Dom bez telewizora – czym go zastąpić?

  • 27.03.2019, 18:54 (aktualizacja 27.03.2019, 19:03)
  • Tomasz Stasiowski
Podziel się:
Oceń:
Dom bez telewizora – czym go zastąpić?
Nowoczesne telewizory dają olbrzymie możliwości kupującym – Smart TV, zakrzywiony ekran czy technologia 3D czynią je urządzeniami na miarę XXI wieku. Jednak przy tym są to sprzęty bardzo drogie, szczególnie jeśli chce się mieć duży ekran. Czy można więc zastąpić telewizor projektorem na co dzień?

Czy projektor może zastąpić telewizor?

Działanie projektora jest proste – wyświetla on obraz przesyłany z laptopa, telefonu czy innego źródła na płaskiej i gładkiej powierzchni. Możesz regulować wielkość wyświetlanego obrazu i dopasowywać go do własnych potrzeb. Rzutnik może współpracować z odpowiednio dobranym ekranem do projektora, albo też wyświetlać obraz bezpośrednio na ścianie. Co więcej, projektor możesz przenosić dowolnie z miejsca na miejsce, w zależności od tego, czy chcesz aktualnie oglądać filmy w salonie, czy też w sypialni, a wielkość ekranu jest o wiele większa niż w bardzo drogich telewizorach. Kogo może zainteresować takie rozwiązanie? Przede wszystkim osoby, w których mieszkaniu nie ma miejsca na stałe umieszczenie dużego telewizora w jednym miejscu, a także tych, który chcą zaoszczędzić, a jednocześnie cieszyć się możliwościami kina domowego.

Czy takie rozwiązanie jest opłacalne?

Jak już wcześniej wspominaliśmy, kupno projektora jest o wiele bardziej opłacalne, niż telewizora. Sam w sobie co prawda nie posiada Smart TV, ale podłączony do komputera pozwala tak samo na surfowanie po internecie. Dobrej jakości rzutnik możesz kupić już za niespełna 2000 zł, podczas gdy ceny przeciętnie dużych telewizorów dopiero zaczynają się w tych granicach. Co więcej, jeśli masz w domu ściany pomalowane na neutralny kolor, a tynki są równe, nie potrzebujesz ekranu do projektora, co również może okazać się sporą oszczędnością!

Jakie jeszcze są zalety wybrania projektora zamiast telewizora?

Poznaj jeszcze kilka zalet projektorów w roli telewizora:

  • Jakość wyświetlanych przez rzutnik obrazów jest obecnie o wiele wyższa niż kilka lat temu. Możesz więc zapomnieć o przydymionym i niezbyt wyraźnym obrazie, a liczyć na niezłą ostrość i bardzo dobre nasycenie kolorów!

  • Rzutnik nie zajmuje wiele miejsca w mieszkaniu, ale i pozwala zachować porządek – jeśli wybierzesz model obsługujący łączności Wi-Fi lub Bluetooth, wówczas możesz zapomnieć o wielu kablach, które tak często towarzyszą właśnie telewizorom.

  • Jeśli martwisz się, że rezygnując z telewizora nie będziesz mógł korzystać z tradycyjnej telewizji, jesteś w błędzie! Wystarczy bowiem, że zaopatrzysz się w projektor wyposażony w tuner TV!

  • Czy wiesz, że posiadając rzutnik oraz ekran do projektora, możesz wyświetlać swoje ulubione filmy na świeżym powietrzu? Jest to szczególnie łatwe w przypadku urządzeń z akumulatorem, które nie potrzebują stałego podłączenia do prądu!

  • Nie musisz wcale posiadać dużego pokoju, by wyświetlać obraz z rzutnika. Obecnie dostępne w sprzedaży są projektory o ultrakrótkim rzucie, które można ustawić bardzo blisko ściany i uzyskać zadowalający efekt!

Tomasz Stasiowski

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Piotr
Piotr 28.03.2019, 08:46
Owszem jakość obrazu lepsza, ale nie porównywalna jednak z telewizorem

Pozostałe