Pijani wypełnili kronikę policyjną. Alkohol plus kąpiel to złe połączenie.

  • 10.07.2019, 09:11
  • Żródło: wykorzystano fragment artykułu ze strony KPP Gorlice
Podziel się:
Oceń:
Pijani wypełnili kronikę policyjną. Alkohol plus kąpiel to złe połączenie. fot. ilustracyjne / warminsko-mazurska.policja.gov.pl
Wyjątkowo spokojnie upłynął kolejny lipcowy tydzień. Przyjemna temperatura i piękne okoliczności przyrody wpłynęły na wielu wypoczywających rozluźniająco.

Piękna pogoda w czasie ostatniego weekendu przyciągnęła nad zalew w Klimkówce wielu amatorów letniego wypoczynku nad wodą. Nie wszyscy jednak potrafili korzystać z uroków Beskidu Niskiego w sposób odpowiedzialny. Tylko w sobotę i niedzielę policjanci ukarali mandatami 8 mężczyzn, którzy pływali rowerkami, znajdując się w pod działaniem alkoholu.

W sobotnie popołudnie gorliccy wodniacy sprawdzili stan trzeźwości dwóch młodych mężczyzn, którzy pływali rowerkiem wodnym. Okazało się, że obaj znajdują się pod silnym działaniem alkoholu. Pierwszy z nich miał 1,16, a drugi 2,5 promila alkoholu. Obaj ukarani zostali mandatami po 500 złotych. Podobna sytuacja wystąpiła w niedzielne popołudnie, kiedy to ujawniono aż 5 nietrzeźwych amatorów wodnego wypoczynku. Wszyscy mężczyźni ukarani zostali mandatami karnymi w kwocie 500 złotych. Jednym z nich był mieszkaniec sąsiedniego powiatu nowosądeckiego, który pływał rowerkiem, mając niemal 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Przypominamy, że zgodnie z przepisami ustawy z dnia 18 sierpnia 2011 r. o bezpieczeństwie osób przebywających na obszarach wodnych (Dz. U. Nr 208, poz. 1240) kara grzywny grozi zarówno osobie znajdującej się w stanie nietrzeźwości (powyżej 0,5 promila), jak też w stanie po użyciu alkoholu (powyżej 0,2 do 0,5 promila), która prowadzi statek lub inny obiekt pływający nie będący pojazdem mechanicznym (w tym bardzo popularne rowerki wodne). Apelujemy o rozwagę podczas wakacyjnego wypoczynku, pływając pod wpływem alkoholu  można stracić bowiem nie tylko pieniądze na mandat ale życie - mówi rzecznik gorlickiej policji, asp. sztab. Grzegorz Szczepanek.

W piątkowy wieczór, około godz. 22.30 przy ul. Kochanowskiego doszło do pożaru przyczepy kempingowej. Przybyli na miejsce strażacy zastali pojazd całkowicie zajęty ogniem. W tym momencie nie są znane przyczyny powstania ognia, który doprowadził do całkowitego zniszczenia sprzętu.

7 lipca (niedziela) około godziny 22 w m. Wilczyska doszło do kolizji drogowej. Kierujący fordem nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego do pojazdu daewoo i doprowadził do zderzenia. Sprawca kolizji został ukarany mandatem w wysokości 220 zł i 6 punktami karnymi.

9 lipca (wtorek) w godzinach w m. Lipinki mundurowi zatrzymali do kontroli rowerzystę. Badanie trzeźwości wykazało 1,5 promila w wydychanym powietrzu. Mężczyzna został ukarany 500-złotowym mandatem karnym.

W ostatnim tygodniu doszło również do oszustwa związanego z zakupem telefonu komórkowego. Mieszkaniec Stróżówki, mimo zapłaty za urządzenie, do tej pory go nie otrzymał, w ten sposób stracił 500 zł. Trwa ustalenie okoliczności i sprawcy tego zdarzenia.

 

Źródło: wykorzystano fragment artykułu ze strony KPP Gorlice

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Bar bara
Bar bara 20.07.2019, 14:22
Najwięcej Alkoholu i to każdemu sprzedaje się w Gorlicach na ulicy Kościuszki, bo widać jak ludzie kursują z flaszkami po alkohol.

Pozostałe