Znamy zwycięzców powiatowych eliminacji turniejów BRD i MOTO

  • 04.04.2019, 11:42 (aktualizacja 04.04.2019, 13:04)
  • Barbara Ćmiech
Podziel się:
Oceń:
Znamy zwycięzców powiatowych eliminacji turniejów BRD i MOTO
We wtorek (2 kwietnia) odbyły się powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Motoryzacyjnej, a zaledwie dzień później rozgrywały się eliminacje do Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym. Po raz kolejny obyło się bez niespodzianek i na najwyższym stopniu podium stanęli zwycięzcy z poprzednich lat.

Eliminacje do Turnieju Wiedzy Motoryzacyjnej, skierowanego do uczniów szkół średnich, odbyły się w Zespole Szkół Technicznych w Gorlicach.

W konkursie wystartowało pięć drużyn reprezentujących gorlickie placówki: Zespół Szkół Ekonomicznych, Zespół Szkół Zawodowych, Branżową Szkołę I Stopnia Cechu Rzemiosł i Przedsiębiorczości oraz dwie drużyny reprezentujące gospodarzy, czyli Zespół Szkół Technicznych.

Przedstawiciele drużyn zmagali się w sześciu dyscyplinach: teście wiedzy o przepisach ruchu drogowego, teście wiedzy z historii motoryzacji, jeździe samochodem z talerzem Stewarta, jeździe sprawnościowej na motorowerze, obsłudze codziennej pojazdu oraz udzielaniu pierwszej pomocy przedmedycznej. Po zsumowaniu punktów z poszczególnych konkurencji wyłoniono zwycięską drużynę, którą tworzyli uczniowie Zespołu Szkół Technicznych – Sławomir Belczyk, Tomasz Jurek i Wiktor Labut.

Zmagania w Konkursie Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym podobnie jak rok temu miały miejsce w hali Powiatowego Zespołu Placówek Oświatowych w Bieczu. W turnieju rozegranym w dwóch grupach wiekowych brało udział łącznie dziewięć drużyn reprezentujących szkoły podstawowe powiatu gorlickiego (Biecz, Libusza, Ropa, Siedliska, Sitnica).

Zawodnicy musieli zmierzyć się z trzema konkurencjami: testem wiedzy o bezpieczeństwie ruchu drogowego, jazdą rowerem po torze przeszkód, a także znajomością wiedzy o udzielaniu pomocy przedmedycznej.

W obydwu przedziałach wiekowych zwycięzcami, podobnie jak przed rokiem, okazali się przedstawiciele Szkoły Podstawowej nr 2 w Ropie. W skład zwycięskiej drużyny w grupie młodszej wchodzili: Otylia Święs, Joanna Koszyk, Kamil Trojanowicz i Szymon Lisowicz. Najlepszy wynik indywidualny w tej kategorii wiekowej uzyskała Otylia Święs, która jako jedyna rozwiązała test wiedzy bezbłędnie. Najlepszą drużynę w grupie starszej tworzyli: Aleksandra Karpińska, Natalia Lisowicz i Patryk Matuszyk. W tej grupie wiekowej najlepszą indywidualnie była Aleksandra Karpińska.

Serdecznie dziękujemy członkom Komitetu Organizacyjnego obu turniejów za zaangażowanie w organizację – Państwowej Straży Pożarnej w Gorlicach, Automobilklubom Gorlickiemu i Bieckiemu, Pani Annie Wirchniańskiej oraz Panu Jerzemu Bugno. Równie serdeczne podziękowania kierujemy do Małopolskiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Nowym Sączu, Polskiego Związku Motorowego w Krakowie, Burmistrza Gorlic, Wójtów Gmin: Gorlice, Ropa i Łużna oraz Automobilklubu Bieckiego za ufundowanie atrakcyjnych nagród dla zwycięzców.

Źródło info: KPP w Gorlicach
Foto: własne/ KPP w Gorlicach

 

Barbara Ćmiech

Zdjęcia (33)


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Monia
Monia 04.04.2019, 12:56
Gratulacje dla Otylii Święs!!!
Otylia
Otylia 04.04.2019, 15:05
Dziękuje bardzoo

Pozostałe