszym nagraniu TUTAJ).
Suma wyników z kolejnych przejazdów pozwoliła określić ostateczną kolejność na podium. Mistrzami województwa małopolskiego XXIV edycji Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego zostali uczniowie Zespołu Szkół Techniczno - Ekonomicznych w Myślenicach i właśnie stamtąd pochodził uczeń, który zajął najwyższe miejsca w klasyfikacji indywidualnej.
Łączne wyniki były następujące:
W klasyfikacji drużynowej:
I miejsce – drużyna z Zespołu Szkół Techniczno - Ekonomicznych w Myślenicach.
II miejsce – drużyna z Zespołu Szkół Samochodowych w Nowym Sączu.
III miejsce – drużyna z Zespół Szkół Zawodowych w Gorlicach.
W klasyfikacji indywidualnej:
I i III miejsce zdobyli uczniowie z Zespołu Szkół Techniczno - Ekonomicznych w Myślenicach.
II miejsce zdobył uczeń z Zespołu Szkół Samochodowych w Nowym Sączu.
Dla najlepszych przygotowano puchary i nagrody rzeczowe ufundowane przez Małopolską Wojewódzką Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego oraz Kuratorium Oświaty w Krakowie.
Nagrody wręczali:
- Paweł Mucha - Dyrektor Małopolskiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Krakowie,
- Marek Rutkowski – Prezes Polskiego Związku Motorowego Oddział w Krakowie,
- Katarzyna Dobrzańska – Junco – Sekretarz Małopolskiej Wojewódzkiej Rady BRD,
- Marcin Janeczek – przedstawiciel Kuratorium Oświaty w Krakowie, podinsp.
- Jarosław Bator – Ekspert Wydziału Ruchu drogowego KWP w Krakowie,
- Antoni Szczepaniak – egzaminator nadzorujący Małopolskiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Krakowie.
Źródło info i foto: Policja Małopolska







![Co? Gdzie? Halo! Świąteczne audycje oraz konkursy pieśni patriotycznych [WTOREK, 27 stycznia 2026] zdjęcie przedstawia snieg](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-co-gdzie-halo-swiateczne-audycje-oraz-konkursy-piesni-patriotycznych-wtorek-27-stycznia-2026-1769469490.jpg)


![Łukasz Brzeziański. Człowiek orkiestra od sportu i rekreacji [QUIZ] zdjęcie przedstawia mężczyznę w dresie](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-lukasz-brzezianski-czlowiek-orkiestra-od-sportu-i-rekreacji-quiz-1769447370.jpg)


![Nowy sprzęt dla szpitala i Państwowej Straży Pożarnej [FOTO/VIDEO] zdjęcie przedstawia grupę osób trzymających tabliczki, za nimi budynek i karetka](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-powiat-gorlicki-podsumowal-wydatki-z-programu-ochrony-ludnosci-nowy-sprzet-dla-szpitala-i-psp-foto-1769432522.jpg)

![Mój przyjaciel Masaj w Gorlicach. Elżbieta Wiejaczka o życiu w tanzańskiej wiosce [FOTO] zdjęcie przedstawia kobietę z czerwonymi koralami i mikrofonem przy ustach](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-moj-przyjaciel-masaj-w-gorlicach-elzbieta-wiejaczka-o-zyciu-w-tanzanskiej-wiosce-foto-1769200543.jpg)
![Rozpoczął się 34. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy [PROGRAM] zdjęcie przedstawia dwóch chłopaków na ulicy](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-rozpoczal-sie-34-final-wielkiej-orkiestry-swiatecznej-pomocy-program-1769336771.jpg)
![Lipinki. Duży pożar budynku gospodarczego, zagrożony budynek mieszkalny [AKTUALIZACJA] zdjęcie przedstawia płonący budynek za drzewami](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-lipinki-duzy-pozar-budynku-gospodarczego-zagrozony-budynek-mieszkalny-foto-video-1768506366.jpg)
![Wspomnienia wracają, tu uczyły się pokolenia. Co pamiętasz z życia gorlickiej „Dwójki”? [QUIZ] zdjęcie przedstawia budynek w mieście, przed którym stoją samochody](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-wspomnienia-wracaja-tu-uczyly-sie-pokolenia-co-pamietasz-z-zycia-gorlickiej-dwojki-quiz-1768297468.jpg)





![Ropa. Groźne zdarzenie drogowe na DK28. Są osoby poszkodowane [AKTUALIZACJA] zdjęcie przedstawia wozy straży pożarnej na jezdni w śniegu](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-ropa-grozne-zdarzenie-drogowe-1768239310.jpg)

![Libusza. Zdarzenie drogowe na DK28 [AKTUALIZACJA] zdjęcie przedstawia zdarzenie w Libuszy](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-libusza-zdarzenie-drogowe-na-dk28-foto-1768138692.jpg)
Napisz komentarz
Komentarze