Reklama Sklep z artykułami elektrycznymi: oświetlenie LED, kable i przewody, gniazda i łączniki, rozdzielnice, telewizja przemysłowa, alarmy, aparatura modułowa. Hurtownia. Znakomita jakość w najlepszej cenie! ;)

Jednym lżej, innym ciężko(wice)

Takiego horroru w meczu z ostatnią drużyną tabeli chyba nikt się nie spodziewał. Choć z ligowej arytmetyki wynikało, że to Glinik Gorlice jest zdecydowanym faworytem w starciu z Ciężkowianką to boisko zweryfikowało tą zależność. Po bardzo nerwowym i wyrównanym meczu gorliczanie zwyciężyli 5:4, utrzymując 5. lokatę w tabeli. Drużna żeńska Glinika wygrała 8:0 z Piastem Łapanów i awansowała na 6 miejsce w tabeli III ligi.

Glinik Gorlice - Ciężkowianka Ciężkowice 5:4 (2:0)

To był ważny mecz, w którym gorliczanie musieli zdobyć komplet punktów. Gdy po pierwszej połowie gospodarze prowadzili 2:0 mało kto wierzył w zwrot wydarzeń na boisku. Jednak ambitnie grający ciężkowiczanie doprowadzlii do remisu 3:3. Emocje w meczu zostały rozpalone do czerwoności, gra stała się bardzo nerwowa i obfitowała w wiele fauli. Gospodarze posiadali przewagę na boisku, którą udokumentowali czwartym golem autorstwa Jakuba Dziedzica. Kiedy wydawało się, że losy spotkania są już przesądzone drużyna z Ciężkowic wywalczyła rzut wolny. Dośrodkowanie z ok. 40 metrów przedłużył jeden z napastników Ciężkowiczanki i znów był remis (4:4). Na 3 minuty przed końcem regulaminowego czasu gry, drużyna Glinika przeprowadziła akcję, która zakończyła się faulem bramkarza w polu karnym na jednym z napastników gorliczan. Rzut karny wykorzystał Jakub Dziedzic, dzięki czemu gorliczanie przechylili szalę zwycięstwa na swoją stronę i mogą zapisać 3 punkty na swoim koncie.

Na zakończenie rundy jesiennej Glinik Gorlice rozegra u siebie zaległe spotkanie z KS Tymbark (11 listopada, godz. 11.00). Ewentualna wygrana pozwoli utrzymać gorliczanom bardzo dobrą 6. lokatę, która jest dobrym prognostykiem przed wiosenną batalią o utrzymanie się w IV lidze.

Piast Łapanów - Glinik Gorlice 0:8

Kolejne wysokie zwycięstwo dziewczyn Glinika Gorlice. Widać, że zespół jest w bardzo dobrej formie. Niewiele zabrakło do tego, by drużyna znalazła się w grupie mistrzowskiej walczącej o awans do II ligi (awansowały tam cztery pierwsze w tabeli drużyny). Po pierwszej rundzie rozgrywek Glinik Gorlice zajął 6. miejsce ustępując czwartej Tuchovii zaledwie 4 punktami. Przypomnijmy Glinik na boisku wywalczył dodatkowo jeszcze 3 punkty, które zostały mu zabrane walkowerem za udział nieuprawnionej, zbyt młodej zawodniczki w meczu z Olimpią Szaflary.

Teraz nastąpi połączenie grup mistrzowskich i spadkowych obu III lig małopolski. Glinik Gorlice trafił do grupy spodkowej. Do tej rozgrywki zostanie zaliczony dorobek drużyny w jesiennych rozgrywkach (16 punktów). Docelowo 8 z 12 drużyn zostanie zdegradowanych do IV ligi. Gorliczanki ze swoim dorobkiem będą zajmować 2. miejsce w nowoutworzonej grupie rozgrywkowej.