28. Gorlicki Bieg Sylwestrowy

  • 31.12.2018, 16:29 (aktualizacja 25.01.2019, 08:34)
  • Tomasz Stasiowski

Podziel się:

Oceń:

28. Gorlicki Bieg Sylwestrowy
Tradycyjnie w ostatni dzień grudnia Gorlice pożegnały stary rok imprezą biegową, to właśnie tu odbył się tu już po raz 28. Gorlicki Bieg Sylwestrowy. Na starcie pojawiło się 468 zawodników z wielu krajów.

Bardzo licznie reprezentowana była Ukraina i to właśnie biegacze z tego kraju zdominowali rywalizację w kategorii mężczyzn. Najlepszymi okazali się na dystansie 10 km, Wasyl Kowal (z Żytomira) i na 5 km, Konstiatyn Koliada (ze Lwowa). Wśród kobiet dominowały Renata Pliś (ze Świnoujścia) i Katarzyna Broniatowska (z Krakowa). Pełne wyniki zawodów można znaleźć tu - LINK.

Na starcie nie pojawił się triumfator kilku ostatnich edycji imprezy, rekordzista trasy, Szymon Kulka, który ostatnio doznał poważnej kontuzji i poddaje się teraz rekonwalescencji.

Niestety 31 grudnia 2018 nie dopisała aura, temperatura wahała się w okolicy zera, padał bardzo nieprzyjemny deszcz ze śniegiem, dawało się też odczuć mocne podmuchy wiatru. Był to na pewno jeden z ważniejszych powodów, dla którego na starcie imprezy pojawiło się mniej zawodników niż zazwyczaj, przypomnijmy, w ostatnich latach frekwencja tych zawodów sięgała liczby 600 biegaczy.

Powodów, jakie mogły nie sprzyjać większej ilości biegaczy, było też więcej. Wielu biegaczy, którzy pojawili się na mecie, by dopingować swoich kolegów, narzekało na dość wysokie wpisowe oraz powtarzające się błędy organizacyjne. Pisaliśmy już o nich przez ostatnie kilka lat z rzędu, jednak nasz głos w tej sprawie nie został dosłyszany. Cóż, impreza zmierzająca do okrągłego jubileuszu w 2020 roku, aby móc się rozwijać, musi odrobić wiele lekcji.

Gratulujemy wszystkim zawodnikom dobrego biegu, a organizatorom życzymy powodzenia i dobrych pomysłów na kolejną 29. edycję imprezy. Do zobaczenia za rok.

Zapraszamy do galerii zdjęć znajdującej się poniżej.

 

 

Tomasz Stasiowski

Zdjęcia (78)

Podpięte galerie zdjęć:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe