Niech te przedmioty wrócą do swoich właścicieli a przestrzeń publiczna będzie czysta.

  • 13.04.2019, 21:59
  • Tomasz Stasiowski

Podziel się:

Oceń:

Niech te przedmioty wrócą do swoich właścicieli a przestrzeń publiczna będzie czysta.
Akcja sprzątania świata nabiera rumieńców. Szanowni Czytelnicy. Zobaczcie, jak dużo robi się dla zachowania porządku i czystości w naszym najbliższym otoczeniu. Prezentujemy facebookowy wpis, o którego udostępnienie zostaliśmy poproszeni. Treść posta publikujemy w niezmienionej formie.

Jak pewnie niektórzy z Was wiedzą, dziś odbyła się akcja sprzątania miasta, zorganizowana przez wspaniałych ludzi z Mój czysty powiat. Była nas naprawdę spora gromada i - pomimo przerażającej ilości śmieci - super było zobaczyć, że są w Gorlicach tacy fajowi ludzie, którzy potrafią poświęcić sobotnie przedpołudnie, żeby posprzątać wspólne tereny Była też spora gromadka dzieciaków (najmłodsze w wieku 2 latka!) - co w ogóle jest fantastyczne Brawo Ci rodzice!

Mnie i mojej super siostrze Jolanta Wantuch-Skorupa przypadł w udziale mały, acz bogaty w znaleziska (także natury biologicznych odpadów ludzkich ) kawałek wokół dawnego zegara słonecznego na tyłach Domu Nauczyciela. 3 godziny zbierania wokół cokołu, wzdłuż schodów koło kościoła i na zboczu zaowocowało:

- 6 worami śmieci (przewaga szklanych butelek po winach musujących i wódce, w tym sporo rozbitych),
- kilkoma sztukami odzieży i 1 torebką,
- całą garścią biżuterii, najprawdopodobniej należącej do jakiejś nastolatki,
- 3 portfelami (każdy ze zdjęciem dziecka lub obrazkami świętych, co wskazuje że najprawdopodobniej zostały skradzione starszym osobom - pewnie w okolicy kościoła )
- 2 dowodami osobistymi, leżącymi luzem w krzakach (obydwa wciąż ważne)!

2 ostatnie znaleziska zdają się sugerować, że teren wokół cokołu to miejsce spotykania się miejscowych złodziejaszków, którzy po kradzieży i wyjęciu pieniędzy itp., wyrzucają resztę w chwasty.

Dowody osobiste są już na pewno dawno zastąpione nowymi, porfele też. Mimo to fajnie byłoby zwrócić je ich właścicielom, choćby dla spokoju, że dowody nie są wykorzystywane w nieczystych sprawkach. Pozostała w portfelach zawartość (która powinna pozwolić na rozpoznanie do kogo należą) może mieć co najwyżej wartość sentymentalną, ale to też ważne


Zdjęcia i opisy zawartości - na końcu albumu.

W trakcie dzisiejszej akcji, koło Lidla znaleziono kolejny dowód osobisty - na dowodzie był adres i wspaniały organizator dzisiejszej akcji Andrzej Wojtas odwiózł dowód właścicielowi - okazał się nim staruszek z Kobylanki, mieszkający w biednym domku pod strzechą (!).
Starszy pan powiedział, że w skradzionym portfleu miał wybrane z banku całe swoje oszczędności w kwocie 4.000 zł - na remont dachu... którego, jak powiedział, nigdy w swoim życiu już nie zrobi 💔

😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭

Mam nadzieję, że udostępnicie

 Więcej szczegółów na profilu - KLIKNIJ W LINK

Tomasz Stasiowski

Zdjęcia (32)


Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

kropka
kropka 14.04.2019, 20:15
Bardzo dobry pomysł. Każdy jesień życia powinien spędzić w przyzwoitych warunkach.
bartek
bartek 14.04.2019, 15:38
schronisko zbiera pomóżcie ,na magurze to już druga zrzutka.
olga
olga 14.04.2019, 15:37
Pani wantuch może coś uzbieracie wreszcie dla psów a nie tylko prosić.
badigeon
badigeon 14.04.2019, 09:35
jak można starszemu Panu z Kobylanki pomóc?
Fio
Fio 13.04.2019, 22:58
Gdyby była organizowana zrzutka dla pana na dach, to dajcie znać, chętnie się dołożę

Pozostałe