Tyle goli ile stopni Celsjusza

Inauguracja rundy wiosennej IV ligi piłki nożnej odbyła się przy niesprzyjających okolicznościach przyrody. Zimno, przeszywający wiatr i padający deszcz nie pomagał piłarzom w poczynaniach na boisku, które było grząskie i śliskie. Gorliczanie w starciu z LKS-em Szaflary, zrewanżowali się przeciwnikom za porażkę w rundzie jesiennej (3:4).

Glinik Gorlice - LKS Szaflary 4:0 (0:0)

bramki: Ogrodnik 54', Czechowicz 80', bramka samobójcza 88', Wilczkiewicz 91'

Pierwsza połowa przebiegała pod dyktando gości, którzy przejęli inicjatywę w środku boiska i czesto wyprowadzali groźne akcje w okolice pola karnego gospodarzy. Na całe szczęście napastnicy drużyny z Szaflar byli nieskuteczni i nie udało im się zdobyć gola.

W drugiej połowie gra nabrała rumieńców a gospodarze zaczęli sobie coraz lepiej poczynać na boisku. W 50 min jedna z akcji Glinika zakończyła się faulem zawodnika z Szaflar, za który otrzymał czerwoną kartkę. Rzut wolny przyniósł gorliczanom prowadzenie, piękną bramkę strzałem zza pola karnego zdobył Daniel Ogrodnik.

Chwilę później siły na boisku zostały wyrównane, drugą żółtą kartkę otrzymał zawodnik Glinika, Tomasz Rząca i musiał opuścić pole gry. Inicjatywę na boisku przejęli gorliczanie ale to przeciwnicy zdobyli gola, który nie został jednak uznany, sędzia spotkania dopatrzył się pozycji spalonej.

Rozstrzygnięcie spotkania nastąpiło w 80 min spotkania. Po szybkiej akcji skrzydłem i dośrodkowaniu Jakuba Dziedzica, piłkę do bramki rywali wpakował Konrad Czechowicz. Kilka minut później w bardzo podobnej sytuacji futbolówkę do własnej bramki wbił zawodnik Szaflar, Florian Kamiński.

Kropkę nad "i" w akcji sam na sam i asyście Piotrka Stępkowicza, postawił debiutujący w drużynie Glinika, Damian Wilczkiewicz.

2.  Barciczanka Barcice 16 29 9 2 5 32-19 5 0 4 13-11 4 2 1 19-8 2 6 2 0 0 4-2
3.  Skalnik Kamionka Wielka             16 29 9 2 5 28-19 6 1 1 16-7 3 1 4 12-12 2 3 1 0 1 2-2
12.  KS Tymbark 17 19 6 1 10 23-36 4 0 5 14-20 2 1 5 9-16 2 3 1 0 1 3-3
13.  Sandecja II Nowy Sącz 15 19 5 4 6 30-36 3 3 3 22-18 2 1 3 8-18 2 3 1 0 1 3-4
14.  MLKS Żabno 16 18 5 3 8 28-36 4 3 3 19-21 1 0 5 9-15
15.  KS Zakopane 16 16 5 1 10 12-29 5 0 3 9-11 0 1 7 3-18
16.  Ciężkowianka Ciężkowice 16 9 2 3 11 20-44 1 2 4 6-13 1 1 7 14-31