Mieszkaniec Bobowej sprawdzał swoją historię kredytową. Okazało się, że ma do spłacenia pożyczkę, której nie wziął.

  • 06.09.2019, 10:04
  • Barbara Ćmiech

Podziel się:

Oceń:

Mieszkaniec Bobowej sprawdzał swoją historię kredytową. Okazało się, że ma do spłacenia pożyczkę, której nie wziął.
Wczoraj (5 września) do mundurowych zgłosił się bobowianin, który w czasie sprawdzania swojej historii kredytowej odkrył, że ma do spłacenia ponad 1000 złotych pożyczki.

Na razie niewiele więcej wiadomo, bo kiedy mieszkaniec Bobowej w firmie, w której została zaciągnięta pożyczka na jego dane, usłyszał, że nie mogą podać mu szczegółów przez telefon. Dowiedział się natomiast, że pieniądze zostały pożyczone w województwie wielkopolskim.

46-latek skojarzył fakty i przyznał, że jakiś czas temu zgubił dowód osobisty, oczywiście fakt ten zgłosił do odpowiednich organów, ale na dzisiaj nie wiadomo, czy oszust nie był szybszy.

Gorliccy kryminalni już pracują nad wyjaśnieniem wszystkich okoliczności tej sprawy.

Jeśli zauważymy brak dowodu osobistego – zastrzeżmy go jak najszybciej. Możemy zrobić to w swoim banku, w dowolnej placówce finansowej, która dokonuje zastrzeżeń lub w Biurze Informacji Kredytowej (BIK). Ponadto, fakt kradzieży lub zgubienia dowodu osobistego zawsze należy zgłosić na policji, bo jak widać na powyższym przykładzie utrata danych osobowych może nas sporo kosztować – podkreśla aspirant sztabowy Grzegorz Szczepanek, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Gorlicach.

 

 

Barbara Ćmiech

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Kuba
Kuba 07.09.2019, 17:31
Powinien go spłacać pracownik banku który kredyt przyznał
jbe
jbe 06.09.2019, 12:46
Państwo z dykty, to jest nie do pomyślenia, że można wziąć kredyt na czyjś dowód. Tym co udzielają kredytów bez stosownej weryfikacji wpakować takie kary, że się nie pozbierają.

Pozostałe